bugün

akşama kadar evde oturup tv izlemelerinden ortaya çıkan gerçek.
annesi akşama kadar oturup tv izleyenlerin sanrısı.
akşama kadar ev işleriyle uğraşmaları nedeniyle bilgilenmeye vakit bulamamalarındandır.

(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
Yanlış söylemdir. Aslı yoktur.
ergenlik sanrısıdır.
allah uzun ömürler versin de, yarın öbür gün ölüp gittiğinde -hem anneniz hem babanız için- dövünür durursunuz "keşke şimdi burada olsaydı da danışsaydım, fikrini alsaydım, en kötü dizine yatsaydım da bana huzur verseydi" diye.
sadece ilgilenilen konular için söylenebilecek durumdur.
teknoloji cahili olabilir fakat ev ekonomisi, çocuk bakımı ve eğitimi, arkadaş, eş, kadın olma konularında herkesten bilgilidir.
eskiden kalma alışkanlıkları olduğu içindir.
bir ergen tespitidir.
Cahil olmayan Türk Kadın çok az olduğu içindir.
annesiyle gurur duyacağı yerde onu alçaltan kişilerin söylemidir.
Anneye sinir olmuş bir ergenimizin inandığı gerçek dışı durumdur. He illa annen cahilse bilemiycem yavrum o zaman genelleme yapmayacan.
kişi neyse onu görür .
her gün ayrı ayrı anlaşılan tespit.

demin kalktı bana diyor ki saat kaç? pühahaha ya gidip baksana be ana ya!
Yetiştirdikleri çocuklardan anlaşılandır.
benimki okumamıştır lakin cahil de değildir.
okusa yemin ederim şu ülkeyi kurtarırdı.
hatta bu iddianın üzerine kalıbımı bile basarım.
keşke senin okumamış halinin yarısı kadar olabilsem anne..
Ergenlikten henüz çıkamamış ( ki sanırım bunun için pek bir umut yok ) kişi tespiti.
Sizin ergen olmanizla ters orantilidir.
kesinlikle yanlış söylemdir, kendi annemden biliyorum: bana bir kahinmiş edasıyla söyleyip içimden "hadi ordan" diye geçiştirdiğim sözlerin yüzde 90'ı çıktı. ayrıca hemen hemen sorduğum hiçbir soruyu cevapsız bırakmadı...
elleri öpülesi annelerimize cahil demeyelim, sadece yaşımız itibariyle bazı çatışmalara girmişizdir, haksızlık etmeyelim.
anlayışsızlıklarıyla anlaşıldığı üzere doğru önermedir.
anasına bakıp sadece kızını değil, oğlunu da düşünmemizi gösteren tespittir .
anneler ile Trollenmez evladım diyerek tezi Çürütebilecekleri için yanlış olan söz.
ilerde bazı işlerde başı sıkışınca muhtemelen annem sen ne alimmişsin de ben bilemedim senin değerini diyecek yazar beyanıdır.
her gün şükredeceği yerde bir de küçümencik aklıyla tespit yapmaya kalkan ergen yazar tespitidir.

(bkz: siz bunu yapmışsınız ama olmamış bu)
doğru aslında cahil olmasalar böyle malları doğurmazlardı.
(bkz: civciv yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş)