bugün

dindarlığını bir kenara bırakıp, stalinist bir örgütün şahin kanadındaki en parlak tüy olmaya karar vermiş altan tan ın kazara girdiğim facebook albümünde yer alan peygamber apo, apo peygamber, peygamberim apodur şeklindeki cümlelerin sonuncusu.. işte gözü dönmüşlük ve çılgın bir topluluğun salgıladığı sevgi hormonlarına mazhar olmanın sebep olduğu heyecan ve şaşkınlık adamı böyle ediyor. dindar ya da dinci olmak hikaye..

mantıklı izah rica eden edit: on yılı aşkın bir süredir yazıyorum(burada değil) eksilenmekten ya da mantık dairesi sınırını aşmadıkça eleştiriden hiç gocunmadım, gocunmam da.. ama eksileyen öcalan ümmeti, harbiden apo peygamber olarak varsayılmalı gibi bir tahayyülden dolayı mı eksiledi merak ettim. yani allahın kulu ve elçisidir ama siz münkirler, müşrikler ve hatta münafıklar bunu yakında farkedeceksiniz gibi bir ruh haliyle mi eksiledi allah aşkına?
asla "tanrı tektir ve muhammed onun kulu ve elçisidir." kadar muhteşem olamayacak gereksiz söz.
bunu söyleyenin insanlığından, hatta insanlığı bir kenara bırakalım insan olduğundan şüphe duyulması gereken sözdür.
pkklıların düşüncesidir. kesinlikle desteklediğimdir. çünkü pkk lıların gerçek bir peygambere inanmalarını ve benimle aynı kategoride olmaları ağrıma giderdi...
(bkz: liderine aşırı hayranlık duyma sendromu).
(bkz: insanı günaha iten başlıklar)

sözlük yazarlarını kasten kaotik bir ortamın içine sokmak için yapılan kasıtlı taciz hareketleri.