bugün

uzun seneler boyunca ankara universitesi fen fakultesi'ne bagli olan elektronik muhendisligi, fizik muhendisligi, jeofizik muhendisligi, jeoloji muhendisligi ve kimya muhendisligi bolumlerinin bir araya getirilmesiyle ve yuksek ogretim kurulu'nun 30/4/2001 tarihli karariyla kurulmus olan fakultedir. 2003 senesinde gida muhendisligi ve bilgisayar muhendisligi'nin de eklenmesiyle, fakultenin bolum sayisi 7'ye cikmistir. fakultede lisans ogreniminin yani sira, ankara universitesi fen bilimleri enstitusu bunyesinde yuksek lisans ve doktora ogrenimi surdurulmektedir.

elektronik, fizik, jeofizik, jeoloji ve kimya muhendisligi bolumleri tandogan'daki fen fakultesi'nin oldugu yerleskededir. hatta bu yerleske fen ve muhendislik fakulteleri yerleskesi olarak adlandirilmistir. fakultenin dekanligi, ogrenci isleri, zorunlu ingilizce hazirlik siniflari ve bilgisayar muhendisligi bolumunun oldugu ord. prof. dr. sevket aziz kansu binasi da gene ayni yerleskededir, fakat besevler'deki ankara universitesi dis hekimligi fakultesi'ne daha yakindir. gida muhendisligi bolumu ise diskapi'daki ankara universitesi ziraat fakultesi yerleskesindedir.
fakultenin web adresi : http://www.eng.ankara.edu.tr
sosyal bilimlerde başarılı olan bir üniversitenin mühendislikte ne kadar başarılı olduğunu/olacağını sorgulatan fakülte.
bir güne tam 12 saat ders koyan yer.

ev arkadaşından alınan bilgiye göre: bugün elektronik mühendisliği 1. sınıf, 8:30 da derse girip, 21:30 da çıkmıştır. 8 saat üstüste lab yapmışlar sanırım*. acıdım lan adamlara.
üç hafta final dönemi yapıp, aldığınız yedi dersten ikisinin finalini aynı güne bir saat arayla koyabilecek cevherleri bünyesinde bulunduran fakülte. buradan programı hazırlayanlara seslenmek istiyorum, ama götüme girebilir diye susuyorum akabinde...
(bkz: ankara üni mühendisliklerinin gölbaşı na taşınması)
bugun kayit oldugum okul.