bugün

hali hazırdaki gencin, askere gitmesi şerefine yapılan eğlencedir.

genel olarak asker adayının arkadaşları bir araya toplanır, içilir, sıçılır, şarkılar söylenir. askere gidecek olan elemanın ne kadar delikanlı olduğundan bahsedilir. askere gidecek olan kişiye moral olması açısından hazırlanan bir eğlencedir.

sünnet düğünü gibi bir nevi.
- askerlik yapan gençlerin uygun durum olunca (genellikle şafak çok yaklaşınca) usulünce eğlenmesi,
- askerlik yapıp geri dönen genç için "gözün aydın" kapsamında yapılan eğlence,
de bu başlık altında değerlendirilebilir.
özellikle köylerde çok yaygın olan bir gelenek.
askere gidecek erkekler o akşam köy halkıyla davullu zurnalı eğlenir. gecesinde de arkadaşlarıyla içmelere giderler.

bir benim gittiğim dönemde olmadı. tek kişiydim köyde askere giden. zaten sessiz sedasız bir gidiş oldu benimkisi.
askere gideceğimi de camide köy halkından helallik isterken öğrenmişti çoğu insan.
pişman mıyım böyle bir eğlence tertibi olmadığı için?
asla.

ama silik ve ezik tipler için- bu hakaret olarak algılanmasın- bu eğlence, gözlerin onlarda olması, herkesin onları konuşması harika bir duygudur onlar için.
insanların onlar için üzülmeleri acayip hoşlarına gider.
dünyanın en sikimsonik şeysi.sabahtan beri kafa sikiyolar yeminle.ambiti gerdeğe girse bu kadar yaygara yapmaz.şimdi bana kimse adet görenek falan demesin.önce görgü ve de saygı.
Dün arkadaşı askere göndermek için yaptığımız, sefaköy armoniparkın önünde arabaları yan koyup trafiği linç ettiğimiz, gecenin 1 inde kornalara abanıp k.çekmece nin altını üstüne getirdiğimiz, kurusıkı silahlarla gecenin sessizliğini bozduğumuz, ve en nihayetinde kazasız belasız eğlenceyi tamamladığımız asker eğlencesidir.

Burdan, ben trakyalıyım bana bişey olmaz diye rakıya abanıp 3 duble rakıdan sonra arabamın içine kusan arkadaşımın da monacoyum...
anadolu çomarı eğlencesidir.gürültü,magandalık,saygısızlık içerir bolca.
bugün de kafamız sikilecek dediğim hede.

böyle eğlence mi olur amk?
Abi tamam asker kardeşimize moral vermek istersiniz ve bir şeyler için uğraşırsınız anlarım eyvallah. ama saat gecenin 03:30'unda havaya ateş edip, kornaya basıp milleti ne rahatsız ediyorsunuz o.clari ?

Eğlence istiyorsanız götürün çocuğu kariya ne eziyet ediyorsunuz çocuğa millete ibineler.
Afedersiniz ama bokunu çıkardılar dün istanbulda. Tünelde pompalı sıkmak nedir ya.
bu pazar günü gerçekleştireceğim organizasyon.

tavuklu pilav, zeytinyağı sarma, tatlı ve ayran ücretsiz. gelmek isteyen yazarlar davetlimdir.
Çoğu zaman abartılıp çığrından çıkan ve etrafı rahatsız eden taşkınlık diyebileceğimiz olaydır, Çomar işi net.
Dün şahit olduğum eglencedir.

Evde otururken dışardan Allahu ekber diye sesler geliyodu Eyvah daeş tarafından basıldık derken bi baktım asker eglencesiymiş ilginçti.
Bir çanta ile yapmadan birliğime Teslim olduğum eğlence. Ulan tuvalet temizleyecek diye eğlenen tipler var memlekette.
0:00 1:32
saçma bir eğlence. hele hele bir de asker eğlencesinde askere gidecek adama emzik verme falan gibi adetler var ki insanı deli eder. ulan asker adama emzik vermek nedir ?

her neyse askere giderken yaptırmadığım ve saçma bulduğum şey.
Boş beleştir.
askerden yeni geldim sayılır, ne giderken ne gelirken böyle bir şey yapmadım.
Dünyanın en saçma icraatlarindan biri

Ulan adam askere gitmeden güle oynaya koşa koşa eğlenceyle gidiyor
Ama kışlaya gelince Allah'ın her günü ana avrat küfür ediyor askerliğe...
Askere tuvalet yıkamaya güle oynaya gönderiyorlar Ne güzel eğlence.
Saçma salak hareketler
Sonsuza kadar yasaklanmalı.
Aşırı saçma sapan geleneklerden bir tanesi.

Bir de bazıları ele kına sürüyor.

Hohahahaha.

Sanki savaşa gidiyor mk.

Gidip bağ bahçe tuvalet temizleyip komutanlarına yaranacaklar.

Hahahahahaha.
bu saat olmuş, hala sokakta bangır bangır müzik çalıyorlar. yok aga bizden adam olmaz. rahatsız olan mı var, uyumaya çaşlışan mı var umurlarında değil. bir şey desen seni vatan haini ilan ederler...

edit: şu an bitti diye anons etti. çok şükür.
Bir çeşit saygısızlık türü. Aptal çocuğunuz askere gidiyor diye ses yapıyorsunuz. Hayır tuvalet temizleyecek mal, bu kadar gürültüye gerek yok.