bugün

Artık arkadaşlar dört yılda bir seçildiği için temkinli olunmalıdır.
MÜMKÜN olduğunca hayatımda olan arkadaşlarımla siyaset konuşmamaya gayret ediyorum. yoksa fikirlerimiz çatıştığında ciddi anlamda hayatımdan çıkartmam gerekebiliyor.
öyle yapsam arkadaşım kalmaz çevremde dediğim eylem.
saçma bir ayrımcılık be.
Sadece arkadaş ortamlarında kalmayıp çalışma ortamında bile kendi görüşüne uygun kişileri seçmeye çalışmaya başlanan durum. ister Akp'ye ister Chp'ye ister Mhp'ye veririm sanane ulan sanane. Tek senin düşüncen mi doğru. insanların düşünceleri hiçbir zaman stabil kalmıyor. Bugün bana doğru gelen yarın yanlış gelebilir. Bu yüzden kalp kırmamak en iyisi.
Normalde farklılıkların olması oldukça güzel bir şey karşı görüşten birisiyle saygı çerçevesinde fikir alışverişi yapmak iki taraf içinde süper. Lakin canım ülkemde durum hakarete varan boyutlara ulaşınca insanların sığlığı gözler önüne serilmiş oluyor. Uymuyor mu görüşümüz, senin için sorunsa s*ktirip gidebilirsin problem değil. Bana saygı duymayan zaten arkadaşım falan olamaz.

Not: Ailemde çoğunluk AKP'li. Ben de zamanında hem AKP'ye hem Chp'ye oy verdim. Bana göre hepsi birbirinden beter ne olacak şimdi?
a veya b partisinin savunanı değilseniz bile yaşınız biraz daha büyüdükçe sizi içine alan durum.
isteseniz veya istemeseniz bile sizi kara delik gibi içine alacaktır
şimdi sen türksün yada şehit çocuğusun sevdiğini pkkya kurban vermişin karşında biri biji apo diyor sıkıyorsa arkadaş ol.
tayyipte aponun allah diyen versyonu işte pkknın alamadığını aldı.
vatan hainliğinin siyasi görüş olarak kabul gördüğü bir ülkede gayet normal bir durumdur;''abi benim solcu arkadaşımda var ülkücü arkadaşımda var'' tipinde ki insanları kapsamaz.
son olarakta buradan metroda ''tek vatan tek millet herkes akıllı olacak'' diyen abimize sevgilerimi gönderiyorum.
Ülkemizi yönetenlerin çabaları sonucu başardıkları durumdur. Ben ısrarla böyle yapmıyorum, tüm partilere yakınım, yarın birgün işim düşerse herkesle arayı iyi tutmak lazım dimi. Yavşaklıkla ne ilgisi var yapmayın lütfen.
günümüzde olan değil olması gerekendir.
Doğru olandir. Başka türlü anlaşamiyorum. Tüm arkadaşlarim ak partili.
diğerlerini de tuttuğu takıma göre ayır. son kalan üç beş taneyi de ırk ve dini inancına göre ayırdın mı tamam demektir. başarıyla yalnız kaldın işte..
Olmasi gereken muhim durumdur. Ben santranc oynamayi severim, bir akpartiliyle nasil oynarim? anca tombala.
kesinlikle arkadaş seçiminde etkili olan unsurdur, zira bir akpliye sohbet ederken laf anlatmak, balıkları yürütmekten daha zor.
Yapılması gerekendir. insanın siyasi görüşü ile hayat görüşü birbirine epey benzer.Hayatta benzer görüşleriniz olmayan bir insanla arkadaş olursunuz belki ama dost olmak mümkün değildir. eğer 15 yaşında öldürülmüş bir çocuktan bahsediyorsanız ve karşınızdaki " iyi olmuş polise taş atmış iyi ki öldürmüşler " tarzı saçmalığın dibine vurduysa arkadaş kalmanızın pek bir anlamı yoktur.
insanın kendisi yapmak istemese bile çevresindekiler yüzünden mecbur kaldığı durum.
akpnin dayattigi modellemedir. akpli arkadaslarin acayip bos olmasindan oturu, bu yaratiklar bir tarafa itilir. akpliler kendi kendilerini otekilestirmektedirler.
mantıklıdır, bana düşman olana destek verenle ben neden arkadaş olayım hatta bana düşman olan hainle ben neden dost olayım?
mala bağlamak.
siyasetle uğraşmayı sevmeyen insanları bile, artık mecbur durumunda bırakmış olaydır.
Arkadaşa göre siyas görüşü değiştirmekten iyidir. Ortam için, ya da kendini kandıran çok insan tanıyorum. Çakma sağcı, çakma solcu. Sorsan bu kavramları açıklayamaz bile.
insanları fişlemekten başka bir şey değildir. ideolojiler insanların arasını açmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.
çok yanlış.

kimse radikal olmasın yeter. kemalistlerle de siyasi mevzuları açmazsın olur biter.

önce insanız. şu ve bu değil.
ideolojilerin esiri olmuş kişi eylemi.

öyle ki o esiri olduğu sikik ideolojilerinin, hayatını, arkadaş çevresini bile etkilemesine, kontrol etmesine izin veriyor.

tam anlamıyla saçmalıktır.
çok mantıklı olmasa da kaçınılmaz sondur.
aynı dili konuşmadığın kimselerle aynı masada sohbet zordur.
her iki tarafın da, başkasının düşüncesine tahammüllü olması lazım.
zordur, yapabilmek meziyettir.
Hükümet tarafindan halk birbirine düsman edildigi için gayet normal olandir. Eskidendi o kardesçe yasamak falan.