uktecinin notu: ??
ukteyi veren: fatal (08.10.2008 00:47)

genellikle ise cok yarar.
söyle bir söz vardir: "en güzel aptal rolünü zeki insanlar oynar."
tabi ki tartisilir.

okul haricinde is yerinde karier yapma pesinde degilsen aptal olmalisin. karier yapmak icin de aptal olmalisin.
kisi ne kadar aptal davranirsa, o kadar da o kisiye az is düser. bilgisi yok sanilir.

karier yapmak icin ise; digerlerinden zeki fakat üst kidemdeki kisiden daha aptal davranilmalidir ve chefin dötü kaldirilmalidir.

peki baska nerelerde aptal olunmali yada olunur?
tabiki arkadas cevresinde. evet arkadaslar arasinda aptal olunmasa da aptalmis gibi davranmak, arkadasin gercek kisiligini ortaya koyar ve arkadasin hakkindaki tutumunu daha iyi anlamamizi saglar.

aptal olmak zararli degil, aksine cok yararlidir.
*
sarışın olmayı gerektirmez.
sürekli aşağılanmayı beraberinde getirir.
ikinci şahısların sorunudur. birinci şahıs olarak söyleyebilirim ki; her şey yolunda.
bir yaşam biçimidir.
aptal olan aynı zamanda şanslıysa bu durumdan olumsuz etkinlenmeyebilir ama diğer insanlar için büyük bir tehlikedir.
hayatı çekilir kılan özelliktir. şahsen çok mutluyum.
kalıtım söz konusu değildir. çevre faktörü en büyük etkendir.
akıllı insanların, insanları idareten idare ettiği bir durumdur, yemek içmek kadar önemli kabul edilir. en zevkli yanı ise bunu bilumum gerçek aptalların, kendini akıllı ilan eden aptalların ve yarım akıllıların anlayamamasıdır.
çok konforludur. Atiye dinlersiniz, leyla ile mecnun izlersiniz, golden retriever cinsi köpek beslersiniz? Fenerbahçe maç kaybettiği için oturup ağlarsınız, dersten sonra arkadaşlarınızla nargile kafeye gidip batak oynarsınız, bu saydıklarım arasında birkaç tane kendi özelliğinizi yakalayıp ben aptal değilim ki ama diye düşünüp eksi butonuna basarsınız. Hayat iq'su düşüklere güzel.
egoist olmaktır, farkına varmadığınızdan en mutlu insan olursunuz.eğer aptal olduğunuzun farkına varırsanız dünyadaki cehennemi yaşarsınız,sizden daha zavallısı olmaz.
elde olmayan bir şeydir.
büyük bir lükstür.
insanların zaman zaman yaşadıkları bir durum. içindeki boşluğu dolduramayan insan acizdir ve en sık söylenen havadan civadan sözlere bile inanır. aptal olmak psikolojiktir tecrübe sahibi olunca akıllılık seviyesine çıkılabilir. dert etmeye gerek yok.
sıkıntısız mutlu bir hayattır. aptallık en büyük zenginliktir. o yüksek iq'nuzu size burnunuzdan yedirirler.
Mutlu olmaktir.
Aheste aheste surdum arabayi, uyuz uyuz park ettim yolun ortasina. izmir zaten, sabirsiz insan pek yok. Gulup gectiler. Yardim teklif edenler oldu. Cilek, erik, kayisi aldim marketten.
Kirmizi isikta yan arabadaki bebegi sevdim.
Sonra kiz kardesimi kurstan aldim. "sansimiz yaver giderse eve kadar bile gidebiliriz." diye dalga gecti. Yasim 20, birkac hata yapmisim, cok mu?
Kafam daginik, bedenim de dagilsa cok mu?
milyonlarca aptal gibi, normal gorunmektir.
kendin olman yeterlidir (her insanda biraz vardır).
Yemin ederim ben ne kadar aptalim o orada söylenecek laf mıydı. Hay boyle işin tamam küfretmiycem çünkü ben onun bir tanesiyim benim ağzıma yakışmaz.
"Düşmanına hizmet etmek etmek için işbirlikçi olman gerekmiyor, Aptal olman yeterlidir"

Muhammed Gazali
mutluluktur.
yalnızca aptallık yapanlar aptaldır. (bkz: forrest gump)
(bkz: face ve whatsapp için 3 bin liralık telefon almak).
sanılmaktan iyidir.
beynini "herkeşin hayatına kimse garışamaz" diyen adam kadar bile kullanamama durumudur. senin dinin sana benim dinim banadır. bence özgürlükçü düşünce özgürlükçe düşünce diye orada burada götünü yırtmasına rağmen başkalarının dini görüşüne kendi çapında hakaret etmeye çalışandır yobaz. haketmeyen insana haketmediği halde saygı gösterenler değil, saygılar...