bugün

karaktersizliktir, şerefsizliktir, adiliktir, düşüncesizliktir, vb

ulan şerefsiz adi karaktersiz, o dışarı attığın kocaman cips paketini yada su şişesini hangi duygular içerisinde camı açıp dışarı atıp yoluna devam edebiliyorsun, nasıl bir beyin yapın var, neye önem verirsin hayatta, o çöpü ordan kimin alacağını düşünerek yapıyorsun o eylemi,
gidip evinin önüne arabayı çekmeli arabanın camından dışarı paso çöp atmalı, yaptığının idrakinde bile olmayan bu karaktersizlere bi şekilde bu konu anlatılmalı

ha arabadanmı atılıyor sadece? tabiki hayır onlarada başka bir başlıkta söveceğim.

arabanın camından gelen edit: ulan ne kadar çok varmış o şerefsizlerden basmışlar eksiyi.
sigara izmaritleri de dâhildir.
hem yasağı çiğniyorsun sigara içerek, hem de çevreyi kirletiyorsun.*
kapıkule sınır kapısına kadar arabasında biriktirip, türkiye' ye girer girmez çöpleri camdan dışarı fırlatmaya başlayan gurbetçilerimiz bile bunu yapıyorlarsa, toplumsal bir problemimiz var demektir.
yasak çiğnemek? denilmiş bir girişte (entari)...

yasak çiğnemek???
camdan dışarı atılmasına, ben kendim bizzat şahsım da olmak üzere kızarım da... adamın kendi arabasıysa eğer; sana ne be adam/kadın?

bir de temizlik imandan gelir denir ya; ben bunun bir tezat olup olmadığını düşünüyorum; hakikaten "iman" felsefe veya düşünce olarak temizliği barındırır da; geleni karşılayan olmadıktan sonra; o temizlik (görünüşe göre) geldiği gibi (örneğin: kapıda) kalırmış gibi görünmekte...
Suratına tükürülecek insan davranışıdır. Ben içeriyi temziliyeyim gerisi Allah kerim düşüncesinin sonucudur. Sonra o attıkların rüzgarlı bir günde gelir yüzüne yapışır. Ettiğin küfürler de kendine gider.
benim evim, benim arabam temiz olsun da gerisi önemli değil mantığıdır. bu çevre, bu sokak "benim" değil nasılsa.
Araba çok hızlı gittiği zaman atılması zevk olandır.*
Bazılarının da hobi haline getirdiği olmuştur.
söz konusu cam ön camsa; çöpün arka camdan tekrar arabanın içerisine girmesiyle devir daim edebilme ihtimali olan eylem.
arabalara öküzlerin de binebileceğini kanıtlamaktır.
bazı avrupa ülkelerinde cezası vardır.
araba minübüs ise ön camdan atıp arka camdan*girebilicek durumdur.*
bu sabah içtiğim sigarayı kağıda sarıp, ön konsol tarafına koymam ancak işe geldiğimde ilgili izmarit ve kağıdı bulamamam ile başlamadan biten eylem.

ee, ne oldu? çöpü koyduk konsola da; bir yere düştü bulamıyoruz sonuçta. umarım izmarit yanmaya devam etmiyordur; kasko'da "salaklık" klozum yoktu sanırım!!!

izmarit yanmasa bile salaklık sonucu arabanın içinin leş gibi izmarit kokmasına neden olabilecek eylem. izmariti köprüye girerken sokağa atsak, bunları düşünmeyecek olan bir kafa yapım olacaktı halihazırda.
o attığı su şişesini alıcan bunu durdurucan sonra üstüne oturtcan.
hayvanlığın dik alası dır, yapmayın atmayın lan artık.
pislik insan olmanın belirtisidir. ayrıca mikrop insan, iğrenç insan, saygısız insan, çöp insan sözlerini haketmiş olmanın kanıtıdır. diğer insanların aralarında anlaşıp bu karaktersiz insanın geçeceği yola cam kırıkları dökmeleri ise güzel bir ibret aldırabilir. hatta bu insancıklar belediye çöplüğünde bir kaç saat ikamet ettirilmelidir. mahalle çöpleri bu şahısların arabalarına dökülmelidir. bilumum akla ne gelirse yapılmalıdır.

edit: bu arada arabayla yayaların üstüne su sıçratan, mikrop bulaştıran, güzelim elbiselere çamur benekleri konduran insancıkları da unutmadık!
üşengeçlik...
orospu çocukluğudur.
sigara izmariti kadar tehlikeli bir olaydır.
daha bugün trafikteyken önümdeki aracın şoförü kapıyı açıp yere tükürdü ya, sonuna kadar hakareti hakediyor bu tür insanlar.
bi kaç saniye "attığın çöp arkadaki arabaya gelir ve bir kazaya sebep olursa?!?" korkusuyla arkaya bakılmaz. sonra devam eden hayat akışıyla birşey olmadığı anlaşılır ve rahatlanır. genelde peçete, çikolata veya cipslerin janjanlı paketleri hani çokta afacansanız içecek kutuları atılabilir.
Az gelişmişliğin en önemli göstergelerindendir. Barış MAnço yaşasaydı" 10 puan, 10 puan, rezil oldun, aferin" diyerek 100 puanla şerefsizlik ve düşüncesizlikte şampiyon seçerdi.
magandalıktır. çöp attığı arabanın camından dışarı çıkartılıp, ibret-i alem için temiz bir sopa atılması gerekir
insan olanın yapmayacağı,

yapanın şehirde yaşamayı haketmeyen dangalak bir öküz olduğu,

ve yasalarla en ağır şekilde, gerekirse hapisle cezalandırılası,

son olarakta yapanın aynı camdan kendini atası,

davranış.
flasback

2008 yazıydı yanılmıyorsam. konyadan ankaraya gidiyorduk. konya ankara yolunu bilenler bilir.hemen hemen 3.5 saat falan sürüyor. bildigin düm düz yol işte. son sürat gidiyoruz.elimde ki su şişesini bitirdikten sonra camı açıp dışarıya fırlattım. o esnada attıgım pet şişe arkada ki arabanın camına denk gelmiş. bunlar bi gazla bizim önümüze geçmezlermi? onlarda camlarından bir pet şişe fırlattılar. ben şoför arkadaşa "bas gaza müdür" dedim. arkadaki arkadaşlarada sizde yeterince su tüketin dedim. bir hışımla bu arabanın önüne geçtik. ben bir, iki derken üç adet pet şişeyi vucudun yarısndan fazlasının camdan çıkartmak süretiyle fırlattım bunların sıfatına. bildigin ana yolda pet şişe savaşı yapıyorduk amnkoyum. sonra bunlarda aynı şekilde cevap verince. dedim ki; "sakın geçme yan yana gel onlarla" biz yan yana geldik. 5lt yarım dolu pet şişeyi bunlara camdan gösterdim. skiyimi lan şimdi belanızı bakışı attım. "yooooo" dergibi bi bakış attılar bana. uzun lafın kısası magandalıkdan ziyade, büyük bir tartışmaya sebep olabilir.
aracımla sık sık uzun yola çıkıyorum. bazen öndeki araçtan bir fırlıyor kola kutusu veya pet şişe. selektör yapıyorum dursa atıvericem tekrar arabasının içine kutuyu peti. böylelerine laf da anlatamazsın geçiceksin önüne arabadan kasa atıcaksın dışarı. o zaman anlayacak işin ciddiyetini.