bugün

organizma için tehlikeli olan hatta ölüme yol açabilen, bağışıklıkla ilgili zararlı tepkiler bütünü.
orta dünyanın bağrından kopup gelmiş elf güzeli melaike. 5. neslin sonlarına denk gelmiş iyi de etmiştir. beğeniyle okunacak bir yazar olacağından eminim. dosttur, kandır candır, kısa süreli ev arkadaşıdır, satmışımdır gitmişimdir o ayrı.

bir öğrenci evinde olması gereken hiç bir şey yoktur evinde gayet fazlasını ortalığa doldurduğu için öğrencilik olayını aşmış kendini evine adamıştır. kapısına kadar gelmiş interneti 2 ayda anca evin içine alabilecek kadar miskindir de. ama gerçekten bir insan düşünürsünüz böyle yok lan olmaz bundan türk filmim mi çeviriyorsunuz öyle bir şey bu insan. bana baktıkça başıma gelen her şey yüzünden benden özür dileyecek kadar ince düşünceli beni derinden vurmuş her acımı biraz daha derine itmem gerektiğini farkettirmiştir.
pişmanlıkları olduğunu hissetmekteyim geç kaldım diyordu en son hiç ama hiç bir şey için geç kalmışlık yok. bunu yarın da farkedebilirdin diyorum ve daha fazla lütfen duvarlara kan sıçratma diyorum. ayrıca bana tahsis ettiğin ikili koltuk için teşekkür eder boyumun kısalığını yüzüme vurduğun için de allah belanı vermesin diyorum. meyve bıçağıyla balicilere karşı önlem alman beni ortadan ikiye yarmıştı demeden de edemeyeceğim. her anımızı paylaşırsam sözlük server falan kalmaz * olayına girer.
bu lanet şehirden gittiğimde aklımda kalacak çok az şey olacak, biri sensin, diğeri belli, bir diğeri de yolda, 4.sü ise nargileye başlamam ve annemin dolaylı 6. hissi. neyse ya böyle bir garip işte hakikaten lan ne istediysem ne dediysem sonuna kadar beni destekledin yeri geldi gidip öküz gibi yedik içtik sıçtık gezdik. anasını satiyim luna parka bile gittik. lütfen bunu bizi tanıyan çok az kişiye söyle, dışarıdan görünen sert imajımın zedelenmesini ne sen istersin ne ben.

demeden edemiyorum play station alma gel x bok al fantezi olsun ps yi gerek kafelerde gerek ortalık her yerde temin edebiliriz yada onu boşver bilardo masası kuralım salona değişik bi hava olur o olmadı pin pon masası *. kardeşimsin lan böyle ufağında tefeğinden olmayan, insan bi terslik olmasın şuna diyo bok püsür sayamıcam bu anne triplerimi şimdi.

hadi ne yapıyon demenden bıktım, yeterince hatıra defterine çevirdim sözlüğü zaten sana çevirsem kaç yazar burası senin sonra da benim. bu arada bu yaz suudi arabistan'a gitmeye karar kıldım he ben arap severim diyosan; come with me! gecikmeli de olsa hacı oluruz falan. neyse dostum suudi arabistan bizim gibi iki hilkat garibesini tabiki sktreder. * ayrıca seninle meslektaş olacağım için dünüme bu günüme ve yarınıma isyan ediyorum ulan. neyse annemin bi lafını hatıladım: saat 1 yatağa gir evet onu kırmadan yavaşca sana veda ediyorum.
kendine iyi bak dude, bulaşıkları kokutma, külleri ve çöpleri sık dök...

saçma sapan şeyleri başarmak kimseye hayatta başarı getirmez dersler de dahil, sen dostluk kalıplarının en derinlerine girdin sanırım you win, ne dersin? aslında ben win ya neyse...

bhöööööhöhöh duygulandım falan.
yazar olmuş ve buralarda gezerek beni deli eden insan kişisidir. yarın iki sınavı olan benim bile bu kadar dayanılmaz hafiflik içine girmesinden etkilenmiş olmuş olsa gerek ki taklit olaylarına girmiştir. evimize hoş gelmiştir. sakin ve güzel yerdir eminim devam edecektir.
benim gibi bir ibnenin baskısına dayanamamış insan kişisidir. ayrıca dostum lütfen psikolojik baskılarımı yeme sonra salya sümük oluyorum. "git lan burdan! git lan burdan!" diyorum başka bişi yok şimdilik. nickaltına butün cinconlulara olan kinimi kusarım haberin olsun. toz ol. hatta git lan bu sözlük benim, çıkıııııııış. *
bu arada milan baroş cidden iyi oynuyor farktım da iyi bi transfer olmuş. hadi nashtım ben.
bir daha uyandırmayacağımdır. ak olum ne yiyosun kontorlarimizi anlamam ki birayla kahvaltı edip uyuman kafanın güzel olması problem mi oof oof..

al bi de burdan yak... çok fena kızdım çok. *
en ağır allerjik reaksiyon türüdür.Adrenalin uygulaması gerektirir.Kişinin bu uygulamayı bilmesinde fayda vardır.Nitekim çoğu acil servis hekimi ne yazık ki bu uygulamadan çekinir..
(bkz: kortizol)
öldüren allerji.
tehlikeli bir otoimmün tablodur.

Anaflaksi belirtileri:
1. Yüzde kızarıklık, şişlik ve kaşıntı.
2. Baş dönmesi, bilinç kaybı.
3. Siyanoz (morarma).
4. Wheezing denilen fısıltılı, ıslık sesi gibi ses çıkararak nefes alıp-verme.
5. Yaygın sellülit.
6. Yaygın ürtiker.

Anaflaksi tedavisi:
Anaflaksi vakasında ilk olarak çok hızlı bir tedavi planı geliştirilmelidir. Çünkü müdahale edilmezse hasta ölür.
ilk amaç
hastanın vital fonksiyonlarını desteklemek,
Mediatör salınımını engellemek ve
Önceden salınmış mediatörlerin etkisini ortadan kaldırmaktır.
Bunu için;
1. Hastanın solunum yolu açık tutulur.
2. Damar yolu girişi sağlanır.
3. ilk verilecek ilaç adrenalindir. 1/1000 subkütan (deri altından) veya damardan verilir.
4. Anti-histaminik verilir.
5. Gerekirse %100 oksijen verilir.
6. Semptomlar düzelme göstermeye başladıktan sonra steroid verilir.
7. Bu Acil müdahaleden sonra Hasta donanımlı bir hastahaneye nakledilir.
kısaca 'şiddetli alerji'.
penisilin verildiğinde, kişide berbat tepkilere yol açabilen durum.

(bkz: anaflaktik şok)
herhangi bir şeye vücudun gösterdiği aşırı reaksiyon.
2006 yılında az kalsın ölümüme sebep olan skentor hede. Alerjik bünye varsa, alerji uzmanı ile görüşüp yanında adrenalin otoenjektör taşımak en sağlamıdır.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=pgvnt8YA7r8#!
ay bu çok kötüdür. ilk uygulamada hafif hafif öksürürsünüz, sıklaşır, hemşire gelir bir de penisilinden iğneden korktuuu buuu der sırtınıza vurur sonra doktor gelir hoop re-mezara götürürler. halbuki sadece öksürüyorsunuzdur..

bir gün bir bemiks yapılır, sonra birden biri ağzınıza ve burnunuza fön tutuyormuş gibi nefesiniz kesilir, ama 2 dakikaya geçince ses etmezsiniz..

bir gün biri çıkar yine bemiks yapar . hassiktir yine öyle mi olcak acaba diye daha düşünmeden kızarır mosmor olursunuz nefessizlikten konuşamazsınız artık dayanamayıp son bir hücumla ya bağırırsınız ya da serumu çekersiniz kolunuzdaki. önerim serumu çekmektir zira doktor gelene kadar ölürsünüz amk.

Doktorlarımız da ısrarla bu hastalıktan müzdarip olan herkese penisilin bemiks ve hastalığı ortaya çıkaracak şeyler enjekte etmekten hoşlanır sonuç olarak tedavisinin ne olduğunu anlık bir şekilde bilmek lazımdır. duruma sebebiyet veren serumun anında koldan çekilmesi şu ana kadar bilgim tek tedavi yöntemidir.