bugün

x: anne ben nasıl oldum ?
y: ahmet, koş ! *çocuk nasıl olduğunu soruyor ?
z: ya sormak da neymiş ? biz mahallede küfür ede ede öğrendik.***
her çocuğun çok küçük yaşlarda merak ettiği ve anne babasına sorduğu , bazı çocukların bilinçli cevaplar aldığı , bazılarının ise saçma sapan cevaplarla kandırıldığı durumdur .
kız:k
anne:a

k:anne ben nasıl oldum?
a:çağır babanı da gösterelim kızım.
k:hayır ya, o benimdi amaaa.!
a:çok geç tatlım, hayat acımzasız. öğrenmelisin.
k:senin gibi anne olmaz olsun.
masum evlat: anne, anneeeaa, sölesene bana, ben nasıl oldum?
çaresiz anne: yavrucum, artık bu gerçeği öğrenmelisin. o gün, benim birden işim çıktı ve seni baban yumurtladı! sen babanın yumurtasından çıktın yavrum.
masum evlat: ??? *
-anne ben nasıl oldum?
-bir yaz akşamıydı evladım, korkunç bir yağmur yağıyordu ve her yer karanlıktı. şimşekler çaktı gök gürledi sonrasını tam olarak hatırlamıyorum ama beyaz bir ışık gördüm, onu hatırlıyorum.
penguenin 1 nisan perşembe tarihli sayısında karikatürülize edilmiş olan soru.

ç: anne ben nasıl oldum ?

a:

dam kalem kaşlıydı
çük soğan başlıydı
dam ağzını açtıydı
çük içine kaçtıydı

ç: yuhh..!!?!?!
(bkz: anne ben manyak oldum)
- Anne ben dünya ya nasıl geldim? büyüyünce güzel bir kız çocuğum olmasını istiyorum
+ oğlum Allahın sana çocuk vermesini istiyorsan önce eşini çok sevmen gerekir.biz babanla birbirimizi çok seviyoruz biliyorsun.biz gibi olmanız gerekir
- eee..
+ bide evlenince karınla birlikte Allaha dua etmeniz gerekir çocuğumuz olsun die.biz bi oğlumuz olsun diye çok dua ettik. oda bize seni gönderdi
- hımm !! anladımm..bu kadar yeterli yani. o zaman bende dua ederim evlenince karımla birlikte
(bkz: peki benide mi leylekler getirdi diyen bebe leylek)
çocukların vazgeçilmez sorusudur. anne de bu soruya babanla biz seni çok istedik öyle oldun diye cevap verir genelde. kardeşim gerçekleri okulda öğrenince eve gelip anne beni senelerce kandırdınız diye terör estirmişti evde orası ayrı.
baban verdi.
ben aldım.
sen çıktın.
(bkz: bir anlık zevkimizdin yavrum)
baban beni misyoner pozisyonunda sikti, hunhanca içime boşaldı, babanın sperm hücrelerinden bir ya da bir kaçı yumurtalıklarıma daldı, ilerleyen günlerde sen, iğrenç bir larva gibi şekillenmeye başladın oğlum. 9 ay 12 gün sonra da amımdan kafa üstü sarktın ve doktor amcalar seni, beni kanırta kanırta içimden çıkardılar yavrucum. iyi ki doğdun evladım. siktir git şimdi.
(bkz: hönk)
anlatayım kuzucuğuum;
+mahmut hayatım gel.
-efendim müjgan?
+bi içime boşalda görsün çocuk
-hemen boşalıyorum.
anne ben nasıl oldum
-babana sor oğlum.
-baba sen ne göt adamsın yığaa.
-ne diyon lan eşşek sıpası.
-herkesi annesi doğurmuş, annem babana sor diyo sen ne ibne adamsıın yeaaa. üüühüühü.
-anne ben nasıl oldum?
-valla iyi oldun bunu giyince. *
(bkz: annen seni doğurmamış sıçmış)
-anne ben nasıl oldum?
+çok iyi çok da güzel oldun oğlum. sonuçta şu bayan şu şekil bu bayan bu şekill....
-hı hı annecim evet!
günümüz çocuklarının daha rahat sorabileceği soru. aileler daha açık fikirli bir hal almaya başladı. çocuklarının sorularına daha rahat cevap verecek statüye sahipler. hem açık fikirlilik babında hem de eğitim.
biz tutti frutti zamanı çocuklarıyız, o kadar eski zamanlarda çocuk olmuş bir insanın kalkıp da böyle bir şey sorması zordu yahu. gerçi şimdikiler de fen ve teknoloji gibi abudik gubudik bir isme sahip derste işliyorlar bunu sormalarına gerek bile yok.
ama düşünüp gözümde canlandırıyorum sorduğumu, annemin yüzü az önce limon yemişle, kezzap içmiş arasında bir ifade alırdı heralde.
kesin ve net bir cevap alamayacak olan çocuğun sorusudur.
-anne ben nasıl oldum?
+ babanın bok yemesi. adi prezervetif alınca içimde patladı.
- anne ben patlak prezervatif mahsülü müyüm?
+***!!
Eskiden anlatmak daha zordur da şimdi sezaryen olayı var (neyseki)
'karnımda büyüdün büyüdün, aylar sonra doktora gittik ve seni buradan (karın bölgesi gösterilip) doktor amca ameliyatla aldı kızım'
Belli bir yaşa kadar en kritik soru akıllarına gelmiyor 'peki karnına nasıl girdim?'
Öte yandan bu cevabın tek kötü yanı kızımın anne olmaktan daha 5 yaşındayken vazgeçmiş olması oldu. Karnının bi bebek için kesilecek olduğunu düşünmek onun annelik güdülerini sıfırladı bu yaşta.
Büyüdükçe cinsellikle ilgili sorular sormaya başlayacak, onun iyiliği için ben cevap vermeyeyim diyorum.
anne ve babaların ciddi şekilde üzerinde düşünüp çocuğun yaşına göre, yalansız, cevap vermesi gereken soru. ben bu soruyu sorduğumda babam araya girip saçma sapan uyduruktan birşey söylemiş, ben de o yalanla yıllarca yaşamıştım. ilkokul yıllarında öğrendiğim gerçekle beraber 'benim babam, anneme yapmaz öyle şey lan, yalan söylemeyin' diye tepki vermiş, günlerce bir babama, bir anneme bakıp bakıp ' yok ya babam yapmaz öyle şey' diyerek kendimi avutmaya çalışmıştım. başaramadıkça halı desenlerine kendimi verip derin derin hüzünlenmiştim. büyük travma yaşadım. yemeden içmeden kesildim. bu sebepten anne ve babalara buradan sesleniyorum; lütfen soruya çalışıpta cevap verin.
http://a8.sphotos.ak.fbcd...8_598746_1326273557_n.jpg
-anne ben nasıl oldum?
+leylekler getirdi evladım.
-oha baba! leylekleri de mi siktin!