bugün

gün itibariyle bu sezon çok değil 10.5 sayı 6.5 rebound 1.3 asist 1.4 blok gibi bir performans sergileyen pivot. %63lük şu isabeti olan pivottur da aynı zamanda kendileri. %0.788 lik serbest atış yüzdesine de aynı kişi sahiptir. ilginçtir o boyla ve bu yaşta dominant olduğunu daha sezonun 8 maçı geride kalmışken 2 maçında bariz bir şekilde 1 maçında da net bir şekilde belli etmiştir kendileri..

süresi de artmış bu haylazın 21.9 olmuş. bak bak.. ben de o kadar oynasam ben de atardım beşyüzbinmilyontane

kesin..
oldukça fazla potansiyeli olduğunu maç içerisinde yaptığı anlık işlerle gösteren, fakat kolej eğitiminden geçmediği için özellikle savunmada temel hatalar yapan bir görünüm çizmekte. fakat şu anki haliyle kalsa bile orta karar bir uzun olarak görev yapan bu oyuncu o kendisine özel çalışmalarla beklenen gelişmeleri gösterdiğinde ne olur doğrusu kestirmek güç. umarım boş potaya smaç vurmaktan öte işler yaptığını da görebildiğimiz bir oyuncu olur.
Bu sezon büyük çıkış yakalayan, 34 maçın 24'ünde ilk beşte başlayıp 13.2 sayı, 10.2 ribaund ve 2.1 blok istatistiklerini yakalayan fakat geçtiğimiz günlerde Memphis Grizzlies ile oynanan maçta takım arkadaşı Lamar Odomun ayağına basarak sol dizinden sakatlanan ve 2 ay potalardan uzak kalacağı açıklanan basketbolcu. bildiğin nazar değdirdiler adama ya.
muhteşem bir sezon geçirirken şanssız bir şekilde takım arkadaşı lamar odom'un ayağına basıp, ayağını burkan ve ancak 2 ay sonra parkelere dönebileceği açıklanan, lakers taraftarlarına son derece parlak bir gelecek vaat eden pf/c.. yokluğunun zaten kevgire benzeyen lakers pota altını çok etkileyeceği zaten kesin de, tam da gelecek sezona maksimum bir kontrat alacağı kulaktan kulağa söylenmeye başlanmışken kendisi adına da çok şanssız bir sakatlık oldu.. döndükten sonra özellikle de, lakers'ın kalacağını varsayarsak, play offlarda göstereceği performans, hem onun nba'in en çok kazanan uzunlarından biri olup olamayacağı, hem de los angeles lakers taraftarlarının karalar mı bağlayacakları yoksa yüreklerine su mu serpileceği sorularına cevap olacaktır.. kalbimiz takımı uğruna suratına shaq'ten bile dirsek yemesine rağmen geri adım atmayan, çocuk sayılabilecek yaştaki bu delikanlıyla beraber..
hala çocuktur; nitekim sakatlandığı pozisyondan sonra sahayı ağlayarak terketmiştir.

http://bp0.blogger.com/_X...M8HP9jg/s1600-h/Bynum.jpg
dizindeki sakatlıktan kurtulduğunu söyleyen pivot.
gelecekte chris bosh ve dwight howard ile birlikte ligin en iyi uzunu olacaktır. gelişimi heyecan uyandırmaktadır.
gelişiyor dedilerde ben bir lakerslı olarak şuana kadar birşey göremedim acaba dwight howard yüzünden böyle düşünüyor olabilirmiyim?
bir miami maçında shaq üzerine çıkıp smaç yapmış fakat moralini bozmamış ve bir hücum sonra shaq'ı çarşıya gönderip basket atmıştır. bunun üzerine sinirlenen shaq'dan sağlam bir dirsek yediyse de araya giren kobe sayesinde olaylar pek büyümemiştir.
dün clippers'a karşı 42 sayı atmış 15 ribaund almış ve 3 blok yapmış azman.
dün kobe bryant'ın şanssız bir şekilde dizlerine çarpış olmasından dolayı sakatlanmış oyuncu. muhtemelen uzunca bir süre forma giyemeyecek. sakatlanmadan önceki maçta ise bobcats oyuncusu gerald wallace'a çok sert bir faul yapmış ve kaburgalarına zarar vermiştir.

http://www.youtube.com/wa...KvYJw&feature=related

edit: sahalardan 8-12 hafta uzak kalacakmış.
dünya sikine minare götüne tarzı bir basketçidir.
tyrus thomas gibi, son derece yetenekli fakat kendisini kontrol edemiyor.
züccaciye dükkanına girmiş fil gibi etrafı yıkıp geçen, seri faul almasıyla ünlü pivot.

(bkz: wonderkid)
kolay faul yapmamayı öğrenmesi halinde nba'de çok can yakacak bir uzun olacak adamdır. bu sıralar öğrenirse fayda var çünkü gasol ve olgun bynum pota altını karartır.
sakatligiyla los angeles lakers'in yalan olmasina sebep olan adam.

her mac 40 küsür dakika süre alan pau gasol de kendisi yüzünden ölecek herhalde.*
ha biz onu sakatken daha cok seviyoruz o ayri. boston ya da chicago'ya gelsin, daha cok severiz.
Chicago mağlubiyeti ile başlayan deplasman turnesinin ortasında dönmesi beklenen genç yıldız. Bir an önce gelse iyi olur Gasol yığılacak yoksa.
Bu geceki washington maçında sezonun ilk maçına çıkarken 17 dk sahada kalıp 7 sayı 4 ribaund 2 blok ile oynamıştır.
sahalara dönmesiyle birlikte lakers'ı ateşleyecek bir nba oyuncusu.
antrenmanda pau gasol'ü sakatlamasi gereken oyuncu.

hadi olm biriniz gidin yine ya.
Bu gece aldığı 15 ribaundla eski bynum'dan sinyalleri almamızı sağlamış sporcu.
bir türlü sakatlıktan kurtulamayan çok potansiyelli lakers oyuncusu.
Sakatlıktan dönüp son oynanan memphis maçında ilk yarıda 5 blok vurmuş ayı.
lakers'in threepeat hayalinin en onemli parcasidir. ne kobe ne gasol.. o kadar iddiali konusuyorum. bu adam finallerde lakers'da farklilik yaratan adamdir.. yani kobe veya digerlerine kotu felan demiyorum hasa, lakers'i lakers yapan adamlar sonucta. ama finallerde bynum varsa takimda guven var ama o sakatsa takim sicabilir her an.

bugunku denver macinda bacagini tutup cikti, takimin yuregi agzina geldi, oyunun onemli anlarinda da kenarda oturdu ve lakers maci kaybetti.
ana avrat sövdüğüm yeteneksiz herif. öldürdün lan herifi.