bugün

oruç tutmasıyla kemalist olması birbirinden bağımsız olaylar olduğu için gerçekleşmesi olasılığı üzerinde bir daralma durumu söz konusu değildir.
Kemalistler Oruç tutmuyor mu yoksa? Din ve siyasi görüşlerini ayırmamışlar mı daha diye okurken beni dumur eden düşüncedir.
(bkz: kemalistleri ateist sanan mal)
kemalistliği dinsizlik sananların son zırvasıdır ama neden bunu dert edindikleri oldukça açıktır, bir kemalist dinini de ideolojisini de istediği gibi yaşayabileceğinin farkındadır, bu durumu anlamak için de diğerlerinin kapasitelerini epey zorlamaları gerektiğinden uğraşmalarına dahi gerek yoktur.
(bkz: atatürk ü dinsiz gibi algılayan kemalistler)zira dinsiz modundadır hepsi.
kemalist, "yemek yiyemeden duramayan insan" anlamına gelmediğinden kemalist insan oruç tutar hem de layıkıyla bilerek kavrayarak tutar. sadece çenesini tutmak olarak anlamaz orucu zira o kafasını omzunda ağırlık olarak taşıyanlardan değil kullananlardandır.
(bkz: fişlenmek vs dayak yemek)***
atatürkçüleri dinsiz sanan ve islam dinini babasının malı zanneden yurdum yobazının olağan ilkel durumu .öyle bir kaygı tespit edilmemiştir.
bir kemalist arkadaşları yanında oruç tuttuğunu saklamaz. hiçbir kemalist bu durumu yadırgamaz. yadırgıyorsa kemalist değildir. kemalistler de oruç tutabiliyordu en son yoksa o da mı yasaklandı da haberimiz mi yok ?
dini babasının malı sananların hüsnü kuruntusu.
(bkz: ibadet)in "gizli" olanı güzeldir ona göre. neticede Allah ile onun arasındadır. herkes bilmese de olur. göze göze sokmaya gerek duymaz.
gizli oruç tutmak nedir ayrıca? yiyor gibi yapıyor, fakat boğazına yerleştirdiği bir boru vasıtasıyla yedikleri göbek deliğinden dışarı çıkıyor herhalde. gizli gizli yemek olabilir de gizli gizli yememek nedir hocam?

(bkz: gizlice oruç tutmak)
bir aptalın sözlüğe sunduğu nimet!
müslümanlık ile irticayı birbirine karıştıran yazarın açıcağı başlığın adıdır.
kavramları bir birine karıştırmasının doğurduğu şaşkınlıkla ortaya atılmış söz öbeği... altında ciddi bir mana, zeka, mantık, vb. aramamak gereklidir.
(bkz: biz ne islamcılar gördük müslüman değil ne kemalistler gördük atatürkçü değil)
+oruç mu tutun lan sen
- yoo şeey..
+ vay amunağodumun şeriatçısı! dalın ipneyee
kemalistler dinsizdir, kemalistler oruç tutmaz, namaz kılmaz, kemalistler allah'a değil de ulu önder atatürk'e taparlar. kemalistler oruç tutan arkadaşlarını kınarlar, aralarına almazlar, zorla yemek yedirirler. bunları size bir kağıda yazıp ezberlettirdiklerini düşünmekteyim. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. pek acıklı.
(bkz: #7226457)
atatürk çüler daha tutarlı müslümanlardır. (bkz: elmalı hamdli yazır)
helal olsundur ona. her koyunun kendi bacağından asılacağını bilen, atatürk ü seven ve dini inanışı gereği ibadetini yapan kişidir.
ancak arkadaşlarından gizli sigara içen veya arkadaşlarından gizli içki içen veya arkadaşlarından gizli kağıt oynayan, arkadaşlarından gizli eğlence yerine giden, arkadaşlarından gizli kız arkadaşıyla buluşan velhasıl arkadaşları tarafından üzerine sahte ve yapmacık baskı kurulmuş yezid cemaat insanlarının uydurabileceği, hayalini kurabileceği türden bir insandır.

ben arkadaşlarından gizli travestilerle yatan, arkadaşlarından gizli nutuk okuyanlarını da tanıyorum bunların misal.
eger boyle birsey yapiyorsa gerizekalinin onde gidenidir.
kemalist demek dinsiz demek degil ki amk. biri oruc tutsa gayet normal karsilanmalidir.
ha eger durum benim soyledigimin aksi ise, o zaman o arkadaslarin ta amina koyayim!
aninda uza onlarin yanindan. adam degil hic biri.