bugün

üniversite yerleştirilmesinde artık yerleştirme puanı hesabında okulların başarısı dikkate alınmayacak. Yalnızca bireysel başarı önemli olacak.
yalnızca bireysel başarı dikkate alınacak. Okulun başarısına göre öğrencinin puanının ağırlıklandırılması yani AOBP uygulaması son buldu.

not: AOBP, lise diploma puanına göre hesaplanan 100-500 aralığındaki Ortaöğretim Başarı Puanının (OBP'nin), ilgili yıl mezun olanların okulca YGS ortalamalarına göre yine 100-500 aralığında ağırlıklandırılmasıdır.

böylelikle sınava birkaç hafta kala üniversite sınavına giricek olanlar gafil avlanmış oldu, okulu kötü diploma puanı iyi olanlar için sevindirici, okulu güzel diploma puanı kötü olanlar için üzücü bir haber.

uygulama bu yıldan itibaren geçerli olucak.
Cok uzuldugum bir olay oldu bu bugun. Zeki ama calismayan adami vurdu bu resmen.sikti atti beni sozluk. 62 olan diploma notuma karsin gecen sene 64 okul puani alan bi adamdim ben.ters gitti vurduk kendimizi ikinci seneye.diploma notundan yuksek okul puani aliyodum ben esi benzeri az bulunur. Sonuc:suan cok uzgunum.birinin bana moral vermesine ihtiyacim. (bkz: kabatas erkek lisesi)
imam hatipli insanlarin aradaki egitim zorlugunu anlayamayacagi icin bilincsizce karardir. hepsi ulkenin egitim seviyesini dusurup, kendine bos kafali secmenler yaratmak icin. kole toplum yaratmanin hazirliklari yapiliyor.
şöyle bir şey var, belki işe yarar: http://www.facebook.com/e...notif_t=plan_user_invited
ağzıma s*çan olaydır.öncelikle mezunları etkiliyomu bu ?biri açıklasın lütfen ,gerçi anladığıma göre etkiliyomuş.tıp öğrencisiyim ,allahtan açıkta diiliz buna da şükür...ama tıpa ısınamadım arkadaşım ,kandırıldım tıpa girdim ,annemler zorladı girdim ,dersane hocası gazladı girdim,tam bir sene okudum bana göre olmadığını anladım.böyle olmasını istermiydim ?hayır.tam bu sene yazılırım dersaneye derken nerden çıktı bu amk? zorla doktor mu yapıcaksınız?sonra muayeneye gelip sen oldun doktor kendin istedin rororo da dicekmisiniz?hasta olduğunuzda 2 kıçı kırık antibiyotik yazıp hadi s*ktirol git diyen bi doktor olmamı mı istiyorsunuz...öle olsun... enjeksiyona gelinde g*tünüze verim buz gibi....

o eksiliyeni de anestezi altında domaltıp domaltıp bistürisiz kıl dönmesi ameliyatı yapıcam,derinlerinde arıcam hayatın anlamını,bidaha bağsur ameliyatı olurkene 2 kere düşüncek...t*şşaklarını söküp yüzüne nakledip tıp tarihine geçicem .oldumu?
fen liselilerin agzina sican olaydir ayni zamanda. sen butun yil inve ince detaylarla ugras, sonra duz lisenin hergelesi gelsin onune gecsin.

tebrikler sevgili yoneticiler, halki salaklastirma cabalariniz basariyla devam ediyor!
önce kaldırıldı sonra uygulanması seneye bırakıldı ama ösymnin son kararıyla bu senede uygulanıcak.
aslında ne kadar anadolu liseleri için haksızlık gibi dursada tam tersine haksızlığın tamamen ortadan kalkmasını sağlıyor. anadolu liselerindeki, fen liselerindekiler zaten yüksek puan yapıcaklar bunun üstüne bir de okuldaki diğerleri de yüksek yaptı diye extradan yüksek puan gelicek aobp sayesinde. şimdi onlar çıkıp "bizim okulumuz daha zor bizim o yüzden diploma notumuz düşük ama düz lisedekiler yata yata geçicekler onlar o yüzden bizden daha yüksek puan alıcak." diyicekler. yok öyle bir olay düz lisede toplasanız kaç kişi anadolu liseleriyle denk bir puan yapıpta avantajlı konuma geçebiliyor ki. evet yapanlar var peki o yapanların nasıl yaptığını kim biliyor. onların o düz lise ortamında iyi bir yere çıkabilmek için nerelerden başladığını nerelerde çalıştığını çalışmak için nelere katlandığını kim umursuyor. düz liseden çıkan bir adamın derece yapma ihtimali normalde sıfırdı. yoktu öyle bir ihtimal imkansızdı. aobp nin kalkmasıyla artık okulun bir önemi kalmadı. artık önemli olan tek şey bu sınava emek vermek. emek verip kazanmak istiyen her koşulda amacına ulaşabilicek artık. kimsenin elinden eğitim hakkı dolaylı yollardan alınamıycak yani. en isabetli karar olsa gerek.
not: anadolu lisesi mezunuyum.
not2: tüm laflarımı yiyebilirim çünkü aobpnin kaldırılması olayı da kaldırıldı. aobp gene geri geldi.
yine, yeniden adaletsizliktir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20972283.asp

canınızı yakmak istiyorum, takım elbiseli kravatlı ve bıyıklı adamlar! belki tırnaklarınızı çekmek, belki dişlerinizi sökmek istiyorum. hani her şeyi siz biliyorsunuz ya. bildiğinizi sandıklarınızla boğmak istiyorum sizi. saatlerinizi takvimlerinizi anal yoldan bedenlerinize hapsetmek istiyorum!

sizin ben vicdanınızı sikmek istiyorum.

edit: sonradan bunu düzeltmişlerdi lan. ehehehe.
şu köşe yazısını okumakla hatırlayıp tekrar sinirlendiğim hadisedir. http://gundem.milliyet.co...detay/1728947/default.htm

aylardır söylediğim sözleri barındıran köşe yazısı olmuş resmen. iyi bir anadolu lisesinde okuyordum ve özellikle lise 1 ve lise 2 de olduğumuz sınavlar çok zorlayıcı oluyordu. ortalamam şu an 70 küsür. eski sistemde 50 civarı bir puan gelecekken şimdi 42 puan gelecek. benimle aynı seviyede olup özel okula gitmeyi tercih eden arkadaşlarımın not ortalaması ise 90-95 küsür. o puana göre ise onlara en az 54 puan gelecek. peki soruyorum ben neden benimle aynı sevide olup, tek farkı özel okulda okumak olan öğrenciden 12 puan geride başlayayım? bu nasıl bir haksızlık böyle? kaç bin öğrencinin hakkı yeniyor böyle ve eğitim sisteminden sorumlu olan herkes sessiz. yiyin bakalım yiyin, afiyet olsun.