bugün

bir kaç yıldır elimden geldiğince okula gitme peşindeyim. Hayır istekli olmadığımdan herşeyden şikayet ettiğimden değil arkadaş bu yazacaklarım. anam babam oku adam ol diye yolladı beni, yüzlerini kara çıkarmamaya çalışıyoruz işte. ankara da yaşayanlar bilir toplu taşıma adı altında insan pişirme diye bi ulaşım biçimi var anlatılmaz yaşanır. ( anlatılmaz diyosun ısrarla yazıyosun diyen arkadaşın çocukluğuna veriyorum şansını zorlamasın ) heleki otobüse pasosu ( ankara da yaşamayanlar için özet : öğrenci olduğunu belli etmeye yarayan 25 liralık melih gökçek mührü. Padişahım çok yaşa ) bindiyseniz hayat size zor. öncelikle egoya koşarak yetiştiğin zaman cüzdanı otobüste çıkardığın için şoför hemen '' kartı çıkarırken pasoyuda çıkar bakalım babayiğit '' gibi kelimeler sarfetmesi o adama verilen emir gereği muhtemel oluyo. hele bide üniversiteliyseniz, hele bide sakalınız varsa, ah bide kızılaydan bindiyseniz otobüse hayat size zor. neyse ki bu sene tren diye bi meret geldi evlere şenlik. Okula gidişim tam yarım saat kısaldı lan yeminle.

Tren diyince insan beyle kasvetli, takur tukur, gideceği yere 5000 saatte varan bi cihaz bekliyo ama gördüm beğendim lan. 2008 model havadar hoş bişey koymuşlar adamlar. bunu gördüm akp li oldum. sonra tcdd nin özelleşeğini öğrendim vazcaydım. neyse sadede gelelim. okula gidip gelirken kullandığım bu çetin aleti kötülemeyi isteyen son kişi benimdir abi o kadar işime yarayan bi taşıt bu benim. ama gel gör ki ankara diyince orda bi duracan babuş. trenin emirler diye bi durağı var ve insan istiyo ki o durağa hiç uğramayalım tren ışınlanma makinasıyla direk elvankente girsin ( madem ışınlanma aleti var trene ne gerek var diyen gavatlar çıkacaktır, bizimkiler seçime yetişsin diye 29 ekimde açarlar arızalanır moleküllerimize ayrılırız olum maazallah )

emirler durağının özelliği şu : Ankara da işlenen gayri meşru cinayetleri saklamak için kullanılan, şeker pancarından şeker imal etme kisvesi altında cesetleri kokmaya bırakma deposu belliki. çünkü bu koku şeker pancarından geliyosa artık çayı şekersiz içmeyi tercih ediyorum amk. lan bide tren oyle alelade bi tren değil havalandırma çağın ötesinde bi teknolojiye sahip baba. hani böyle filmlerde toplu katliam yapmak için gazı açarlarda insanlar panik olur ana çocuğunu baba avradını tanımazya, tren o durakta bu hali alıyo. size sesleniyorum ankara sakinleri, canyoldaşlarım, trendaşlar : artık buna bir son verip şeker tüketmeden hayatımıza devan edelimki bu kodumun fabrikasıda dur durak bilip iflas etsin.
Soğuk, çok soğuk.
Aksi dedeleri nin olması.
başkentten kasabaya dönme vizyonsuzluğunun başardığı yeni gelişmelerdir.
Maramaray yok halk perişan.
deniz olmaması, oldukça soğuk olması ve gece 12'den sonra hayatın bitmesi.Ha, çok gece hayatı kop kop meraklısı biri değilim ama gece 12'den sonra sokakta kimse olmaması da bir garip oluyor.
sonbahar mevsiminde dışarıdaki düğünden gelen saz sesinin beyni kemirmesi.

(bkz: allahsızlar)
(bkz: kitapsızlar)
(bkz: insafsızlar)
(bkz: çorapsızlar)
Her kırmızı ışıkta veya otobanda oynayan insanlar görebilirsiniz. Korkmayın, vaktiniz varsa katılın.
Nefes alamıyor insan bazen. Nefesinizi uzun süre tutabiliyorsaniz hiç sorun yok.
güncel Önemli Başlıklar