bugün

Arapların berberi,kıpti,yahudi,bedevi,etiyopyalı,türkten devşirme olması kadar büyük bir sorun değildir
görsel
Ayrıca resim yorumlamayı bilen anlayacak ki türkler genetik olarak en çok kazak,kırgız,uygur gibi diğer türklere sonra da ingiliz,iskoç,irlandalı gibi britanya halklarına daha yakındır.
Bolu'luyum. Aile büyükleri bizim sülalenin bugünkü kazakistan taraflarından geldiğini söylüyor. Söylenilen tarihe bakılırsa Kıpçak türkü ya da türkleşmiş moğollardı ama anadolu gibi bir gen karmaşasında mutlaka başka ırklarla karışmışızdır. Zaten 187 boyunda sarı bir moğol da hayal edemiyorum:d
Türkiye de Türk yok. Burası anlaşıldı. Nerde la bu Türkler???
türk, alman, rum, arap, kürt, iskoç vs olmak zerre kadar sikimde olmadığından cevabını düşünmediğim sorudur.

tekrar hatırlatmak istiyorum;

21 yy'da 2017 yılında yaşıyoruz.
he, herkes, bütün dünya rum.bi siz rum diyenler has türk , has kürt, has orospu çocuğusunuz.
(#38409099)

Anadoluda yasayan kürtler de helen kokenli o zaman

(bkz: kendi kendini mat etmek)
ister kabul edelim ister etmeyelim türk olmak eskiden kan bağı değil inanç ve ülkü bağı ile oluyormuş. Kanımız canımız en son adem atada bir olduğuna göre bu tartışma niye?
anadolu kadim helen diyarıdır. anadolu'da yerleşik olan herkesin dna'sında az ya da çok helenlik bulunur. kürtlerin yaşadıkları yerler coğrafi olarak anadolu dediğimiz bölgenin dışında kalır.
Genellemeler yanlıştır bir kısmı olabilir.
doğu ve güneydoğu insanın da genetik olarak asur ermeni kırması olduğunu duymuştum. bunu da yaz. evet.
Hepimiz orta asyadan atımızla gelmedik kardeş...
Karadeniz pontus rumdan geliyor zaten.