bugün

allah'ı zikretmek.
işe yaramayandır.

http://www.hurriyet.com.t...0116283&utm_term=post
işe yaramayandır. Yalnız concerta dikkat ilacı diye verilmişti bana.
popüler kültüre dönüşmüş ilaçtır.

tumblr denen ergen sitesinde siyah beyaz efektli antidepresan fotoları paylaşılıyor.
hayatınızda kaç kere içtiniz orospu çocukları kaç kere düştünüz.
Kullandığım fakat tavsiye etmediğim ilaç türüdür. Bi süredir bende içmiyorum zaten.
Kullanan, kullanmış olan benden uzakta oynasın amk...

Başıma hep dert açtı bu ilacı kullananlar...
Onsuz yapamam dediğimdir.
Deliyimdir.
(bkz: macirindibi)
(bkz: selectra)

2 yıl kullandığım, şu sıralar bıraktığım antidepresandır.
Bugün bu başlığı 3. Kez gördüm. Yeter lan. içmeyin içirmeyin. Ben kullandım dedim dedim bana inanmadınız bak ne oldu şimdi hı hı hı hıg. Şaka bir yana ama gercekten tavsiye etmiyorum. Cok degistirir insani.
Serefsiz yazarlarin yazdigina inanmayin. Yararli ve guzel biseydir.
çok ciddi seksüel fonksiyon bozukluklarına neden olabilen ilaçlar grubudur. bunu kullanmadan önce doğal yöntemleri denediniz mi? john's worth olarak bilinen ve halk arasında sarı kantaron adı verilen bitkinin -bazı endemik türleri- antidepresan ilaçlardan çok daha iyi etki edip, çok daha az yanetkiye yol açıyor. ingilizcesi olan buyursun araştırsın.

bunun dışında spor yapmak, alkole ve kafeine son vermek, kitap okumak, sosyalleşmek de şikayetlere kesin çözüm sağlayabilir. hemen kimyasala sarılmayın derim.
Gene yurdum insanı yardırmış durmuş.

Hiç ruh ve sinir hastalıkları kısmında uzun uzadıya zaman geçirdiniz mi bilmiyorum. Ben çok geçirdim. Minör depresyonmuş, obsesifmiş cartından curtundan bahsetmiyorum. Bipolar, majör vb. Hastalıklar genetik etkili kalıcı hasarlı hstalıklardır. Örneğin bipoların kandaki lityum oranıyla ilintisi gibi.

Evet çoğu psikiyatrist seninle ilgilenmeden prozac'ı yazıp geçiyor. Bunun farkındaysan zaten kullanmanı gerektirecek bir durum yok.

Ama kalkıp majör vb. Hastalara yok ilaç kullanmayın demek de afedersiniz aptallıktır.

Birçok yan etkisi olabilir fakat götürdüğünden çok getirdiği var.

Hiç manik dönemde ilacını içmemiş bir hasta görmeyişinizden sanırım bu rahatlığınız.

O yüzden adam gibi doktorlara gidip adam gibi terapiler alın.
Sonra da triplere girmeyin.
Fırsatınız olursa da bir ruh ve sinir hastalıkları bölümünde yatan hastalara bir bakın. Çoğu zaten ilaçlarını yanlış kullandığı için orada.
En yakın arkadaşımın ilk kullandığını gördüğümde onun hiç daha önce öyle hareketler sergilediğini görmemiştim. Agresif, sinirli, az konuşan ve sürekli bir yerlere dalan bir hal alıyordu kullanınca.
Allah kimseyi hastalıkla sınamasın.
ağır olgular epileps gibi durumlar hariç kullanılmasını tavsiye etmiyorum. beyindeki nörosinaptik maddelerin ayarlarıyla oynamayın. ilaç kullanılmaya başlandığında kolay kolay bırakılamıyor. ilaca bağımlı yaşıyor insan. tabi kullandığı ilaçların türüne göre de değişiyor. hiç bulaşmamak en iyisi.
bazı antideprasan türleri seratonin ve dopamin hormonunun eksik olması sebebiyle kişilere verilir. ancak her davranış bozukluğu gösteren kişinin antideprasan kullanmaya ihtiyacı bulunmaz. bu yüzden psikiyatriden önce, psikoterapi tercih edilmelidir. zaten her uzman psikoterapist alandaki psikiyatrları tanır. o tedavi sürecinde gerekli görürse size antidepresan yazacak birine danışmanızı ister. bu yüzden herhangi bir davranış bozukluğu gösterdiğiniz zaman ilk başvuracağınız terapistler olsun. eski psikoterapi kuramcılarına bakarsanız hepsi psikiyatri kökenlidir ancak günümüzde devlet hastanelerinde seans süreleri 15 dakikayı geçmiyor.bu yüzden herhangi bir terapi imkanı yok. siz en iyisi antidepresan kullanmadan önce iki defa düşünün ve öncelikle olarak alanda tanınmış bir terapiste başvurun.
insan okuyacak bunu ya... emekli mi olalım okurken bunu mu istiyorsun.
Bir süredir kullandığım alerji hapım var. içeriğini okuduğumda antidepresan etkisi olduğunu felan okudum. Sabahları mal gibi kalkıyor olmam gergin olmam kimseyle konuşmak istememem yemek ile aramın soğuması intiharı düşünüyor olmamı bu ilaca bağladım. Normal her zamanki gittiğim doktora gittim bu durumdan bahsettim olabiliyor böyle durumlar Dedi psikeatriye git Dedi ben önceden kendi paiekatristim kendim olmaya karar vermiştim bile şimdi herşey yolunda çok şükür âmin
Not kullanmıyorum sizde kullanmayın.
Uzun bir konu şimdilik bir şeyler döktürelim zaman olursa devam ederiz. her ilacın artı ve eksi yönleri vardır. bu başlık altında değil de kanser ilacı olsa kimse belki sesini çıkarmayacak. neden kanser abi daha ne olsun denir. ama o ilacın da getirdiği kadar götürdükleri de vardır. ben de bir antidepresan kullanıcısı olarak çok da severek almıyorum. kimse bunları draje şeker gibi alıp atmaz. en azından bende böyle. biri dışında diğer ilaçlarda ağırlık, uyku hali, duyarsızlaşma, kendini yorgun hissetme gibi durumlar ortaya çıkıyor. yine bende değil ama kullanmayanlarda, ileri derede olanlarda saldırganlık, şiddet, depresyona girme, intihar ve daha ileri şeyler olabilir. kalkıp da bunlara kullanmayın demek saçmalık olur.

bir de antidepresan kullanan veya psikolojik rahatsızlıkları olanlar için hemen kendini farklı gösterme eğiliminde olanlar olarak algılanır. bir de kişi antidepresan kullananlar bunları söylediğinde hemen bir önyargı oluşur. biriyle tanıştınız, ilerleyen süre içerisinde bu ilaçlardan kullandığınızı belirttiniz, karşınızdaki kişi belki de sizden uzaklaşacak. söylemediniz bu defa kendinizi gizlemiş ileride daha büyük sıkıntılara neden olmuş olabilirsiniz diye düşünürsünüz.

peki bu insanlar ilaçları kullanmadı yerine sigara, alkol, uyuşturucuyu mu koyacağız? Ne ilaçların ne de bunların yanındayım ancak en azından bilimin çarelerinden yararlanıyorsunuz. Ilaçlar sayesinde durumunuz belki daha da iyiye gider belki de. bir de bunları gidip kendi kafanıza göre almazsınız. doktorunuzla görüşüp yerine göre artma veya azaltma yapar. bu esnada görüşmeleriniz devam eder. yeri geldiğinde ilacınızı değiştirir.

yine ilaç kullanmanın taraftarı değilim. ancak nasıl mideniz ağrırsa bu da bir rahatsızlıktır. insanların sonradan rahatsızlıkları olabileceği gibi genetik de olabilir. şimdi ameliyatla bunu düzeltemeyeceğinize göre o zaman ilaçlarla tedavi olacaksınız. gönül ister ki terapilerle insanlar daha iyi konumlara gelseler. ancak devlet hastanelerindeki durum, özellerin fiyatları insanların iyi bir imkan almasını engelliyor.

şimdi gelelim insanların bu ilaçları almalarına neden olan durumlardan birine. adam gibi bir ülkede yaşamadığımızdan olsa gerek. ben öyle halkın da yöneticilerin de ülkenin bu durumda olmasına neden olanların da.
2-3 ay öncesine kadar bıraktığım ilaç. ne yazıkki şehir hayatı insanı antidepresan kullanmaya itiyor. antidepresanın vereceği hormonal takviyeyi kendi kendinize de oluşturabilirsiniz aslında. geçen sene ocak ayında uykusuzluk şikayetiyle nörolojiye gitmiştim. bana antidepresan olduğunu söylemeden uyku hapı(ismini hatırlamıyorum,sarı kutuda bir hap) ve 10mg citoles verdi.4 ay boyunca düzenli olarak gittim ve doktor gelişmeleri takip etti. her gittiğimde gelişme yaşıyordum fakat sonrasında kullanmaya üşendim diyebilirim. 2 günde bir kullanmaya sonrada 1 haftada bir falan kullanmaya basladım ki bir bakmısım ben ilacı bırakmısım. uykusuzluk sorunum ise anksiyeteden kaynaklanıyor. yani kaygı problemi, her an bir şey olacak hissi. bu da şehir hayatının verdiği bir dezavantaj. inanın şu başlığı okurken bile birden heyecanlandım o uzun yazıyı okudukca içim daraldı. sonrasında ilacımın ismini görmediğimden,cok düsük bir doz kullandığımdan ve kendim bıraktığımdan ötürü biraz olsun rahatladım. şunu söyleyebilirim evet faydası oldu. ara verdiğim günlerde hafif etkisini farkettim ama bu psikolojik de olabilir. kullanmadım diye kendimi kötü hissediyorum diye düşünmüştüm. şuan uyku problemim yok istesem 12de uyuyabilirim ama ben genelde yazları 3ten önce uyumuyorum ama bu okul dönemime yansıdığından bir problemim olduğunu anlamıştım. şunu söylemeliykim ki insan ne yaşarsa yaşasın, kendine verilen hayatı en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini düşündüğü zaman bu durumu biraz olsun aşabiliyor. kendinize değer verip ve yalnızca kendinizi düşünmeye başladığınız zaman (bencillik değil) biraz olsun bu durum aşılabiliyor. çok klasik olcak ama spor yapmak sağlıklı beslenmek (tatlıyı falan tamamen kesmek değil) önemli.
zamanında kullandığım, placebo dışında bi faydası olduğuna inanmadığım, bi sürü yan etkileri olan ilaçlar.

şöyle bi yazı vardır:

http://biliyomuydun.com/b...bir-sey-olmaz-diyorsunuz/
legal uyuşturucu denilse de antidepresan beyin hormonlarını düzenler aksine uyuşturucu beyin kimyasını bozar.
Gerektiğinde kullanılması gereken ilaç. Minimum 6 ay kullanılması önerilir.

Geçmişte paxil kullandım, antidepresana başladığın gün spora da başlamalısın moruk.

Maximum da 2 yıl kullanılıyor kronik problemlerin olmadığı vakalarda.

Arttırarak başlanır azaltılarak bırakılır.

iştah açar ama kilo almada etkisi yoktur. Kişinin iradesine bağlı herşey.
kardeşim vefat ettiğinde çok kötü bir hale gelmiştim. ağlama krizleri, kendi canımı yakma çabaları fln bozmuştum iyice. bir psikologla görüştüm uzun uzun dinledi ve bir psikiyatrist de bana ilaç yazdı 1 ay sonra da kontrole gelmemi istediler. 1 ay kullandım ismi R ile başlıyordu şu an hatırlamıyorum. neyse 1 ay evet iyi geldi. kontrole gittiğimde dışarıda baygın bakan, bitik gözüken bir çok hasta vardı. konuştuğumuzda kimisi babası ölmüş 2 yıldır ilaç kullanıyor yok öbürü kocası aldatmış 6 yıldır ilaç kullanıyor... neyse girdim içeri aynı ilacı tekrar yazdı. dedim "bu böyle ne kadar sürer?", "buna devam edeceğiz sonra ilacı değiştiririz"... bu sikindirik ilaç benim kardeşimi geri getirmiycek beni de moron edecekse bi dk, dedim içmiyorum ulan... "yok, içmeniz gerek bırakamazsınız." direk çıktım. içmedim.
ciddi bir hastalık sorunu (örn:şizofreni gibi) boyutta değilse durumunuz (ki öyleyse bu yazımı zaten okumuyorsunuzdur) kullanmamanız gereken ilaç tipi. kendi kendinize izin verir, ruhunuzu siz tamir edin. öteki türlü kısmı da Allah vermesin zaten...
Kafamı karıştırdınız lan. Tam antidepresana baslamamın arefesinde bu yorumlar. Bilmiyorsanız yazmayın. Bilip yaziyorsaniz da korktum kullanmicam galiba.
Cahil cühela insanların bir bok bilmeden entry girdiği başlık.