bugün

bozulma.
argoda kafayı çizmiş beyni boşa dönen kişilere denir. bir ileri versiyonu sakat *
(bkz: rıza esendemir)
hırsız polis dizisinde ali rıza isimli karaktere hitap şekli.
Ses yüksekliğini yarım ton yükseltip (diyez); yarım ton alçaltmaya (bemol) yarayan işaretler. Değiştirme imi*.
sally nin pek müziksel tanımının dışındaaa ismi ali rıza olanlara toplumumuzda hemen de takılan lakaptır,örn. lan arıza naber lan gibi...
~http://www.tabut.net~

in hazırladıgı amator edebiyat dergisi.
elektronik/mekanik cihazlarda cihazın bir parçasının bozulması nedeni ile cihazın bir kısmının ya da tamamının işlevini yitirmesi.
herhangi bir mekanda alanin gayet ferah olmasina karsin sigara icenlerden sikayet etmek icin sigaranin yakilmasini dahi beklemeden, sadece cakmagin iki dudak arasindaki nesneye yaklasmasini bile sikayet etme bahanesi olarak gorebilecek kadar kendinden vazgecmis insan evladina uygun olabilecek sifat...
sagopa kajmerin asistanı olup melankolia müzik şirketinin resmi internet sitesindeki forumunda ~http://www.melankolia.com.tr *inşallah~
öğretim görevlisi ve bölüm başkanı ali rıza'nın öğrencileri arasındakı lakabı.

-yine arıza çıkardı ne biçim soru bunlar a.q.
bu lakapla anilan kisiler genelde duzen bozan tiplerdir.
olmadik durumlarda olmadik hareketleriyle toplum disinda kendilerine yer edinmislerdir.
askerlikte özüre verilen addır.
ariza: Yüksek bir makama sunulan mektup veya dilekçe.
(bkz: ariza makukula)
bozukluk.
Sinem Ersever in yazdığı, arızaları enine boyuna, zekasına dehasına anlatan kitabın ismidir.
malt'ın birkaç gün önce çıkardığı gayet güzel, gayet süper bir albümdür. albüm 10 şarkıdan oluşmaktadır.

1. doldur
2. arıza
3. olmaz
4. evdeymiş
5. kapıya yazdır
6. neanderthal
7. yeniden
8. mutlu
9. önemsiz
10. yangın
11. arıza (piyano versiyonu)
___

ayrıca albüme ismini veren güzel olan ve güzel bir gitar solosuna sahip parçadır.

aslında beni seviyormuş,
ama eskisi gibi değil.
gibi derken ama hani, yani
kendi de bilmiyormuş.

başka biri yokmuş,
ama arada bir olsun istiyormuş.
ben aşık mıymışım hala?
mesela onu da bilmiyormuş.

gevelenme konuş artık,
bittiyse bitti, tekse tek.
bizi mazeretlere bağlama,
ayrıldık de ama ağlama.

sen anlat, anlarım.
ağlatırsan da ağlarım.
sen tamirat sesiysen tepemde,
yaparım, arıza çıkarırım.

sen anlat, anlarım.
ağlatırsan da ağlarım.

başka biri yokmuş,
ama arada bir olsun istiyormuş.
ben aşık mıymışım hala?
mesela onu da bilmiyormuş.

gevelenme konuş artık,
bittiyse bitti, tekse tek.
bizi mazeretlere bağlama,
ayrıldık de ama ağlama.

sen anlat, anlarım.
ağlatırsan da ağlarım.

sen anlat, anlarım.
ağlatırsan da ağlarım.

sen anlat, anlarım.
ağlatırsan da ağlarım.

sen anlat, anlarım.
ağlatırsan da ağlarım.

yaparım.
malt'ın ikinci stüdyo albümü. mor ve ötesi'nin masumiyetin ziyan olmaz adlı albümüyle yakın zamanda çıkmıştır. iki albümü de önce indirip dinledim, karşılaştırmak gerekirse arıza çok daha dolu ve leziz. bu yüzden parayı arıza albümüne yatırdım. memnunum.*
albümü kendi içinde değerlendirmek gerekirse bu bir malt albümü demek yeterli olacaktır sanırım. koy arabaya çalsın, mutlu ol.
(bkz: trevor ariza)
ilk albümün aksine daha fazla gitar solosu barındıran malt albümüdür. grubun karakteristik özelliği olarak kabul edebileceğimiz sert bas gitar ve pinch harmonic ile bezili gitar riff'leri bu albümde de ilk şarkıdan itibaren kendini belli ediyor. ilk albümde thrash metal havası kol gezen şarkılar vardı fakat bu albüm biraz o konuda eksik kalmış gibi, bir aşkın gözü ve dolmuş tadı veren şarkı yok gibi ama olsun daha farklı ve özgün şeyler çıkmış ortaya... sevdim albümü.
malt'ın enfes albümü. aynı addaki parçaları süper.
malt'ın 2. albümü. yine birinci gibi nefis olmuş. neanderthal, doldur, arıza, olmaz gibi harika şarkıları da bünyesinde barındıran albümdür.
malt'ın son albümünün ismi, aynı isimde bir de parça var albümde, iki versiyonu mevcut olup piyano ile çalınan versiyonu insanı kendine esir etmektedir.
''sen tamirat sesiysen tepemde
yaparım, arıza çıkarırım.''

sözleriyle ''işte aşk böyle anlatılır'' dediğim, kendine has bir malt şarkısı.
daha sert bir albüm olması bekleyenlerdenim açıkçası. ilk albümdeki güzel gitar ve davullar bu albümde yok. gurubun kendini tekrar etmemesi bakımından güzel bir proje ancak benim gibi daha sert bir albüm bekleyenleri üzecektir. yine de içinde güzel parçalar barındırmakta.