halen sözlükte başlığının açılmamış olması ciddi bir ayıp... red dead redemption 2 nin ana karakteri, oyun dünyasının gelmiş geçmiş en gerçek en derin karakterlerinden biri. dizi, kitap,sinema dahil şu ana kadar hiç bir karaktere bağlanmadığım kadar bağlandım kendisine. john marston olmadan nasıl oynaycağım derken birden marstondan on kat değerli bir hal aldı.
RDR2 oyununun ana karakteri. Yazının bundan sonrası spoiler içerecektir, okumayınız.

adam gibi adam bir elemandır yani siz oyunda şerefsizce şeyler de yapsanız, arthur morgan duruma yine bir delikanlılık ekler. zaten oyunun en büyük özelliği olan karakterlerin yaşıyor hissini en çok hissettiren karakterimiz kendisi. onca iyilik yapsa da, çek senet tahsili görevi yaparken, borcunu ödemeyen verem hastası bir elemanı pataklar ve eleman da arthur abimizin suratına kanlı kanlı tükürür. Arthur abimiz de veremi kapar, tabi 1800'lerin sonları verem tedavisi yok. Arthur abimiz de sorgulamaya başlar Dutch ve çetesini. Bu hengamede Marston'ın ailesini çetenin gazabından korumak için hayatını feda eder. atına teşekkür edişi ve gün batışını izleyerek "May I stand unshaken" şarkısı eşliğinde hikayesinin nihayete erişi filan insanın yüreğine oturur. "Ulan Micah! Ulan şerefsiz it!" diye diye tırnaklarınızı yersiniz. öyle bir karakterdir.

aktör roger clark tarafından seslendirilmiş ve motion capture oynanmıştır.
(bkz: hello mister)
Böyle bir oyun bir daha gelmez. Arthur Morgan gerçekten efsane bir karakter. John Marston kimmiş? Arthur 80 kiloysa 70'i taşak. Adamın ağırlıktan sol ayağı sendeliyor siz düşünün. Gel gelelim Arthur'un hikayesine, spoiler vermek istemem o yüzden şöyle tamamlıyorum. Arthur oyunu oynadığınız ana kadar çok pişmanlık yaşamış ve bu pişmanlıkların biraz olsun üzerini örtmek için çaba sarf edecek adam. Karakter tanımı olarak en uygun figür Wolverine. Gerçekten size Logan'ı anımsatıcak.
20 yılı aşkın oyun oynarım ve size diyebilirim ki, bugüne kadar oynadığım benim gözlerimin dolmasına neden olan tek karakter. belki yaşlandık bilemiyorum ama kesinlikle oynadığım en iyi karakterdir.

bana bir kez daha oyun dünyasının, film dünyasını ne kadar solladığını göstermiştir. bir de naçizane düşüncem var. eğer bir gün rdr 2'nin filmi çekilecekse ve birisinin bu efsanevi karakteri oynaması gerekecekse bu isim bence jon hamm olmalıdır. yüzü, gülüşü ve sakallı hali bana bu karakteri hatırlatıyor.
--spoiler--

--spoiler--

O kadar oyun oynadım çok az karaktet böyle iz bıraktı. Sonu yüreğimi dağladi. çok derin karakter. Özünde iyi ama çevresi yüzünden boka batmış. Yinede öyle ölmeyi hak etmedi. Ne bileyim bir nevi kendimi gördüm adamda yaptığı hatalara bakınca.

--spoiler--

--spoiler--
Arthur morgan adamın dibidir. Oyun ve karakter hakkında methiyeler düzerdim fakat kafam suan karışık tekrar uğrar duzenlerim.
Arthur morganla balık tutmak benim kafayı toparlayabilecek tek aktivite. iki de sigara yandırırdık abimle of kebap.
ayağını morganına göre uzatmış arthur'dur...
Red dead redemption 2 baş karakteri.