bugün

son zamanlarda herkesin hayata geçirdiği uygulamadır. yanlış ya da doğru olması tartışılabilir, şahsi fikrim doğru olduğu yönündedir. rabia işareti yapıp, berkin'in ölmesini umursamayan biriyle, akp'li olmayanın, samimi olamayıp, aynı fikirleri paylaşamayacağı çok aşikardır. kimse bu kadar zıt görüşte olan birisini yakın arkadaşı eyleyip, hayatını beraber geçirmek istemez.
siyaset ve futboldan başka bir bilgisi olmayan sığ kişi işidir.
aslında doğrudur. zira zıt fikirleri olan, biri iyiki ölmüş, gebersin derken biriside yardım etmek istiyorsa çatışmanın doruğudur. düşünsene ne diyeceksin ? 2side farklı fanatiklerse birde *
Siyasi görüş değil kişilik yansımasıdır bu artık. Küçük çocuğu terörist ilan edip evladını kaybetmiş bi anneyi yuhalayan biri iyi niyetli falan olamaz. Kalpsiz vicdansız arkadaşım olacağına yalnız ölürüm daha iyi.

Edit: ben siyaset okuyorum ya noolacağdı
ne kadar bunun taraftarı olmasam da artık biraz biraz mecburiyet haline gelen eylemdir. sonuçta yarın yolda yürürken elinde kesici delici bir aletle sana saldıranlardan biri olabilir...
işin derininde yanlıştır. ama türkiye'de yapılması doğrudur. çünkü türkiye'de bir siyasi görüş her ne olursa olsun değişmeyecek bir şeymiş gibi sahiplenilir. takım tutar gibi. yanlış olduğunu bilseler bile devam edileceğinden.

ölen birisine üzülmeyen insana ne deseniz boştur. ondan arkadaş olmaz artık. sikim siyasi görüşünü afedersin. konu başkadır.
saçmalığın daniskasıdır.
sonuçta hepimiz birer vatandaşız, bireyiz. siyasetçi değiliz. kaldı ki siyasetçilerin bile böyle yapmaması gerekir. ya da hepimizin bir ailesi var. ailesinden illaki farklı görüşlere sahip olan bireyleri dışlayacak mıyız ?

oldu olacak o zaman arkadaşlarımızı din, dil, ırk ayrımı yaparak seçelim.
Hükümet tarafindan halk birbirine düsman edildigi için gayet normal olandir. Eskidendi o kardesçe yasamak falan.
çok mantıklı olmasa da kaçınılmaz sondur.
aynı dili konuşmadığın kimselerle aynı masada sohbet zordur.
her iki tarafın da, başkasının düşüncesine tahammüllü olması lazım.
zordur, yapabilmek meziyettir.
ideolojilerin esiri olmuş kişi eylemi.

öyle ki o esiri olduğu sikik ideolojilerinin, hayatını, arkadaş çevresini bile etkilemesine, kontrol etmesine izin veriyor.

tam anlamıyla saçmalıktır.
çok yanlış.

kimse radikal olmasın yeter. kemalistlerle de siyasi mevzuları açmazsın olur biter.

önce insanız. şu ve bu değil.
insanları fişlemekten başka bir şey değildir. ideolojiler insanların arasını açmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.
Arkadaşa göre siyas görüşü değiştirmekten iyidir. Ortam için, ya da kendini kandıran çok insan tanıyorum. Çakma sağcı, çakma solcu. Sorsan bu kavramları açıklayamaz bile.
siyasetle uğraşmayı sevmeyen insanları bile, artık mecbur durumunda bırakmış olaydır.
mala bağlamak.
mantıklıdır, bana düşman olana destek verenle ben neden arkadaş olayım hatta bana düşman olan hainle ben neden dost olayım?
akpnin dayattigi modellemedir. akpli arkadaslarin acayip bos olmasindan oturu, bu yaratiklar bir tarafa itilir. akpliler kendi kendilerini otekilestirmektedirler.
insanın kendisi yapmak istemese bile çevresindekiler yüzünden mecbur kaldığı durum.
Yapılması gerekendir. insanın siyasi görüşü ile hayat görüşü birbirine epey benzer.Hayatta benzer görüşleriniz olmayan bir insanla arkadaş olursunuz belki ama dost olmak mümkün değildir. eğer 15 yaşında öldürülmüş bir çocuktan bahsediyorsanız ve karşınızdaki " iyi olmuş polise taş atmış iyi ki öldürmüşler " tarzı saçmalığın dibine vurduysa arkadaş kalmanızın pek bir anlamı yoktur.
kesinlikle arkadaş seçiminde etkili olan unsurdur, zira bir akpliye sohbet ederken laf anlatmak, balıkları yürütmekten daha zor.
Olmasi gereken muhim durumdur. Ben santranc oynamayi severim, bir akpartiliyle nasil oynarim? anca tombala.
diğerlerini de tuttuğu takıma göre ayır. son kalan üç beş taneyi de ırk ve dini inancına göre ayırdın mı tamam demektir. başarıyla yalnız kaldın işte..
Doğru olandir. Başka türlü anlaşamiyorum. Tüm arkadaşlarim ak partili.
günümüzde olan değil olması gerekendir.
Ülkemizi yönetenlerin çabaları sonucu başardıkları durumdur. Ben ısrarla böyle yapmıyorum, tüm partilere yakınım, yarın birgün işim düşerse herkesle arayı iyi tutmak lazım dimi. Yavşaklıkla ne ilgisi var yapmayın lütfen.