bugün

Bir iş yapmakta veya sonuçlandırmakta, gücünden yararlanılan nesne.
Bir şeye ulaşmak, bir şeyi elde etmek için yararlanılan kimse veya şey.
kastamonunun güzel ve küçük bir ilçesi.
gereç'in kız kardeşi.
(bkz: uzun araç)
karayolunda kullanılmaya elverişli motorlu-motorsuz, özel amaçlı taşıtlar, iş makineleri ve lastik tekerlekli bakınaltını

çiziyorum lastik tekerlekli traktörlerin genel adıdır.
kastamonu'nun şirin, sesiz ve sakin ilçesi.

karabük-safranbolu'ya yaklaşık 60 km uzakta olmasına rağmen, safranbolu'da yaz-kış turizm patlaması yaşanırken, araç'ın sesiz ve sakin hali düşündürücüdür.

küçük bir ilçe jandarma komutanlığı ve jandarmanın kontrolünde küçük bir kapalı cezaevi mevcuttur.

ilçe esnafı özellikle ilçe jandarma komutanlığı'nda 30 civarında askerin çarşı iznine çıktığı ve cezaevindeki görüş günlerini iple çeker.

en meşhur oteli 3 yıldızlı elik oteldir. (bkz: http://www.elikotel.com), yemek için ise söylemez yemek salonu meşhurdur.

ilçe merkezinde, küçük bir belediye binası vardır.

özellikle karabük, sinop tarafına giden otobüsler 5 dakika bile olsa araç otogarında dururlar.
Karabük ilinin resmiyette kastamonu valisine bağlı olan ilçesi.
kastamonun ılgaz dağlarının eteklerindeki ormanlarla kaplı bir tek denizi eksik dedirten ilçesi.
doğum yerim sorulduğunda keyifle verdiğim cevap. yüzlerdeki ifadeyi seyretmek paha biçilemez.
hatta abartıp ilkokulda, yolda giderken arabada doğmuşum, o nedenle öyle yazıldı nüfus kağıdıma diye tüm arkadaşlarımı inandırmıştım.
şimdi hiç komik gelmiyor ama iyiydi o zamanlar be sözlük.
Karadeniz bölgesinde, Kastamonu iline bağlı bir ilçedir. ilin güneybatısına düşer. Doğuda Kastamonu merkez, batıda Zongul­dak ilinin Safranbolu ile Eflâni, kuzeyde Kastamonu’nun Daday, güneyde Çankırı’nın ilgaz, Kurşunlu, Ovacık ilçeleriyle sınırlan­mıştır. 4 bucak içinde 144 köyü vardır. Yüzölçümü: 1.880 km.2 Nüfusu:
39.155 (1975 sayımı)

Kaynak: http://www.yeniansikloped...-kastamonu/#ixzz2OPglnvsA
ihtiyaç anlarımızda yolumuzu kolaylaştırmak için kullanılan tekerlekli alet.

araçlar her geçen gün oldukça artmaya devam etmekte. gerek iş yerlerinde kullanılmakta ve gerekse de özel olarak kullanıyor.bu iş yerlerinde vs kullanılan araçları bir de takip sistemi var. sitesinde görmüştüm bende. çok farklı sistemler var ilgi çekici. artık teknoloji ilerledikçe her konu da gerekli olan ihtiyaçlarımız kolaylıkla giderilebiliryor...
Kastamonu'nun bir ilçesi.

Kurtuluş savaşında, nüfus bazında en çok şehit veren ilçedir.
Osmanlının ve cumhuriyetin en eski ilçe ve belediyelerinden biridir.
Dünyaca ünlü şekerci ali muhiddin hacı bekir, namı diğer hacı bekir lokumcusunun da memleketidir.
Yakın zamana kadar istanbul'un kahir çoğunluk fırıncı ve pastacılarının çıktığı ilçedir.
taşıt manasına geliyormuş.
Kastamonun bir ilçesi. Benim ilçem ayni zamanda.
Dünyanın çeşitli yerlerinde her gün ortalama 165.000 araç üretilmektedir.
dünya üzerinde 1 milyardan fazla araç kullanımdadır.