bugün

Asgari ücrete zamsız olmaz reis, son bir zam istiyorlar senden giderayak, son bir zam...
bir kira parası...
Bir bilemedin iki ay, az da olsa nefes alacak, arkasindan gelen zamlarla yine çırak çıkacak emekçi kitledir.
ak parti sayesinde bitleri kanlanan insanlardır. dünyanın neresinde görülmüş 2 yılda % 300 asgariye zam yapıldığı..
görsel
görsel
Az-gari üç-redli.
doğrudur muhtemelen akp'lidir. Diğer türlü asgari ücretle çalışacağına gider pkk'ya dhkpc'ye katılıp dağda abd'nin paralı askeri olur aq.
En düşük memur maaşının yarısı kadar maaş alan insandır.
Muhtemelen akp'lidir.

Aldığı maaştan fazlasını rakıya ödüyorum ve asgari ücret bence fazla.

Bu kafalara fazla.
uludağ sözlükte yaşam fonksiyonlarını yitirmiş bir karma seviyesi.
evetçidir. gaydir. iktidarsızdır. erken boşalandır.
Uludağ sözlükte eski olan yazarlara yazan durum.
Uludağ'a yakıştıramadım. Sanki asgari ücret alan insanlar kötü bir şey yapıyor. Yada ezilmesi gerek.
Mecburiyetten çalışıyorlar hepsii.
Genelde Türkiye'deki hükümetlerin en çok oyu aldığı gruptur. Şaşırtıcı ama gerçek.
Asgari ucretlileri kucumseyen sifat gibi sanki.
Alım gücü bundan 20 yıl öncesinın devlet memuruna denk olmasına rağmen kazancı ve çalışma şartları zamanın gerisinde kalan zümre.
AKP nin asgari ücreti artırmasıyla bu iş olmaz. Aha akp yarinden itibaren asgari ücreti 3 bin tl etsin. E gerisi ne olacak? Sermaye direkt çin e, Romanya ya kayacak. Asgari ücret devlet politikasından ziyade vicdani bir problemdir. Son 15 yıldır dünya da milli sermaye kalmadı. Her patron daha düşük fiyata üretecek köle toplumlar arıyor. Buda haksız rekabeti ve çakma malları ortaya çıkarıyor.

" işçiler sizin kardeşlerinizdir. Allah onları sizin yardımınıza verdi. isteseydi sizi onların yardımına verirdi. Öyleyse onlara iyi davranın. Onlara yapamayacağı işleri yüklemeyin. Yüklerseniz yardımcı olun. Onlara yediklerinızden yedirin, gıydıklerınızden giydirin "

Hadis i şerif.

" bize işçi olan evlensin, kendine bir eş, binek ve ev edınsın "

Hadis i şerif.

işçilerin patronların yediğinden yemesi, gıydıgınden giymesi, eş, ev, binek sahibi olası. Sanırım komünizm ve kapitalizm bu hadisin uygulandığı toplumda yıkılır. Yıkılmasınada, bu hadislerin uygulanmasını komünistler bile itiraz etmeden isterler, belki bunun tesiri ile iman bile ederler. Lakin şimdiki şeriatçı geçinen patronlar bu hadislere savaş açarlar. Bunu iyi biliyorum.
Değiştirmem gereken karma. Benim gibi zengin, elit, zeki ve marjinal bir insana yakışmıyor.

Asgari ücret ne öyle küfür gibi.
Troll olduğunuzu belirten karma. Hahhahasiktir güldüm. Var böyleleri aramızda. Genelde asosyal ve pesimist olurlar. Çok asi ve marjinallerdir ayrıca.
Bir karma sıfatı olmasından hoşlanmadığım şeydir. Yakıştıramadım.
Çok güldüğüm karma adı, paralı sümeyyenin trollerine ithafen yapılmış sanırsam.
-332 ile dahil olunabilen karma değeri.

kimse işsiz diyemez artık.

moderasyona not: sigortamı yatırmayı unutmayın. *
ülkenin en çok zengin eden gariban kesimidir. en büyük çalışan sınıfını temsil eder.

patronların kazanç kapısıdır. ülkenin en zenginleri listesinde yer alanların en çok sırtından para kazandığı kişilerdir.

hani kul hakkından bahseden utanmaz sıkılmazları düşünerek örnek vermek gerekir ise:

çalık enerjinin ağır ve tehlikeli iş statüsünde sayılan orta gerilim hatlarının tamir ve bakımı ile ilgilenen insanlara verdiği ücrettir.

bir sözümüzde işçi sınıfından bahseden sendikalara gelsin.

senin götünü yırttığın memurlardan yevmiyesinin 2/3 oranında aldığın aidatı asgari ücretliden alamadığın için çıkarmadığın her ses götüne girsin. patronlar ile yaptığınız kirli pazarlıklardaki kirde boğulun.

bu insanların sırtından kazanılan her kuruş burnunuzdan fitil fitil gelsin.

bu insanlara verilmeyen hakları sebebi ile yükselecek gayrı safi milli hasılanın ta amına koyayım ben. ihracat rakamlarınızı sikeyim.
beni en çok güldüren karma değeridir.
çocuğuna oyuncak alamayan babadır.

ayın bir günü, sadece bir günü eşi ve çocuğuyla dışarda yemek yiyemeyen babadır.

çocuğunu ve eşini giyindirmek isterken koca yılı altı delik kundurasıyla tamamlayan adamdır.

çocuğu reklamlarda çıkan yiyecek içecekten isterken ağlamamak için gözlerine set çeken adamdır.

adamdır.

bu adam cennete gitmeyecekde, ihaleden ihaleye koşan bademler gidecek öylemi.

siz öyle sanın.
görsel

(bkz: asgari ücret tespit komisyonu)
amiri memuru hepsini savunacak bir sendika var söke söke alıyorlar falan.

ya senin kimin var?
göz boyamak adına kıytırık bir iki eylem ve sözde sendika.

bakan bile geçinilir asgari ücretle diyor geçineceksin arkadaş.
bu senin değil onların başarısı.
her dönem her iktidarda olduğu gibi sen iktidara en çok oy vermiş ama kaymağı hep başkasına kaptırmış sen.

senin tek kuruşunda gözü olanın gözü çıksın eli olanın eli kopsun.