bugün

bir danielle trussoni romanı.
2010 yılının en çok okunan romanı. akıcı ve sürükleyici dili ile insanı alıp götürür.
alınmasına ve okunmasına değen kitaplardan, iki günde bitti ya!!!
sık sık, gerçek mi hayal mi diye durup düşündüren, internette araştırma yaparak vakit geçirmeme sebep olan, yoğun ve akıcı bir kitap.
islam ile bağdaşan bir şey var bu kitapta. bir o kadar da islamdan uzak ilk görünüşte. inancım ve öğrenimlerim gereğiyle biliyorum ki melekler, nurdan yaratılmış, cinsiyetsiz, iradesiz, saf iyiliğin tasviri varlıklar. her zaman karıştırılan bir nokta vardır. şeytan melek değildir. asla olmadı. "ibadetleri neticesinde o kadar yükselmişti ki melekler seviyesindeydi."
ancak nefsi vardı. bu nedenle hristiyanların üstüne incelemeler yaptığı, bölümler kurduğu, araştırmalar sürdürdüğü bu varlıklar şahsi kanaatimce "cin"dir. anlatılanlar, şekil değiştirebilmeleri, zarar verebilmeleri, güçleri... daha bir çok şey bizim bildiğimiz ve adını koyduğumuz varlıkları onların farklı gözle görüyor olmasından kaynaklanıyor. özellikle böyle düşünerek okuyup, araştırdıkça daha da ilgimi çeken mükemmel bir kitap diyebilirim sonuç olarak.
yarım bıraktığım ilk kitap. ama içime sinmedi, okuyan bi arkadaşa anlattırdım. neymiş, her yerde reklamını gördüğün her best seller okunmazmış aslında. dan brown kitapları tadında bişeyler bekledim, ama o meleklerin bildiğimiz melek olacağını düşünmemiştim lan ben. öyle olunca 'bullshit' diyerek bıraktım kitabı. yine de emeğe saygı, okuyana hürmet...
şu sıra ikincisi çıkacak, filmi yapılacak söylentileri duymaktayım. şöyle bi hipotezim var, kitabı veya oyunu güzel olanın, filmi güzel olmuyor. (bkz: max payne) (bkz: the da vinci code) (bkz: prince of persia) gibi gibi. sayarım bissürü. (harry potter'ın ilk ikisi bu hipotezi çürütür, ama o da 900 sayfalık kitabı 100 dakikada toparlamaya çalışırken mundar etti serinin geri kalanını) neyse, konuya dönelim, bu da demektir ki işbu kitap b.ktan olduğuna göre, önermem gereği filmi güzel olacaktır. derim.
hayal ile gerçeği harmanlayarak insanı şüpheleye düşüren bir kitap. Bilginizden emin değilseniz acaba olabilir mi? diye sorarken buluyorsunuz kendinizi.

Tek inandırıcı olmayan kısmı asi meleklerin cismen varlığının olduğu iddasır ki, bu kitabın hayal ürünü olduğunu olduğunu kanıtlamak için yeterlidir kanımca.

Okunması, yorumlanması ve araştırılması gereken kitap.
her ne kadar islamiyet ile çelişse de okunması gereken bir kitaptır. başlarda biraz sıkılabilirsiniz. bunun nedeni roman geniş bir zamana hitap etmektedir. olayların fazla ayrıntılı anlatılması da kimi zaman sıkkınlık veriyor. ancak yarısından sonra elinizden bırakamayacağınız etkileyici bir romandır. beni en çok rahibenin kendini feda edip gerçekleştirdiği ayin olmuştu.
lan bunu best seller seçenin amına koyayım ben. hadi insan ikinci bir melekler ve şeytanlar beklemiyor tamam da yine de kötü. kötü. kötü. verdiğimiz 30 liraya yazık. millet 30 liraya neler yazıyor. almayın lan. sonunu da yazayım da almayın boşuna

Evangeline’in sonunda kanatlarının föskürür, aslında melek olduğunu ve Percival Grigori’nin Gabriella’dan olma torunudur
isim olark mitolojik görünsede içerik olarak çok farklı bir kitaptır . macere tarzı kitap okuyanların kaçırmaması gereken bir yapıt
güncel Önemli Başlıklar