bugün

karakter sinirlamasi; asil olmasi istenilen, arkadaslarinin anilarini kendisinin gibi anlatan tip. ama formata bisiler uydurulur.

arkadaslarinin basindan gecen hikayeleri iyice dinleyip, baska ortamlarda kendisininmiscesine anlatma olayidir. bunu yapan ya maldir, ya anisiz. ya da mal oldugu icin anisiz. ya da darlanmistir tasak geciyordur. sonuc itibariyle o kadar da iyi bir sey yapmiyordur ve got gibi kalma ihtimaline sahiptir.

-abi gecen yaz gemiyle rusya aciklarindayiz, sivastopol'a gidecez, bugday birakicaz.
+ne alaka lan ? sen gecen yaz interrailla hollanda'ya gitmemis miydin ?
-olm interrailden dondukten sonra bu, gelir gelmez atladim zaten gemiye, nasil calisiyoruz gorcen.
+...
genellikle sosyal bir ortamı olmayan, hayatı boyunca anlatılabilecek hadiseler yaşamamış ot gelmiş saman gitmek istemeyen hazır ortama sızmışken anlatcak bişey bulayım diyen psikolojik sorunlar yaşayan insandır.
kimi zaman da cok yakinlasilan arkadasin/sevgilinin hikayesinin kendiliginden absorbe edilmesiyle meydana gelir. bir nevi konjugasyon olayidir.

hikaye anlatildikca, hikayenin asil sahibinin yuz ifadesi degisir, en son soyle bir cumleyle patlayabilir.

-iste, neyse, indim daha sorna otobusten yuruyorum, bir de ne goreyim..
+doyou, yahu, o hikayedeki mal ben degil miydim ya ?
-sen miydin? bendim ki, hatirliyorum ben.
+lan siktir sizofrenik manyak, 3 gun once anlattim, hemen benimsemissin, biraz ayrilalim bari, uzaklasalim anasini satayim.
bazen kendi başına gelen bir anıdan utanan kişi bundan arkadaşının ansıymış gibi de bahsedilebilir.

bizim bir arkadaş varda ....uffff... işte onu eşi onu aldatıyomuş... aslında aldatmıyor da olabilir.. mişş... ama yine de içine kurt düşmüş...