bugün

enflasyon canavarının son darbesidir. lanet olasıcadır!

http://uzmanpara.milliyet...i-100-trilyon-dolar/5376/
ucuzdur bence. ne işe yarıyor o?
hayatlarında ya hiç dayak yememişler ya da sayı saymayı bilmiyorlar. 100 trilyon dolar nedir abi? neyin kafasıdır bu?
tavanda 1 miligram civarı buldum, elden çıkarmak istiyorum.
hal-i hazırda 100 milyar doları olanlar irtibata geçsin.
en son 62 trilyon dolardı, artmış demek ki boşuna arttırım yapıyorlar o madde en iyi ihtimalle 300 yıl sonra bulunur o da dünyanın merkezine inmeleri lazım, o sıcaklığa da hiç bir şey dayanmaz.
edit: anti madde çok güçlü bir nükleerdir, 1 gramı 2 hiroşimaya bedel diye biliyorum.
edit2: süprizzz yok bu maddeden boşuna yorum yapmayın çok pahalı filan diye 0.1 gram sentezlemek 100.000 yıl alıyor.
bende bir avuç var s5 ya da z2 ile takas ederim.
(bkz: orospunun evlatları)
asgari ücretliyi düşünen yok aga bu memlekette.
Bir "el emeği göz nuru organik kara delik" kadar pahalı değildir.
tüm dünya ülkelerinin parası bile yetmeyecek madde.
Ayrıca yılla 7.776.000.000 kazanan bill gates'in alması için 12860 yıl (ölümsüz olsa mümkün olur anca) çalışmasını gerektirecektir.
244 trilyon lira eden değerdir.
insanlarin cogunun umrunda olmayandir.
biz antimadde degil yemek yiyoruz.
cokta sikimde yani antimadde.
birakin antimaddeyi bal yiyin mk.
5 kilosu 100 lira.
tl ye çevrilerek parası bankaya yatırıldığında yıllık getirisi 21 trilyon 228 milyar liradır.
(bkz: antimadde nedir ne işe yarar)
(bkz: antimadde ne amk)
ikea da yoksa ben hiç bişi bilmiorum a dostlar, hadi bilemedim koçtaşa bakın daha ucuz olabilir.
kim alacak o kadar paraya dedirten durum. tamam bayağı değerli, 1 gramı herhalde istanbul'un tamamını aydınlatmaya yeter. ama yine de alacak para kimsede yok.

bilmeyen arkadaşlar için:
antimadde, maddenin tersidir. yani bir nevi protonları eksi, elektronları artı yüklü bir materyal gibi düşünebilirsiniz. madde ile temas ettiğinde birbirlerini yok ederek büyük bir enerji açığa çıkarabilirler. sentezlemek için hadron çarpıştırıcısı denilen cihaz gereklidir. dünyada(sanırım) sadece cern'de var. işin özü temiz enerji kaynağı diyebiliriz.
"Anti madde var mı buralarda? Satılıyor mu?" Diye düşündüren durum.
parçacık hızlandırıcılarında saniyenin çok küçük bir kesri içinde atom düzeyinde saptanan karşıt maddenin bir gramını bile elde etmek bugün için imkansızdır. o bakımdan kafadan atma iddiadır.
100 tane apple'a eşit.
Birkaç yüzyıl sonra bi milyoncularda rahatlıkla bulunabilecek olan şey.

Hatta belki hurdacılar sokak sokak gezip toplayabilirler.

Antimadde aleyoo! Eskiceağ !

Saygılar sunuyorum azizim...
dünyayı yok edebilecek bir enerjiye 100 trilyon dolara sahip olabiliyorsun. yani elbette o kadar para dünya üzerinde yoktur ama düşünsene olduğunu. her an karadelik oluşturabilecek bir materyal var elinde. tüm dünyayı haraca bağlarsın aga. 10-15 senede parasını çıkartır kalan sürede aldığın haraçlar ile direkt kardasın.

kredi ile emlak alımı yapıp evi kiraya vererek krediyi kirası ile ödemek gibi oldu ama 100 trilyon dolar yüzünden devreler yandı bende * zannedersem dünyadaki tüm zenginlerin mal varlığını toplasan bu kadar parayı gene denkleştiremezsin.
Ekonominin hali ortada, Asgari ücretle çalışan bir baba ömür boyu çalışsa evine bir gram antimadde getiremiyor bu ülkede.
Yazıklar olsun bizi bu hale getirenlere.
neyleyim alıcısı olmayan malı. isterse kentrilyon olsun.
yatırımcısının elinde patlamıştır. Şu an kilosu 25 kuruş.
abd nin zenginliğine eşittir.