bugün

Cumhuriyetimizin baş kenti, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün ebedi dinlenme yeri olan Anıtkabir'in olduğu ve TBMM nin bulunduğu şehir.
bu kadar soğuk olma ankara.

iki gözümün çiçeği üşümesin.
Ankara için kötü yorum yapanlar, Ankara'nın Dikmenine bi gidiverin bakem.
Yılın ilk resmi ve gerçek kar yağışı an itibariyle Yenimahallede başladı. 35 yaşındayım hala yarın okul yokmuş gibi seviniyorum amk.
Yılmaz erdoğanın küflü şiiri dolaşır bu mevsimlerde bu ilde genelde.
An itibariyle yağmura teslim olmuş şehir. Deniz gelecek demişlerdi ama sel geldi.
görsel
görsel
durakta bekliyorum, yanımdakileri yabancı sandım sincanlılarmış.
yağmurun durmak bilmediği şehir.
deli gibi yağıyor durduramıyoruz. bu yağmurun sonu lapa lapa kar benden söylemesi. hazır olun.
deniz olmamasina ragmen sevdigim bi sehir, atam yatiyor o sehirde, bu yeterli bir sebep.
maltepe'nin istanbulda ki maltepe ile karıştırılıp belediye sanıldığı şehir.
An itibariyle güven parkta çay yudumlayıp sözlüğe bunları yazıyorum bu gri şehirde. Bir taraftan da güvercinlere yem atanların masum mutluluklarına tanık oluyorum. Şehir gri ama bana tarifsiz mutluluklar veriyor burası. işin kötü tarafı ise bir kaç saat sonra esenboğa da olmam gerek. Yine ayrılıyorum sevgilim ankara'dan.
Başkentimiz.
Ankara yı Ankara lılardan başka kimse sevmezmiş. Sevmeyin zaten siz sevseniz ne değeri kalır gri şehrimin.
inanılmaz bir kar yağışı başladı şu an. Akşama Kuğulu'da kar topu oynayacaklar hazırlansın şimdiden.
An itibariyle ceviz kadar dolu yağmaya başlayan şehir arabalarınızı saklayın.
ankara soğuğu sağlam ve keskindir.

kendini hisstettimeye başladığında tedbirini, önlemini almazsan vurur geçer.
kafayı üşütmemek için bere iyidir.

an itibarı büyük ozan ahmet arif'in netameli ayı, aralık'ın başında ve soğuk donuk güneşi kendini göstermiş durumda.

bu arada bazı ankaralı yiğitlerin kafalarını koruyamadıkları anlaşılıyor.
Kar botlarım olmadığı için sokağa çıkamadığım şehir.
Yollar kapanır bu gidişle.
an itibariyle güneşli ama kalbimiz üşüyor.
Net şehirsin işte soğuksun. kıçın başın oynamıyor. Seviyorum seni
kızlarının twitter'da fenomen kovaladığı soğuk boktan bir şehir.
7 gün 24 saat hemen herkesle kavga edebileceğiniz şehir.
(bkz: ben)
gündüz sıcak, gece çok soğuk olan bedeni maymuna çevirip zorunlu hasta eden şehir.
mabedim.