bugün

yenimahelle ilçesinde yakalanan zabıta aracından çıkan oy çuvalı akp hükümetinin halkın iradesine yaptığı en önemli eylemdir. gerekenlere cezaları verilmelidir. ama bu gidişle halk gereken cezayı onlara verecektir. akp hükümeti elektrikleri kesip bazı oy çuvallarını yokmuş gibi gösterip demokrasi ve halkın iradesine düpedüz sabote etmiştir. bakın yarın açıklama yapıcaklar bizim bu olaylarla bir ilgimiz yok diye ama halkım bu ifadelere artık inanmamaktadır.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11320163.asp?gid=229
olası bir "biz diğer partilerin oyu az gözüksün diye çalmıştık ama bu çuvalda ağırlıklı olarak akp oyları varmış, dolayısıyla bu bizim zararımıza oldu yani bunu hileden saymayın eheh" açıklamasıyla daha da şenlenecek olaydır.
"ankara'da sandıkların çalındığı iddia ediliyor, doğru mu?" sorusuna "cenab-ı hak'tan muhsin yazıcıoğlu için rahmet diliyorum" diye cevap verip konu değiştiren başbakanımızın söylediklerinden anladığım kadarıyla üstü güzelce, açılmamak üzere örtülecek olaydır.

daha birkaç sene evvel toprağın altından oy çuvalları çıktı da ne oldu?
(bkz: allah ın işi)
"ey atam, birde sen çıksan, gömülüp, unutulmaya mahkum edildiğin o yerden" diye diye kahrımdan öldürecek seviyeye getiren olaylardır.

oy kaçırırlar, halk'a onu bunu verip, oyunuzu bize verin derler, efendime söyleyeyim mitinglere adam toplamak için ellerine paralar sıkıştırırlar... bir diğeri kalkar bunları meydana çıkarır, onu kötüler, öcü gibi gösterir...

ha dersen kabahat bunlarda mı? evet, ama tamamı değil.

halkı önce krize itip, sonra da eline para tutuşturan, "al bakalım devlet sana yardım ediyor işte" diye düşünmesini sağlayan, gariban halkımın "ekmek veren el ısırılmaz" mantığında olduğunu çok iyi bilen ve bunu göstere göstere yapan bir idari sistem var.
yardım etmek sevaptır, doğrudur, yardım almak da gerekebilir ama bu değildir ki oyunu ona vereceksin.
sana yardım eden bir siyasi parti değil, sana yardım eden devletin hazinesi, senin zamanında devlete ödediğin vergi...
kendi paranı yıllar sonra farklı bir şekilde almak belki de...
daha önce de benzer olaylar duyulmuştur. gökçek in seçimi nasıl tekrar kazandığına bir açıklama getirebilecek olaydır.