bugün

farklı ırklara mensup bir ülkenin marşı sanki tek bir ırk yaşıyormuş gibi ''Türküm'' diye başlıyorsa kimse bana demokrasiden bahsetmesin arkadaş sen böyle yaparsan dağa da çıkarlar molotofda atarlar.( kesinlikle objektif yaklaşıyorum)
(bkz: kahraman ırkıma bir gül ne bu şiddet bu celal)

ırk diyor bakın istiklal marşı da çok ırkçı.
Türk olmayan ve kendini Türk hissetmeyen herkesi dışlıyoruz. Çünkü burası Türkiye. Türklerin yurdu yani. Rahatsız olan insanlara kapıyı her zaman açık tuttuk.
Gerçi bu anti milliyetçi, dinci (kesinlikle dindar değil) hükümetimiz andımızı da kaldırdıydı. Akpkk'kılar mutlu olmuştur tabi.
Ayrıca dağa çıkıp molotof atmayı haklı gören insanlar bu akşam okmeydanında yanan otobüsten indirilmemiş belli ki. Yanından yöresinden geçmemiş belli ki.
Bazen bu sözlükte millet ne içiyor merak etmiyor değilim.
Tamamen doğru olan tanimdir. Sadece kürtler de değildir dışlanan. Aynı şekilde "ne mutlu türküm diyene" diye diye türk olmayan herkesi dışladıkları gibi...
Değilde, ne mutlu türküm diyene lafzı ile inceden mesaj verir yapıda olması söz konusudur.
türk milletinin özel mülkiyetinde olan topraklarda yaşamak için türk milleti'nin iznine tabi olmak gerekir eğer iznin yoksa siktirip gidersin bu kadar basit.

beğenmiyorsan vatandaşlıktan çık siktir git.
Ya nolcaktı arkadaşlar. Ortadoğuda suni yollarla kurulmamış tek devletiz. Bunun karşılığı olarak ülkenin üzerinde türlü istihbari oyunlar oynanmaktadır. Kurmak için tek bir milletin can verdiği, çocuklarının öksüz kaldığı bu insanlar toprakları üzerinde hüküm süren devlet tarafından haliyle göklere cıkarılmak zorundadır.

Çekemeyenler lütfen gitsin ya da sussun. Ayrıca sokayım demokrasinize.
burası türkiye batıyorsa gidin başka ülkede sömürge yaşayın. bu rahatı başka ülkede bulamazsınız susun oturun.
andımız> kimin andı> türklerin andı> kürtleri ilgilendirir mi? > hayır.
andımız> kimin andı> türklerin andı> kürtleri ilgilendirir mi? > hayır.
"benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var" diyerek herkesimüslüman gören zihniyet gibi bişey olmuş bu
Türküm dışlıyor geri kalanlar uyuyor ya bu adamlara.

Doğruyum diyen bir kürt nasıl bir yanılgı içerisindedir kim bilir. Veya yurdunu, milletini çok seven, küçüklerini koruyup büyüklerini sayan..

Andımız, içerisinde "türküm" kelimesi geçtiği için değil, kürtlerin and içeceği hiçbir somut-soyut değeri olmadığı için kürtler tarafından benimsenmemektedir.