bugün

sanovel ilaç firmasının ürettiği sertralin etken maddeli anti depresandır. seratonin geri alım inhibitörü denilen sınıfta yer alır. lustral in muadilidir.
yaklaşık 4 ay falan alıyordum. iki ay almadım ve görüntü gidip gelmeye, her daim şarap içmiş gibi gezmeye başladım. sanırım 2 hafta daha kullanmasam eski halime yine dönerim. sosyal fobi için almaya başlamıştım ama beni fena halde (pozitif yönde) değiştirdi. çok şey borçluyum kendilerine. yarından itibaren yine başlayacağım.
yaklaşık olarak 6 ay kullanımdan sonra tekrar eski halime dönmeme engel olamamış ilaçtır. doktorum tarafından ilacımın değiştirilmesiyle tekrar ilaç seviyesinde düzelim gösterdim.
bir anti-depresan ilaç.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
yaklaşık 6 ay kullandığım. bu süre içinde etrafta hep mutlu, umut saçan, herkese gülen bir adam olarak dolaşmamı sağlamış, bıraktıktan sonra da pembe gözlüklerden kurtulup hayatın gerçekleriyle beni yüzleştirmeye başlayan mutlu veya mutsuz olmanızı sağlamayan etrafta sürekli gülen bir ruh gibi gezip durmanızı sağlayan ilaç.
Bi daha mı? asla...
aklı olmadığı halde beni anlayıp rahatlatan tek varlık..
anksiyete bozukluğu rahatsızlığımdan dolayı psikoloğun yazdığı ilaçtır. 3 gün kullandım uyanırken sanki omzunuzda gülle varmış gibi hissiyat veren, pek bi b.k anlamadığım ilaçtır.
Gene sıkıntım var, stresteyim, sosyal fobi var, konuşamama var...
ağlayamazsınız efendim bu ilaçla. öyle alır duygularınızı başka dünyalara gönderir. öğlenleri annelerin küçük çocukları öğle uykusuna yatırması gibi mışıl mışıl günlere uyursunuz. öyledir yani. denedim görüyorum şu günlerde.
öyle bir ilaç ki doktorlar sadece on bir gün bekle ve sonrasında inanılmaz değişikliği gör diyorlar. altın çilek midir anlamadım ki? zayıflatmıyor da yahu. e şişmanlatmıyor da. pek anlamadım ama babamın mezarına bile kendini yırtarak giden ben hiç bir üzülme belirtisi olmadan içimden şarkılar söyleyerek gidiyorum. ve son iki gündür sebepsiz yere şabalak bir suratla geziyorum. * * *
ilk 4 gün mide bulantısı yapar. intihar eyilimi oluşturan bir ilaçtır. duygularımı yitirmeme sebep olan bir ilaçtır. 2 gün içinde bir mucize olacak diye bekleme sebebidir. pek bir işe yaramamakla birlikte, antidepresan kullanıyorum diye triplere girmeme yol açan bir ilaçtır.
bir halta yaramayan anti-depresan.
fenni yem gibidir, seratonin bir çok şekilde üretilebilir vücutta, bir dinlenme istiyorsanız zihninizde evet, erteler sadece, ama sonrası toparlanma evresinde çok çukura girip çıkıcaksınız, gerçekliği tercih etmelisiniz..
takıntı, depresyon, dikkat bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. 2012 temmuzunda psikiyatrım vermişti bu hapı.
10 dk önce çekmecemi düzenliyordum elime geldi benim de canım sıkkın attım iki tane. ilacın etkisini ilerleyen saatlerde aktaracağım. bizi izlemeye devam edin.
Edit1: 02.35 çok hafif mide bulantısı
Edit 2: 04.27 uyuyamama.
Edit 3: 10.57 mide bulantısı daha da azalmasına rağmen devam.
Edit 4: 12.27 ishal oldum.
Ey bu ilacı kullanırken araştırma yapıp bu satırları okuyan arkadaş. Kimisi intihara meylettirir filan demiş. Alakasi yok. Dusuk kalibreli bi ilactir. Hele 50 lik olani 7 yasindaki cocuklara filan da veriliyor siz hesap edin. Bu hapi bende 6 aydan biraz fazla kullandım. Bir aydan önce etkisini göstermiyor. Diğer çoğu anti depresanlar gibi. Bünyeden bünyeye fark etse de bende hiçbir yan etkisi olmadı. Uyku bulantı ishal hiçbir şey.. Etkisi ise gerçekten oluyor. Ama biraz sabir. 1 1 buçuk ay olmamissa psikiyatriniza gitmeyin bu işe yaramadı diye. Kendinizi telkin etmeye çalışın bu sürede. Insanin en iyi ilacı kendisinde bulduğu tibbi gerçek. Sorununuz her ne ise kacmayin, üzerine gidin.
ne hikmetse lustral ile aynı içerikte olmasına rağmen lustraldan daha etkili ilaç. ilk başlarda miğde bulantısı , uykusuzluk yapar. Geceleri aklınızda milyarlarca sorun oluşturur ve 2 hafta sonra yep yeni bir kişilik oluşturur. insanı rahatlatır. sakinleştirir. fakat 6 aydan sonra etkisni yitirir.
(bkz: karmen electra)

serbert çağrışım..
vücut sıvılarınızı siker.
seksüel disfonksiyon yapar.
mesela sevgiliniz artık boşalcak gibi olsa bile siz ıslanmazsınız. ve bir de ağlayamazsınız...
,
100 mg kullandığım antidepresan.
an itibariyle doktorun bana verdigi ilaç. önümüzdeki zamanlarda etkilerini merak edenlere başlayacak olanlara editleyecegim.
obsesif bozukluk sebebiyle an itibarıyla kullanmaya başladığım antidepresan.
100 mg ı çene kitleyen mide göçtüren anti depresan.
Yeni başladım etkilerini gostermeye başladı bile. Istedigim sonucu vermesini umuyorum. Yoksa bu sinir beni öldürecek.
1 yıldır kullandığım antidepresan. günümüzde çerez niyetine gidiyor bunlar zaten biliyoruz. iki dakikalık dinleme süresiyle psikiyatristler yazıp gönderiyor işte.
ilk zamanlar çok uyku yapıyor. gece terleyerek uyanıyorsun sonra. (ne gariptir kullanmaya başladığımda sözlüklerden okumuştum, simdi ben okunacak bir şeyler yazıyorum.)
sonra yüzünde salakça bir gülümseme, zaten tüm antidepresanların klasik etkisidir bu da.
yastığımın altında saklıyorum bunu. çok şey bekliyorum kabul. yanımdakilerden, tüm yakınlarımdan daha fazla şey bekliyorum. bana ne yaptığını, bana ne verip benden ne aldığını biliyorum.
sigaram benim işte. hiç denemedim sigara denen şeyi ama denesem onu da yastığımın altında saklardım herhalde.
aman ya. ne yazıyorsam.
(bir süre sonra boşvermişlik etkisini fazlasıyla hissettiriyor. *)
iklimlendirme ve havalandırma sistemleri ile tanışmak için https://www.hesasmekanik.com adresini ziyaret etmelisiniz. Site üzerinden firmamız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. iklimlendirme ve hava sistemleri kurulumu için bizi tercih etmelisiniz.
3 aydır kullandığım, geçen hafta 8 tane içip uçan çocuklar, duman olan su, annenin işyerindeki usta kılığına girmesi gibi halisulasyonlar oluşturan çok etkili antidepresan.