bugün

kapıdan kovulsa bacadan giren 11. nesil yazar. tekrar hoşgelmiş.

koşturmasa da olur yazsın yeter *.
sözlükten ayrı ancak 1 gün dayanabilmiş ve tekrar ontolojik bir hızla geri dönmüştür * hoş gelmiştir bir daha gitmemesi dileğiyle.
+See you again.

-See you mu again?
Silinen hesabının bi karakter farklısıyla geri dönmüş yazar.
Beni de sever. Yani öyle umuyorum.
Bu Adam'ı harcadılar amk. Sözlüğün tek feylozofunu harcadılar.
Sözlüğe kalite getiren,boş boş saçma şeylerle uğraşmayan trollükle işi olmayan seviyeli ve bilgili biri. Kendi adıma teşekkür ederim.
bırakın takılsın amk kimseye yararı yok.
görsel
yavaş yavaş sözlüğe alışmaya başlamıştır. edit çok fena * (#30409853)
Tatlı bir yazar. Lookin i güldürmüştür.
http://m.uludagsozluk.com/e/30419918/#
görsel
Zaman zaman kibir barındıran üslubundan ötürü eleştirsem de hala donuza eklemediğim değerli yazardır. Umarım böyle devam eder.
Verdiği Kitap önerilerini sözlüğün filozofisinin çok üzerinde bulsam da severek okuduğum yazar.
yaradana kurban yaradana yaradana: böyle buyurdu naznaz!
Sözlükte donuza eklenecek en son yazar. Evet.
basit,betin bedava...

bilim soru sormaz,bunu ünlü ingiliz matematikçi ve bilim felsefecisi john lennox kitabında gayet güzel anlatır.oxfordludur kendisi...

şöyle örnek verir kısa yazacağım dileyenler kitap ve makalelerini okuyabilir.şimdi matilda teyze kek yapar.bilim adamları gelir ve bı kekin içini incelerler alanlarına göre v.s... ancak bilim adamları en temel soruyu sormazlar yani matilda teyzeye "bu keki neden yaptın" sorusunu sormaya gerek görmezler.işte o iş felsefenin kara sularına girer.zaten bir çok bilim adamı felsefe yapayım derken saçmalıyor buna örnek kerem cankoçak,dawkins...

edit:lennoxta aynı zamanda matematik sayı bilimcidir...eksileyen kardeşime lise 2 temel felsefe kitabını hediye etmek isterim zira bu dostumuz marxın bilim adamı değil bir filozof olduğunu hatırlatmak isterim.marx pek manidar oldu...
Ne diye sadece arkadaşlarından mesaj alıyor anlayamadığım yazar. Eleştirilmekten mi korkuyor?
severim kendisini,bizdendir,felsefecidir.bilim ve felsefenin sınırlarını çizmiş lakin yukarıdaki yorumlara bakacak olursak zamangrzgininin de haklı olduğu noktalar var beyaz toroslunun da haklı olduğu nokta var.şahsen bilim nasıla felsefe neden sorusuna cevap aramalıdır,bu benim şahsi kanaatim bir teolog ve din felsefecisi olarak tabi herkesin görüşü farklıdır adı üstünde düşüncedir bu...

uzun zamandır girmedim sözlüğe bir araştırma yapmaktayız zaman bulamadım, kuran çevirilerindeki hatalar üzerine...

maaşaallah, amoralist,zamangezgini,beyaz toroslu arkadaşlarımız sözlükte iyi ki varlar bu gidişle ekşi denen zırtapoz platformunu geçer burası net...

alayınızı sevgi ile selamlıyorum...
Bu çöplükte felsefeyle ilgilenen birini görünce adeta şok oldum. Bi ara bi başlık altında ahlak felsefesinin doruklarını konuşabiliriz bu ayak takımı da az bi şey öğrenir hem. Bugün denk geldiğim yazar, eli ve kafası açık olsun.
Bir kaç kez karşılaştığım yazardır. Daha henüz tanım okumakla meşgul olan yazar. Bilgilerini kullanarak zamanın sorunlarının üzerinde düşündüğünü denk gelmedim. Birde bir düşünür anlaşılmak, iletişim kurmak, meramını bildirmek ister. Bilmem anlatabildim mi efendim. Orada felseci olarak bılınıp kapının çalınmamasının kimseye faydası yoktur. iyi yazmalar efendi.
negatif ontolojisiyle yazarları çoşturuyor.
tüm iyi niyetime ve sabrıma rağmen şahsıma takındığı alaycı tavırdan ötürü sonunda dayanamayarak donuza eklemeye karar verdiğim, tepeden bakan tavrından rahatsızlık duyduğum değerli yazar. kendisini artık okumayacak olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirir ve köşeme çekilirim. saygılar...
Kim der ki 22 yaşında.

Şoked lookin.
reserved.

sözlükten siktir olup gitmeden önce, bu arkadaşın detaylı karakter analizini yapacağım.

tanım: sözlükteki kapasitesi yüksek, samimiyetsiz kadın avcısı.

(bkz: fanatik wanna be filozof)
tarihteki ilk kürt filozof olma ihtimali yüksektir. onurlu ve asil kürt mücadelesini felsefi bir yönden savunabilen, etiği göz önünde bulundurarak kürt halkı için çeşitli çıkarımlar yapıp ortaya kürt halkı açısından çok önemli olan görüşler atan bir yazar, filozoftur. açık ve net.
http://www.uludagsozluk.com/e/31012120/

belki bu kadar kasıntı olmasaydın dinleyebilirdim ses kaydını. ama sesinden kendini ağırdan satma hevesin, beğenilmeme korkun, yapaylığın, düşüncelerini kağıda yazıp teoman edasıyla konuşmak isterken esasında ne kadar heyecanlı olduğun o kadar belli oluyor ki. yarısına kadar zor gelebildim. bir insan yavaş konuşabilir, ama konuşmasını yavaşlatamaz. tarz yapma isteğin çok sırıtıyor.

inkar etsen de amacını çok belli ediyorsun. başkaları da farkına varmış zaten. doğal davransaydın böyle olmazdı halbuki.
Sevmesem de sözlükte iyi vakit geçirmesini dilediğim yazar. Mutlu olsun ama hep uzak olsun.