bugün

Bağımlılığımızı azaltmak + onları bağımlı hale getirmek.

Yerelden, en yakından başlanabilir.
Belediye veya önceden yer tutmuş yerel işletmelerin gelir kaynakları olan toplu taşıma, büfe, vb kamusal alanlardaki işletmelere cebinde 3-5 bin ne varsa vatandaşın ortak olması -düzeltiyorum- sermayedar olması, yani kuruluş veya alım aşamasında vatandaşın sermayesi ile yatırım yapılarak gelirinden vatandaşa katılım oranında iade (kent kartına veya banka hesabına) yapılması vb yöntemlerle tüketiciyi, üretimin-gelirin paydaşı haline getirmek. (Banka kredisi veya trol sermayedar kullanılmadan)

Yerel bilinç zamanla diğer sektörlere yayılabilir.
Yerel seçim kampanyalarında benzer açılımlar bekliyoruz.
ak kefenliler gizlice amerikaya gidip

zencileri amerikaya karşı ayaklandırabilir.
Seri Salavat getirilir kardeşim. Evet.
Kitap okunabilir.
"çinleşmek" güzel bi fikir ancak ha diyince olacak şeyler değil, yıllar gerektiren bir süreç. başarabilirsek çok güzel olur tabi orası ayrı. amerikanın olduğu bi ortamda karşısında her zaman rusya ve çin olur. tabiki bunlarla yakınlaşmak akıllıca olur.
hamburger bıçaklayalım. Coca colaları mazgallara dökelim.
Aga Adamlarin s.kinde bile degiliz
Adamlarin haber sitelerinde bile yokuz aq
Anca Cnn kücük bir baslikda vermis bizi
Edit=Cok da bir bok yapamiyiz Nedenme mi?
Cünkü Tekneler Tsunamilere karsi duramaz Ne yaziki...
Amerika'yı kendi oyunuyla vurmalıyız.

Toplanın, açıklıyorum.

Şimdi, gerekirse devlet herkese kredi veriyor. Olmadı, vatandaşlar gidip bankadan kredi çekiyor. (Böylece ekonomiye ivme kazandırıyoruz.) Bütün millet en yakın apple store'a gidip modeli fark etmeksizin iphone alıyor. E tabii apple'ın stokları eriyor. Eriyince yeni parti ürünleri piyasaya süremiyor. Apple gibi abd ekonomisinin lokomotif firmasını böylelikle zor durumda bırakıyoruz.

Bitmedi!

Satın aldığımız iPhone'ları tübitak'a veya emniyet'e jailbreak ettirip cia'ymiş, nasa'ymış, redtube'muş, bütün kritik amerikalı siteleri hackliyoruz! Gizli bilgiler elimize geçiyor, bunları abd'yi vurmak için kullanıyoruz.

Birlik olursak başarırız!
dolar ile satın aldıklarımızın tamamının yerli üretimlerine şirketler teşvik edilir. white house'u bombalayacak halimiz yok la dimi? doları tedavülden kaldırmaya çalışanlarla beraber halledilir olay.
1-)incirlik süresiz olarak kapatılabilir.
2-)sınır kapılarını acıp mülteciler avrupaya gönderilebilir.
3-)güneyimizdeki pyd-pkk tamamen yok olana dek asker operasyon yapılabilir.
Erbakanca bir duruş sergilenmeli.
görsel
geri adım atmamaktır. şu anda koyu bir muhalif olarak benim bile hoşuma gidiyor içten içe söylenenler. öyle suriyeye ırağa atarlandığı gibi atarlanamıyor tabi ama amerkan karşıtı bir tutum takınılması hoşuma gidiyor. sağ kesimden ve muhafazakarız diyenlerden abd ye karşı böyle çıkışları görmeye alışık değiliz pek belkide o yüzden hoşuma gidiyor.

bu saatten sonra geri adım atmasınlar. ne muhalefet ne bir başkası karşılarında yer almaz. hepimiz yanlarında/arkalarındayız. ülkeyi bölmek isteyenler hariç herkes bu anti amerikan tutuma destek verir, veriyorda zaten. burada "cehapeliler muhalifler amerigancı olmuşşşş" goy goyu yapan aklı evvelleri sallamayın. hem ben hem yakın çevremdeki tüm arkadaşlarım aklımızın erdiği günden beri emperyalizme karşıyız. hepimizde o beğenilmeyen şimdinin muhalifleriyiz.

geri adım atmasınlar biraz sıkıntı çekeriz mutlaka ekonomik olarak ancak başka ittifakların zamanı geldi de geçiyor bile. bu rusya olur hatta hiç sevmediğim halde çin bile olur. bu amerikalıların g.tleri başları ayrı oynuyor ezelden beri. sabah kardeşim dediklerini öğlen sırtından bıçaklarlar. başkanların isimleri önemsiz çünkü amerika bir sistem devletidir. obama gider trump gelir trump gider bir başkası gelir ama politikaları hiç değişmez.
osurabiliriz. belki kaçarlar.
kahrol düşman, al sana bombe.
amerikayı tehdit edelim.

bizi kızdırırsanın rte yi geri almamak üzere göndeririz

papazı baltayla sünnet ederiz diyelim

hep kuyruğu dik tutatlım

atara atar, gidere gider,

hep böyle şekillli şukullu olalım.
Devletin yapacağı şeyler daha çok önem arzediyor,ABD ile ticareti kesebilir alternatif ülkeler var deyip duruyorlar bunu somutlaştırabilir.halk ne yapar ABD ürünleri satın almaz.budur ABD ye dokunurmu yok ama enazından Türkiye'nin ABD den nefret ettiğini görebilir.nedense ABD karşıtlığından korkuyorlar.
https://www.youtube.com/watch?v=y2s0RKZ7sTU

yapılmışı var, flash tv trump ı dolarla dövdü.
çözüm belli. (bkz: şakkadanak)
Incirlik ve amerikanin tum usleri kapatilir gerekirse nato usleri def edilir , bunun sonucunda amerika ortadoguda rusyaya karsi kaybeder abd boyle bir seyi göze alamaz abd ye inat incirligi rusya ve cine kiralayacaksin bak nasil cildiriyor abd buna muteakip rusya cin ve iran ile paktlar ve silah alimlari yapilir yani amerikadan silah alimi durdurulur o zaman abd yi yeniden degerlendirmek lazim olur. Abd askeri gucunun ustunde yukselen bir devlettin askeri gücünu ve ordusunun harrket kabiliyetini kisitlarsaniz abd cokusu baslatilmis olabilir o durumda
tek çare temel prensiplerinden taviz vermeden uzlaşmak ...yarışacak kapasitede değilsin... öyle bir gece ansızın 82 washington 83 new york demekle olmuyor

(bkz: erdoğanın gülünç çıkışları)
Suriye'de muhaliflerle Esed baristirilir ve PYD ye karşı Esed'e destek verilir.

Golan tepelerinin Suriye toprağı olduğu tanınır

Irak'ta peşmerge ve PKK ya karşı savaş açılır.

incirlik üssü kapatılır. Burada bulunan ABD askerleri sınır dışı edilirse ABD askeri manada çıkmaza girer ve kendisi bir şeyler yapmaya çalışır. Tam bu sırada ABD ye 3-5 asker tabutu giderse Amerikan kamuoyu sorgulamaya başlar.

Ancak bunları yaparken mutlaka küresel güçler olan Rusya ve Çin'in desteğini almak gerekiyor.

Rusya askeri manada ABD yi sıkıştırır. Çin ise ülkesinde Amerikan malı ürünleri üretmeyecegini açıklarsa bir şeyler olabilir.

Ama bunları yapmak ve yaptırmak çok zor özellikle cia güçlü bir yapılanma.

O kadar güçlü ki belki ülkemizin başındaki kişilerden biri bile cia adına çalışıyor olabilir.