bugün

Oğlumun adını alp er tunga ya da Tarkan kızımın adını açelya ya da Aybüke koyarak katılacağım kampanya.

Asimile olmamak adına güzel bir adım bence .
Şimdi araplar damlar.
Şimdi ben de tabi ki kendi dilimde isim koyma taraftarıyım ancak, çocuk ismi arapça olunca araplaşmak ne alaka onu çözemedim, çocuğunun ismini Yusuf koyan bir dolu modern aile tanıyorum,zerre de Arap degiller.
Olay isimde degil,özde .
Kendi ismimden yola çıkarsak, evlenir de çocuğum olursa muhtemelen katılacağım kampanyadır.

Araplaşmayla da alakası olduğunu sanmıyorum ayrıca.
mantıklı hareket.
bu tip sahte, uydurma inanışlar tüm halklarda vardır. sonradan müslüman afrika kabilelerine bakın onlarında eski inançlarından kattıkları şeylere rastlıyorsunuz. türklerde çok eski bir topluluk. her şey bir anda silip atılmıyor. mutlaka etkileri kalıyor. nazar gibi vs
allahın hiç kimsenin kıldığı namaza, oruca, vs hiç birine ihtiyacı yoktur şüphesiz. islamda önemli olan tek şey niyettir.
allahın insanlara getirdiği tüm semavi dinlerin de temelinde iyilik, doğruluk vardır. o dönemlerde arapların yapmış olduğu kötü, cahilce davranışlardan hiç bir toplum sorumlu değildir. örneklere bakarak ders alıp iyi insan olmak en temel davranıştır.
ismim türkçe. iyiki böyle.
Araplaşmama değil islamlaşmama demek istiyor. Çünkü bunlar için islam dini arap dinidir. Malûm kefere de öyle demiyor mu zaten?
soysuz arap götü yalamaları bu başlığı piç ederler..

ne güzel öztürkçe isimlerimiz var halbuki engin dilek özlem gülay vb.
yiğit ve ılgaz isimlerini koydum çocuğuma.

size de tavsiye ederim.
eliza ismini Türkçe zanneden bir arapçıya dert olmuştur .

çocuğuna Kezban, efsun, eflal, sanem gibi kötü anlamlı isimleri koyun siz .

damla, ırmak, Aybüke, yaşar, yiğit, ılgaz, tuna, tuğrul, Turgut, nilay, dolunay, Gökhan, çiğdem, alp, Alper, oğuz, mete, teoman, Oğuzhan,göksel, güler, deniz, pınar, özge, gözde, almila, alpay, gökçe, yağmur, orhun, orkun, Ceyhun, Seyhun, seyhan, anıl, ezgi, ilay, gökçen, çağla, ilber, efe, taner, doğa, su, bengi, bengü, okan, batu, Batuhan, Doğukan, batıkan, altay, Selçuk, çınar, rüzgar, kaya, demir, bilge, özlem gibi isimler yeter ve artar bize .
Kuran'da geçiyor diye oğlunun adını "iblis" koyma ihtimali olan tiplere dert olan kampanya.
Desteklenmesi gereken bir kampanyadır.