bugün

teknolojik bir annenin facebook anasayfasına girip bilgilerini doldurup kaydola tıklaması işlemidir.
her fotoğrafınıza yorum yapar. *
evinde net olan 60 yaş altı hemen tüm annelerin sahip olduğu hesaplardır bunlar. Almayan kalmadı !
ben facebookumu kapattım deyip anneyi engellemeyle son bulacak durumdur.
ilk başta "ay yerim ya" denilen, ama aradan günler, haftalar, aylar geçtikçe arkadaşlarınızla "sürekli şikayet etsek hesabı kapatılır mı" sohbeti yapmanıza sebep olan durum. çok geçmeden duruma el atmanız yararınıza olacaktır. aksi takdirde facebookta ilkokul arkadaşlarını buldukça, ifadeleri nasıl yapacağını öğrendikçe bağımlısı olacaktır ve sizi bazı şeyleri sorgulamaya kadar götürecektir.
Fotoğrafınıza yorum yapan her kıza asıldığınızı düşünür, onun size asıldığını, hatta yorum yapmış her kızı sevgiliniz zanneder.
baba, anne ve kardeş hesap alırsa daha da katmerli olur durum.*
yaş 19 dan küçükse "şu karıyı da eklim lan*!" muhabbettini bitiren olaydır. zira annenin sanal ortamda yediğin her halttan haberi olacaktır.
hele bir de okey oynayıp bir sürü insanı listesine ekliyorsa katil olma sebebi bile olabilir.
bir arkadaşımın annesi tarafından gerçekleştirilen eylemdir.kız facebook ta başka isim uydurup eklemiştir erkek arkadaşını ama çocuğun fotoğrafları kendi fotoğrafları.yani neden bu kadar zorladılar anlamadım ben.
ne düşünüyorsun sorusuna itinayla cevap verilir: şu tekilayı açmak için doğum günümü beklemeyeceğim.
içerden anne: ikiveüüüüüüüüüüç
ben: hıa?
içerden anne: sen tekila mı içiyon kızım yarın okula gitmiycen mi?
ben: ya , yok anne geç yat.
ara, anne adı, arkadaşlarımdan çıkar...
annenin arıyaşa çıktığının göstergesidir.
(bkz: annenin facebookta saniye saniye sizi takip etmesi) (bkz: daha beteri)
gizlice onun hesabına girip sorun çıkaracak arkadaşlarınızı ya da gizlenmesi gereken insanları engellemenizi gerektirecek olaydır.
az önce benzeri yaşanan bir olay:

hoşlandığınız kişiyle uzun uğraşlar ve kıvranmalar sonunda çekilen ve gururla koyulan fotonun altına yorum yaparsa en büyük silme sebebidir.
ikive3ün anası bunu beğendi.
ikive3ün anası: kızım üşümüyor musun sen öyle don gömlek bu rüzgarda?

sadece siz ve arkadaşlarınıza özel , en fazla 50 kişinin olduğu gruba sizden sonra o da katılıyorsa,
ikive3 zartzurt'u beğendi. (3 dakika önce)
ikive3 ve ikive3ün anası zartzurt'u beğendi.(1 dakika önce)
bu sorunun da çaresi bulunmuştur:

http://www.youtube.com/watch?v=t0Bd9-xOQjU
halihazirda yasadigim gercektir.neticede annem de teknolojiye yetismis ve kendini guncellemistir.bence bir mahsuru yoktur bilgisayara uzun saatler el koymadigi surece.
Saçma sapan aplikasyonlarla uğraşması ve işin içinden çıkamıyınca seslenmesi.
(bkz: annenin farmville oynaması)
gayet masum duygularla arkadaşlık isteğini kabul etmekle başlayan işkence. aslında şimdiye kadar hiç sormadı "hayırdır ne bu aşk içerikli yazılar bilmemneler?" diye ama bir sorsa verecek cevabım yok ona yanıyorum. silmek de olmaz; (bkz: adamı ne yaparlar biliyor musun sevgili Şansal).
baştan kabul etmeyecektik baştan.
Gelinlerine bakmak niyetiyledir.
sabahtan akşama kadar 101 oynayıp yemek vakti:

- şuna devam ediver
hayır
- yaa oyna şunu puan düşecek
off anne tamam
- iyi hadi ben yemek hazırlayayım

edit: belirli bir yaştan sonra ne yapacaklarını şaşıran ev hanımı anne.
--spoiler--
+gel kızım pırasa yaptım hazır yemek
-(ayşe bunu beğendi)
--spoiler--
+şengül'ün bir ilişkisi var.
-baban akşam bunu duyunca ne yorum yapacak onu düşün.
Üye olduğu gruplardan size sürekli mesaj atan üstüne üşenmeden seslenip
- bak bunu izle..
- Paylaş sende hadi..
- Bu osman kim? heryolladığını niye begenmiş?..
-milletle çene yapıcağına beğen şu yolladığımı yorumda yap.
- yaaa kime diyorum ben ama diye
diye
diye
diyeee cinnetin eşiğinde dolaşmanıza neden olan durumdur. Engellemekte çözüm değildir. Hesabımı kapadım der ve inandırıcı olmazsanız sağdan soldan haberinizi alır. dedektiflik bürosu kurucam ben bu kadına. Bir insan evladı her şeyimi merak eder yaa.*