bugün

liseli bir ergendir büyük ihtimalle.

üye olduğu bir grupla birlikte kahrolsun kapitalizm, ölüüüm amerika lanettt! diye naralar atar fakat gider starbucks'a burger king'e yer içer. size sesleniyorum, çok malsınız.
Bunların bir de converse giyip 1 mayıs'â gidenleri vardır ki, onlardan öte anti-emperyalist ve emekçi sınıfını koruyan yoktur. Sorunca da "Onlar çakma ama" derler. Be evladım çakma bile olsa bir marka özentin var ki hala,- yine gidip converse'in çakmasını alıyorsun değil mi? "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" derler adama!

Alışacaklar abileri, daha ergenus bunlar! *
bir değişik versiyonu:

Eskişehir'de dün okul kantinini basarak olay çıkartan ve polis tarafından gözaltına alınan öğrenciler için yaklaşık 100 kişilik bir öğrenci grubu, bugün Anadolu Üniversitesi (AÜ) Yunus Emre Kampüsü'nde miting yaptı. Mitingde AK Parti ve YÖK aleyhinde slogan atan öğrenciler, ellerindeki megafonlarla kapitalizme karşı mücadele ettiklerini söylediler. Sık sık kapitalizm aleyhinde slogan atan öğrencilerin Adidas, Puma, Nike marka ayakkabı, Levi's pantolon ve üstlerinde yine bu markalara ait mont, gömlek giymeleri ve çanta takmaları dikkatleri çekti.

kaynak: http://www.stargundem.com/yasam/1097016-adidas-ayakkabi-nike-canta-ile-kapitalizm-aleyhine-slogan-atiyorlar.html#ixzz14bdRCHym

daha önceden de buna benzer bir olay olmuştu. tam hatırlamıyorum ama adam yine amerikayı ve mallarını protesto ediyordu, birisine ayakkabı atmıştı ve attığı ayakkabının markasıda nike dı.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
pensilvanyada yaşayanı da var.
(bkz: hamburgeri kapitalizim sembolu olarak görmek)
ben bu söylemi anlamıyorum .çoğu komünist geçinen davar ,zaten kot pantolondan tv programlarına yaşayış düzeninden aile ilişkilerine zaten dillerine pelesenk emperyalizimden ultra etkilenmiş andavallardır.

hamburger e sıra gelinceye kadar ...
ingiltere'nin ırak politikasını protesto eden, ama hemen ardından futbol oynayan insan kadar normal bir insandır.
bim'den almıştır yiyordur, hemen laf ediyorsunuz ulan.
bu bişi değil daha fenası için

(bkz: kahrolsun kapitalizm deyip converse giyen kız)
barkod numarasına bakıp 869.....ile başlayan numarayı görünce yemiş olabilir.

bi bidakka ya 'hamburgerde barkod numarası ne arar laaa' mal dır o mal.
tipik bir komünisttir. özellikle üniversite de çok fazla bulunur bu tipten. karı kız düşürmek için komünist takılır yaşı ilerledikçe hevesini alınca bu ayakları da bırakır. olay bundan ibarettir, kimsenin kapitalizmle falan derdi yok aslında maksat karı kız düşürmek. benim gibi biri bile aklından geçirmişti aslında bir aralar komünist takılmayı o derece yani.
olabilir, mekkafood hamburger'i yerdir.

görsel

üstelik % 100 helal.
tad var ama goruntu yok.
nefsine hakim olamayan maldır. Zira amerikan bayrağı yakmayıpta dur lan bi gidip burger king'e amerikaya destek olayım diye hambuger yiyenini görmedim.
kristal büfe'den yediği taktirde sorun teşkil etmez belki, ama bu durumda yine de bir kültür emperyalizmi söz konusu,bilemedim.*
belki kendisi yapmıştır, olamaz mı?
(bkz: yazık lan).
nike marka ayakkabıyla kapitalizmi protesto eden malın dava arkadaşı.