bugün

- anne bana neden piskevüt almıyorsunuz?
- ne almıyoruz?
- piskevüt.
- o ne ki? bey sen biliyor musun, ne istiyor bu çocuk?
- piskevüt alın bana lan allahsızlar... Böhühühü...
acı bir türkiye gerçeğine gülenlerin olduğunu anlamamıza sebebiyet vermiş devlet bahçeli söylemidir.

dükkanın camındaki kızarmış piliçlere içi giderek bakan çocuklar...
eve o reklamlardaki ahım şahım sucukların girmesi için 3 ay ya da ramazan'daki yardım paketlerini bekleyen çocuklar...
oğluna harçlık veremeyen babalar ve babalarının bu durumunu bilip buna kahrolan çocuklar...

bu konuşmadan bunları değil de devlet bahçeli'nin yanlış telaffuzunu çıkarıyorsanız adam falan değilsiniz siz.
(bkz: mhp iktidara piskevütler çocuklara)

olayı dramatize etmeye gerek yok, bu olayın türkiye gerçeği olduğunu da hepimiz biliyoruz, ancak bunu bir eli yağda bir eli balda siyasetçilerin söylemesi zorumuza gidiyor. sen sabah kahvaltısını 6 çeşit peynirle yapacaksın, sonra da çocuk piskevit yiyemiyor diyeceksin, hasiktir ordan.
(bkz: matematikten sonra türkçeye el atmak)
(bkz: devlet bahçeli)
baktı devir ajitasyon devri bende yapayım demiş ama olmamış. bi kere basit bir matık hatası var arkadaşım piskevüt öyle pahalı birşey değil ki hem madem televizyonları var o zaman nasıl oluyorda piskevütleri olmuyor. anne babanın birazda cimriliği söz konusu küçükken sayın devlet beye bi piskevüt alsalardı bu böyle olmazdı.
(bkz: laf aramızda iyi ki almamışlar la)
(bkz: yoksa neye gülecektik biz)
Edit: CcC yazar reyiz CcC neden eksiledin ki. yalnsa anlat doğrusunuda görelim.
bu cümleye rahmetli muhsin yazıcıoğlu bile gülerdi eminim. toprağı bol olsun.
behzat ç'de ki harun duysa piskevütten soğur allah korusun.
insanların diyalektleriyle dalga geçmek ırkçılıktan başka bir şey değildir. bunun kime yapıldığı da önemli değildir. keşke insanların diyalektleri yerine ideolojileri ile eleştirebilsek. farklı bir biçimde de şurada savunmuştum: (#11397492)
senin annen bir melekdi yavrum.
(bkz: benim hiç piskevütüm olmadı)
-anne neden püskevüt almıyorsunuz?

-çünkü sana pasta alıyoruz!
- öyle bir şey icat omadığı için almıyoruz yavrum
+ banane ben piskevüt isterim
- oğlum otur bisküvi ye.
+ banane ben piskevüt isterim
/ ulan bir deli bir kuyuya taş atar, 40 akıllı çıkaramaz, yok oğlum öyle bir şey.

(bkz: 40 etti dikkat edersen)
bunu çok güzel entegre etmişler. izleyin
[http://www.facebook.com/v...652988838283&comments]
(bkz: çocuğuna reklamını izletip ürünü almayan baba)