bugün

- sözlükte arattığımda bulamadığım ve uygun seçenekler arasında (bkz: ar damarı çatlamış) başlığını görüp "ben daha ne diyeyim" i gevelediğim hadise.
- bazen ev arkadaşları arasında bile yaşanan * içler acısı hadise. "insan arkadaşıyla her şeyini paylaşır" felsefesi için (bkz: anne öğütleri)
icbari edit: (olay benim başıma gelmedi yahu. birinden duydum.)
çok kötü bir durumdur. bu insan aklıyla kalbi arasında* kalmıştır. eğer samimi olmadığımız bir arkadaşımız ise ortak naaber? diye sorarak bozabilirler.
eger 7 yıl yatılı okulda kalınmıssa ve sınıfta 20 erkege 10 kız varsa normal karsılanılabilen bir durum.koskoca 7 yıl,neler ola neler gorule di mi. *
doğrusu;
(bkz: eski arkadasın eski sevgilisiyle çıkmak)
kalleşliktir.demekki bunca zamandır hoşlanıyodu ve ayrılmamızı bekliyodu türevinden düşüncelere sürükler insanı..
ayrıca
(bkz: yabancıya gitmesin)
abisi öldükten sonra kendi eşinden boşanıp abisinin eşiyle evlenen insanı gördüğümden bana çok basit gelen olay.
(bkz: antika merakı)
gönül bu otada konar........
arkadasının kullanılmıs oyuncaklarını sana vermesı gıbı bırseydir.
arkadaşa yeni sevgiline mukayet ol mesajı göndermektir bir nevi.
(bkz: şerefsizin önde gideni)
eğer deli gibi seviliyorsa ki bu olabilir, normal bir durumdur. eğer ki ikinci el sevgiliye sahip olan kişi öylesine çıkıyorsa bu kalleşliktir.
eski sevgilinin yerden yere vurulduğu bu başlıktan çıkan sonuç ya eski sevgili hala unutulamamış yada daha önce sahip olunulanlar sonradan değerlenmişlerdir. eski eskide kalmıştır.kişi bunu anlayamayarak sinir *krizlerine girmektedir. ** zamanında değerini bilmiyorsan bırak değerini bilenle yaşansın bir şeyler. kıskançlığa luzum yok!
isin b.kunu cikarmaktir.
şerefsizin en önde gideni olup elindeki bayrağı sallayıp bide ben burdayım diyenidir.
(bkz: arkadaşın eski sevgilisiyle , yeni sevgilinin arkadaş çıkmaları)*
tanımda bulunmak için çıkılan yerin bilinmesi şarttır. arşa mı çıkıyon? nereye çıkıyon?
başta zor gelen ama sonrasında insanın alıştığı durumdur.
hani insan köpek görünce vücudu adrenalin salgılarda bir süre sonra vücut o adrenalini kendisi yok eder ya işte öyle birşeydir. ama köpek hala karşıdadır.
burda bahsi geçen eski sevgililer, aşkları bittiği için dostça ayrılmışlarsa ve medeni olup, hala görüşüyorlarsa yadırganmayacak durumdur. sonuç olarak aşk bitebilir, bu illa birdaha görüşmeyeceğiniz ya da senin mülkün bana ait, kim sana yaklaşırsa oyarım anlamına gelmez. o artık özgürdür, kimle isterse onla çıkar. bu en yakın arkadaşınız olsa bile. size düşen mutluluklar dilemek ve şunu unutmamaktır. zaten iyi olsaydı, eski olmazdı.
ha, bu olay ne zaman kalleşlik olur? siz hala deli gibi eski sevgilinizi severken, arkadaşınız* onunla çıkarsa bunun adıdır kalleşlik. bu durum içinse,
(bkz: dost kazığı)
(bkz: dokuz kusurlu hareket)
arkadaştan arkadaşa değişen durumdur. zaten eski, yaşanmış ve bitmiş olandır. eski sevgili ayşe ya da fatmayla çıkmış ya da sizin arkadaş dedğiniz biriyle çıkmış çok önemi yoktur. zira bu durumda önemli olan eski sevgili değil arkadaştır. eski sevgilinin herhangi biriyle çıkmasını kanıksamış bünye sizin arkadaşınızla çıkacağınızı önemsemez. ama arkadaşın eski sevgilinizle çıkması ne derce bir dostluk örneği gösterdiğinin ibaresidir.
arkadaşını gerçekten düşünen ve seven erkek/kızın yapmayacağı eylem.
eski sevgili adı üstünde "eski" sevgili olduğu için, arkadaş da adı üstünde "arkadaş" olduğu için hayıflanılmaması gereken bir durumdur. Eski sevgiliyle kurulan yeni ilişkinin ne olduğuna bağlı olarak görüşmeler zorlaşabilir. Küs kalındıysa arkadaşla bu konuda konuşulur, halledilir. "Bu şimdi benim arkadaşımın eski sevgilisi, bununla olamam" türünden bir mantık son derece gereksiz ve zorlamadır. Bi işe de yaramaz..
kişinin eski sevgilisi yalnızlıksa artık arkadaşınız da sizinle birlikte vakit geçirebilir. sevgilisinin yanına gitmesine gerek yoktur.*
eylemi gerçekleştirecek kişinin yüzüne bir daha hiç bakılmamasını sağlayan sebeptir.