bugün

bulgur peşinde koşarken evdeki pirinçten olmanın başka tezahürü.

sevindiniz eglendiniz. şimdi oturup büyüttügunuz yılanı nasıl yasal hale getirdiginizi düşünün.

ceketi alıp ilk uçakla gidilecek yerler listesi elimde. elimizde. elinizde...
Şimdi gelip birisi der o kandili yakan kimdi ki bla bla. Sittiri çekiyorum onlara buradan.
Appulun ışığını arttırıyım derken kandili kullanıp kendini yakmak.
Akp döneminde gerçekleşmiştir. Ülkeyi terör sarmalından kurtaracağız nidaları ile haburdan soktuğunuz teröristler şimdi oy kullanıp kandildekileri sevindiriyorlar. Kendi düşen ağlamaz.
Bir olay bu kadar güzel anlatılır.
yıllardır kandil de ampül yanmasından dolayı sıkıntı yoktur.. önce kandilde ki ampülü söndürün sonra etrafa bok atın..
Kandil'i biz bombalarla yakarken siz megri megri diye yakmaya çalıştınız, Habur kapılarında odununu attınız, doğuda devleti silerek çırasını attınız.

şimdi ağlıyorsunuz.
(bkz: Çare 3 hilal)
ilginç söz.

evet yıllardır ampül ile kandil arasında bir bağ yoktu zaten. teröristler sınır kapısında şarkılarla türkülerle karşılanmadı zaten. noldu lan birden milliyetçilik damarları kabardı akp'nin?
7 haziran seçimlerinin özeti olan müthiş zeka kokan cümledir.
Harika benzetme.
birisinin beslediği bir yılan varsa -ki var- o yılanı besleyen akp'dir.

seçimden önce uyardım: (bkz: halkı hdp nin kucağına iten akp zihniyetidir)... alttaki ibretlik yandaş yorumlarını okumanızı öneririm...

olan ise şudur: (bkz: akp yi çökerten teslimiyetçiliği oldu).
Bu sözü her zaman söylemeye hazırım:
Bizdeki muhalefet,
iktidarı düşürme pahasına
Vatanı düşürmeye razıdır.
Şimdi iki gündür çıkan israil, ingiliz vs. Gazetelerini açın bakın. Kim neye mutlu? Kendinizede sorun niye mutlu?
valla bunlar eski kafatascı mhplilerle cuntacı darbeci silahlı kuvvetlerle din düşmanı chplilerin birleşip kürtlere zulüm etmesiyle alakalı sonuçlar. Ama olan akpye oldu kürt kardeşlerimize elimizden gelenin fazlasını yaptık. Ne yapacaksın kendileri bilir selo onlara yol havalimanı metro fabrika yapar heralde allah müstehakınız neyse versin.
Bayıldım Başlığın iÇeriğine , bir gazete de Manşet bile olabilir.
hicvi gerçekten beğendim. şukelayı kaptın hadi yine iyisin yazar.
7 haziran genel seçimlerinin kısa bir özeti.
(bkz: lambaya püf de)