bugün

gerekli gereksiz hırdavatcı gibi nerede dandik haber varsa onu sunan haber bültenleridir. çok azı vardır adam gibi haber yapan diğerleri koskoca bir haber bültenini 1 konu ile bitirirler..

edit : bugün konu kar yağışı..2 saat anlatır..
her kanalın aynı haberi yayınlaması
her kanalın aynı haberdeki bazı numerik bildirileri farklı yayınlaması
a kanalı: 3 ölü 2 ağır yaralı
b kanalı: 5 ölü 3 yaralı
c kanalı: 1 ölü ... vs
üçüncü sayfa haberlerinin toparlanıp önümüze sunulduğu programlar. dünyadan haber diye bir şey yok bültende ya da entellektüel bir konu. bir bakış açısı yok haber programlarında kimse düşünmüyor en çok izlenen programın nasıl olması gerektiğini. varsa yoksa kaçan angutlar haber konusu veya güvenlik kameralarına yakalanan trafik kazaları.türkiye medyasında birşeyler değişmeli diyoruz ya önce anahaber bültenleri değişmeli.
spikerlerin sanki kıyamet tellallığı yaptığı, reyting mücadelesi içinde, kimi zaman magazinvari, çoluk çocukta izliyordur demeden cinayet, kaza, adam yaralama vs. haberlerinin detaylarıyla gösterilip sunulduğu programlardır.

Bu aksam ki haberlerde bir adamın nasıl diğerini silahla vurarak öldürdüğünü defalarca gösterdiler.

Örnek değil mi böyle şeyler bazı psikolojisi bozuklara ya da çocuklara, bu kadar açık sunulması gerekiyor mu gerçekten??
Eskiden müzik programıydılar şimdi ise akıllı tv kıvamındalar.
Moraliniz yerinde ise bi kaç haberle dahi sizi depresyona sokabilen bültendir.

Bana mı denk geliyor bilmiyorum ama şu anda otobüs yolculuğundayım bi kaç habere bakayım dedim hep ölüm. Bu ne arkadaş ya bizim ülke de sadece adam mı ölüyor başka bişey olmuyor mu. Araba kazası oldu bi kaç kişi öldü çocuğun üstüne koşu bandı düştü çocuk öldü. Içim karardı ya resmen.
ulusal kanallardaki yayın akışı,

1) dişlerimizi ne ile beyazlatmalıyız,
2) sirke ne işe yarar,
3) pazarda hangi sebze hangi fiyata satılıyor,
4) saçma sokak röportajları
hava durumu, spor, bir sonraki dizinin özeti ve kapanış
olan bültenlerdir.
insanları salak yerine koyan işe yaramaz haberlerdir. adamlar resmen bunu varsayarak haber yapıyorlar. farkındalar bir çok kişinin internetten haberlere baktığını, bu yüzden kendi çaplarında dikkat çekmek istiyorlar.
internetle haşır neşir genç nesilin izlemediğini bilip, yaşlı insanlarla dalga geçiyorlar.

hiç ana haber bülteninde sebze ve meyvenin haberi olur mu? balık şu kadar, kıymanın kilosu bu kadar diye haber olur mu?

türkiye'de yalan haber yapmakla suçlanılan bbc, cnn ve diğer benzerlerinin nasıl haberler yayınladığını gördükçe şaşırıyorum. orayla kıyaslamak ne kadar doğru, bu insanlarla bu haber diyoruz evet. ama bir ciddiyet olmadığı halde hala insanlar tarafından haber gözüyle bakılması insanlara saygısızlıktır. hangi kanal olduğu fark etmez. hepsi için söylüyorum. haber kanalları da dahil. haber kanalı diye geçinen kanalların haber yaptığını sanmak önce kişinin kendisinde yaptığı hakarettir. internet siteleri zaten tam salaklıktır. 1 den 20 ye kadar tıklama sayıları var, 10 tanesi alakasız şeyler, 3 tanesi sürekli son dakika yazan haberler, kalanları da saçma sapan şeyler.

bu ülke de hiç bir yerde hiç bir platformda, haber verilmiyor. sonra aynı basın utanmadan haber vermemiz kısıtlanıyor diyor. sanki verdiğiniz habermiş gibi...