bugün

genelde park edilmemesi gereken bi' yere park edince yaparlar bunu. ikaz niteliğinde.

ben ankara'da yaşamaya başladığımdan beri farklı bi' şey öğrendim. gece yada akşam saatleri evime dönerken silecekleri kaldırılmış şekilde görüyodum arabaları. tesadüf gibi ertesi gün veya geceden de genelde kar yağardı.
soğuk ve buzdan silecekler cama yapışmasın diye kaldırırlarmış araç sahipleri, geç de olsa öğrendim.
uzun zaman ben bunun meterolojiden daha sağlam bi' kaynak olduğunu düşündüm zira ne zaman bu şekilde görsem arabaları sabah bembeyaz ankara'ya uyanıyodum. yani ne zaman silecekleri kaldırılmış arabalar görsem, bu gece kar yağacak derdim.
kar üstünde birikip silecekleri kırmasın diye düşündüklerini sanıyosam demek.
Değnekçilerin uygulamasıdır.
Şimdi bişey yapmıyorum ama bi dahakine Kırarım demektir.
Bir kadın için kolaydır. Okşaması yeterli.
100.yıl evleri adlı grubun mottosu olan eylem.
emeklilerin olmazsa olmaz aktivitesi.
Audilerdr kalkmıyor denemeyin kırabilirsiniz.
emekli eylemi
kaldırcak bisi kalmamışsa demek ki.
ön cama telefon numarası bırakma modası çıkalı beri kimsenin yaptığını görmedim.. görmüyorum.. sanırım bir devrin daha sonuna geldik..
hiç kimsenin cesaret edemediğidir.
Benim arabamın önüne parkeden öküzlerin kullandığı arabalara yaptığım şey. Yeni kasa golflerin de kalkmıyor ama ben kaldırdım. Elemanla karakolluk olduk bu yüzden.

Ayrıca emekli değilim ve kalkıyor. inanmazsan aha dayıya sor.
Bir uyarı.
hobidir.
saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar.
Bir silecek kaldırıldığında: uyarı.
Iki silecek birden kaldırıldığında: sövme.
Onun yerine arabanın sahibi minik plakalık üzerine telefon numarası yazdırıyor ve arabanın ön sol köşesine iç camdan yapıştırılabiliyor
Bir durum olduğunda arabanın sahibine ulaşılabiliyor.
Hani yıl 2019 oldu ya? Ondan söylüyorum.
Artık ateşi bulun yanii.
canı sıkılan emekli amcaların yaptığı olaydır. ama ben kaldırmam, hemen apartımın bahçe kapısının önüne park eden araç olur ara sıra, o araç orada olduğu için kapıdan geçemeyip çevresinden dolaşmam gerekli ki en az 20 metre fazla yürümem gerek demek olur bu(bizim bahçe köprü gibi hemen alt sokağa kısa yoldan giriş, fotoğraf atabilirim) o yüzden bahçe kapımıza park eden araç görünce silecek kaldırmam ama çok şiddetli olmamakla birlikte tampona hafif bir tekme sallarım. çünkü sokakta park edecek o kadar yer varken demirli kapının önüne niye park ederler hiç anlamam.
kavga sebebi olabilir. zira öyle tipler varki arabasının yanından geçsen saldırır.
bilerek ve isteyerek yaptigim eylemdir. yok oyle arabam kapinin onunde olsun, millet sikimde degil anlayisi. benim de arabam var ama asla kaldirima, engelli rampasina ve merdivene park etmem. giderim 3 sokak oteye veya uzaga birakirim arabami. zamaninda mercedes silecegi kaldirmisligim, kaputunun boyasini attirmisligim var. arabani o sekilde birakiyorsan basina gelebilecek her seyi bastan kabul etmis oluyorsun. sikerler oyle isi, adamin gotunden kan alirlar kan.