bugün

cennetin ayaklarının altında olduğu söylenen aziz varlıklar..
*
her zaman hakli olurlar biz her ne kadar kabulenmek istemesekte.
öğrenciden hafta içi * okuldan gelsin 5 dk. yemek yesin üstünü değiştirsin dersin başına geçsin, akşam yemek yesin suç içsin tuvalete girsin tekrar dersin başına geçsin. gece 12 lere kadar kalkmasın. gece 12 de su içsin süt içsin dişlerini fırçalasın vs. yatsın uyusun isteyen.
hafta sonu sabah 7 de kalksın 8 e kadar kahvaltısını falan yapsın. 8 den 12 ye kadar ders çalışsın. bi 10 dk. mola versin ondan sonra akşam yemeğine kadar ara vermeden çalışsın. akşam yemeğinden sonra 12 ye kadar çalışsın isteyenlerdir.
kısacası öğrenci bireyden robot olmasını isteyendir. birde öğrenci birey yüksek not getirir iyi aferin der bakın sadece 5 saniye. ama öğrenci biraz düşük bir not getirir çalışmıyorsun yapmıyorsun okumazsın sen olmazsın sen..! der bakın bu da yarım saat.
melekler.. cennetten dünyaya düşmüş kanatları alınmış melekler..
düştüğün de kaldırmak için sürekli etrafında koşan melektir.
gereksiz yere genelleme yapılarak kutsiyet atanan, kutsal yaratıklarmış gibi gösterilen canlılar. içlerinden; katiller, hırsızlar, fahişeler, caniler vs.ler de çıkıyor. sırf karnından bir canlı çıktı diye neden üstün şey olsun ki? üstün insan; ruhuyla olur, kendisine atfedileni ile değil. hem hiçbir insan melek değildir. insan, insandır.
anneme bana anne sevgisi hatırlatan bir müzik dinletim demiştim bi süre dinledi sonra bana

- kapat şunu insanın kulağını ütülüyor

dedi.
söyledikleri genelde can sıkar fakat dedikleri illa ki olur.
yeryüzünde bir canlıyla anı bedeni paylaşabilen tek varlıklar.karşılıksız sevgileriyse uzmanlık alanlarıdır.
canımız, cananımız, doktorumuz, yolgöstericimiz, arkamızdaki yüce dağımız,aşçımız, hayat arkadaşımız, yaşam koçumuz, temizlik abidemiz, koruyanımız, gözetliyenimiz,gelmişimiz, geçmişimiz, atamız.kısaca herşeyimiz anamız... allah kimseyi ayırmasın bu değerli varlıktan. ayrılanlara da sabır versin.
haklarını ödemeye ömür yetmeyen sevgi dolu kadınlar.
Erkeklerin peşini toplamak için gönderilmiş kadınlar.
Anneler, harcanılan bir yeteneği hiç göstermemeye çalışır. Amatör dedektiftir kendileri, çocukları onlardan hiçbir şey saklayamaz. Gizlenen sevgili, sigara, günlük vs. itinayla bulunur, bilgi toplanılır. öyle hemen bildiğini de söylemez. Tam zamanında, sana bitirici bir cümle kullanır, sen sadece ' bu nasıl oluyor ?' dersin, ama sonuç aynıdır. Harcanıyorlar, hemen amatör dedektifler derneğini kurmalılar.
üstün varlıklar.
Dünya onların yanında iken güzel.
Anneler günününüzü kutluyorum.
çocuğunun mutluluğunu değil prestijini düşünen anneler!hiçbirşey demiyorum size!
Hele ki çoçuğunun aç yatmasına göz yuman anneler allah tez zamanda sizleri de islah etsin.
görsel