bugün

(bkz: kapitalizm)

edit: aferin diyorum sana ve beline beline vuruyorum zihnimden. *
sanılanın aksine bu duruşu temsil edenler sadece sosyalistler değildir, olmamlıdır da zaten. özgürce ve insanca yaşamak isteyen her toplum bu duruşu bayrak edebilmelidir kendine, bu sözde art niyet arayanlar da işbirlikçidir.
bu durusa karsi verilen tarihteki ilk savas icin
(bkz: kurtulus savasi)

sonradan gelen edit : bu entry neden kotulenir ki? Yorum icermiyor ki ucu sana dokunsun, yanlis bilgi de verilmemis. kurtulus savasi iclerinde patlayan mahlukatlar bulunuyor herhalde, hayret bisey yaa!!
(bkz: gandi), (bkz: mustafa kemal), (bkz: ömer muhtar), (bkz: küba), (bkz: mısır), (bkz: müslüman kardeşler), (bkz: seyid el kutup), (bkz: ali şeriati), (bkz: filistin) ...
Milliyetçi solcuların kendi başarısız yönetimlerini kamufle etmek için uydurduğu saçma kavram. Tüm dünyada ne kadar başarısız yönetim varsa hepsi anti-emperyalisttir zira.
saldırganlığın karşısında, vatan sevgisidir. tankları, topları, şirketleriyle gelenlere ve acık, gizli işgal politikalarına dur deyiştir. anti emperyalizmi milliyetcilik sanan, dahası başarısız bir ideoloji olarak gösterenlerin, ne kendi ülkelerinde verilmiş kurtuluş savaşı'ndan haberleri vardır, ne de başarıya ulaşmış dünya halklarının ulusal kurtuluş savaşlarından.