bugün

ardahan denince akla gelenler.

Çıldır Gölü.
çıldır gölü, memleket, kaz eti, sosyalizm, terekemeler.
atatürk'ün bir bulut olarak dağlara düşmesi. evet bu müthiş olay gerçektir. şöyle ki: http://img174.imageshack....mg174/6419/siluet2zo8.jpg
(bkz: Karapapaklar)
(bkz: Şivesi)
(bkz: Nemrut un kızı)

durun lan hemen kızmayın. napayım oğlum başka bir şey gelmedi. ardahan deyince aklımda bi dağ imajı oluştu, dağ deyince de nemrut. e nemrut'un da kızı meşhurdu işte, hooop oldu mu sana Nemrut'un kızı.

bakın o kadar da kızacak bir şey yokmuş. *
(bkz: kars)
(bkz: erzurum)
(bkz: posof)
2000 rakımdaki o olağanüstü yeşilin her tonunu barındıran doğası, ormanları, Ahıska Türkleri, Kura Nehri, Atatürk'ün silüeti, Çıldır Gölü...
çiçek dilligil ve bora öztoprak ortak çalışması olan çocuk.
Kar, çile, esaret.
Kaz eti, ılgar dağı, türkgözü..
arda adında oğlanlar.
ah memleketim ah nice savaşlar gördün yorulmadın tahrip olmadın ta ki Özal'ı görünceye kadar.
Kaz'ları ile meşhurmuş oda arkadaşım sağolsun sürekli türküsünü dinletiyor.
ali güven'in "yolcu" adındaki şarkısı.
çünkü zamanında bu şarkıdaki "ardına bakma yolcu" sözünü kendimce "ardahan'a bakma yolcu" diye değiştirirdim.
Kars ardahan batum üçgeni gelir. Bunlar tek şehir değil mi. Sahiden ardahan diye bi yer mi var.
Kura nehrinin muhteşemliği, gözünüzün alabildiğince uzanan çayırlar, bu dağlar kömürdendir diye türkü yazdıran yalnızçam dağları, tüm heybetiyle büyüleyen çıldır gölü, sanki dünya üstünde unutulmuş, el değmemiş, keşfedilmemiş gibi duran küçücük bir cennet oluşu. ilk gördüğümde niye daha önce getirmediniz beni buralara diye sitem edişim.. Hayatın beni sıktığı zamanlar alıp başımı buraya kaçma isteği..
O kadar güzel şeyler anlatılmış ki sanırsın Paris söz konusu.. Ardahan lan Ardahan; merkez nüfusu 20 bin olan kahveden başka birşey bulunmayan şehir..
hiçbir şey gelmiyor. evet.
muazzam bir doğa. iki yıl orada yaşadım, dağları, suları, çiçekleri, bitkileri hiç çıkmaz aklımdan...
çıldır gölü.

(bkz: çıldır çıldır çıldırmayan ibne) *
Eski sevgilim ardahanlıydı çok bağlılardı memleketlerine her yere 75i yapıştırırlardı falan ama olayın patlaması noktası var kı o da ablasının oğlunun adını "arda han" koymuşlardı. Aklıma ne zaman gelse kahkahalarla gülüyorum ya.
Bitmek tükenmek bilmeyen kışı.. Dün -15'i gördüm burada; nisan'a girdiğimizi birinin haber vermesi gerek bence mikail'e..
hiç bi şeyin gözümün önüne gelmemesi.

öyle bi yer olduğunu yeni hatırladım şu an.