bugün

Son bir aydır star tv ana haber bülteninde inception filmine ait müziklerin abartılı bir şekilde kullanılmasından şikayetçiyim.Ya kardeşim bu nasıl ülkedir film müziğinin ana haber bültenlerinde işi ne? Yabancı haber bültenlerinde direkt haber aktarılıyor.Bizde ise haber;dramatize edilmiş,sulandırılmış ya da eğlenceli hale getirilmiş şekilde aktarılıyor.Başta Hans Zimmer olmak üzere ne kadar üstat varsa eserleri özel kanalları tek tek dolaşıyor.Böyle bir rezillik var mı ya!
dramatik haberlerde requiem for a dream, eğlenceli sanılan haberlerde de amélie kullanılır. bunlar yokken ne kullanılıyormuş merak ediyorum.
carl orff - o fortuna
karayip korsanları
matrix - navras
terminatör - theme
bunların başlıcalarıdır.
geliştirilebilir hatta yeni bir sektör bile doğurabilir hadisedir. örneğin star tv kıraç'la, efenime söyleyim flash tv ajdar'la, show tv gökhan kırdar'la anlaşabilir. "fox tv hits 2011" gibi albümler dahi çıkabilir.
(bkz: schindler s list) şarkısını unutuyorsunuz sanırım. Kese kağıtlı haberlerde...
Fox Tv'de "Bir Başkadır Benim Memleketim" şarkısı ile kapanmaktadır bülten... Bence tüm TV programları bu müzikle kapatmalı bülteni... Öyle terminatör, karayip korsanları vs. müzikleri ile değil...
(bkz: requiem for a dream)
haber bültenlerini küçük emrah filmlerine çevirmiş salaklıktır.
fox ana haberin "bir başkadır benim memleketim" sarkısı ozellikle seçilmiştir. adamlar hem bizimle dalga geçiyor;hem de mesaj veriyorlar.bilmeyene vatansever bir kanal imajı verirken;bilene de ne kadar gizlesek yine biz yahudi kanaliyiz diyorlar.nitekim bu sarkinin orjinali yahudi bir halk sarkisidir. bilmeyen arastirabilir