bugün

yaşadığın yere göre değişir,

oranında ümraniyesi, sultan gazisi, tarlabaşısı çok.

tek özelliği sabah akşam tv dan kafa ütüleyen

siyasetçisi yoktur. çalışan gerçekten de yükselir.

bir siyasetçiye yanlaması falan gerekmez.

çalışmayanın işi zordur.
10 gündür gerçekleştirdiğim olay. ilk deneyimlerim olarak söyleyebilirim ki; Harika. Ama ben soğuk olan bölgeye (minnesota) de yaşıyorum ve alışmak belki biraz zaman alabilir ama bunu deneyimlemek bile güzel olacaktır. Umarım “kanada’ya yerleşen izmir’li” hikayesine dönmez. *
ermeni dolu bir ülke olduğu için muhakkak size ermeni katliamıyla ilgili düşmanca şeyler söyleyip provoke etmeye çalışan bolca tiple karşılaşırsınız.

bir yunan kökenliyle karşılaşıranız muhakkak size kindar şeyler söyler canınızı sıkar.

her tarafta zenci homeless görmekten bunalırsınız.

bu üç neden amerika'yı terketmek için yeterli sebepler zaten.
hayalim new jersey de yaşamak.
Bilgi almak için söyle aydınlatıcı bir canlı yayın yapılmaktadır an itibariyle;

https://youtu.be/IQNBeNXgmQ4
Zenciysen şansın Yok 5. Sınıf Vatandaşsın,müslümansan terörist muamelesi görürsün,yahudiysen yaşadın.
Baba paran varsa, nerde yasarsan yasa.

iyi seydir.
Almanya da yaşamayı, Amerika'da yaşamaya tercih ederim. Amerika'da yaşamayı da Türkiye de yaşamaya tercih ederim.
Adamın birine demişler;
Dostum, senin ulken nizamsız bir orman.

Adam da demiş ki;
Orman olabilir dostum, ziyanı yok. Kuralları biliyorum. * )
eskisi kadar havası yok amerika'nın ve orada yaşamanın fakat sonuçta mevcut durumda buradan iyi olduğunu düşünmekteyim.
Rüya görmeyi istemektir. Amerikan rüyası denilen şey dünya kaynaklarının %25'ini tek başına yiyen devletin insanlarına aidiyeti bir şekilde dayatması ile süregelen bilincin devam etmesidir. Herkes "abd şeytan" der; ama yaşamaya can atar. Lanet olasıca pis serseriler. Hey dostum, senin sorunun ne biliyor musun?
Kanada daha iyidir.
Ücretsiz green cart başvurusu yaparak belki gerçek olabilecek hayaldir.
Bigger is better.

Felsefe bu.

Saygılar sunuyorum azizim…
konu hakkında bilgi almak istediğim şeyler var orada yaşayan varsa yeşillendirsin.
bana geçmişte biri almanyada yaşayacaksın, diğer de amerika da yaşayacaksın olmak üzere 2 seçenek sunulsa hiç düşünmeden almanyada yaşamayı tercih ederim.

bana böyle bir seçenek hiç sunulmadı ve şu anda almanyadayım.
Amerikada yaşanıyorsa güzel, amerika da yaşanıyorsa durum feci diye düşündüğüm olay.

(bkz: yazım hataları)
Zordur. Yıpratır. 10 sene önce Türkiye cennet diyordum. Gitmek isteyenlere "deli misiniz Türkiye Amerika'dan milyon kat güzel, çok sıkılırsınız derdim. Bugün aynı şeyi diyesim geliyor ama diyemiyorum.
yakinda sansimi deneyecegim, amerika firmasinda calisiyorum ve isler cok iyi gidiyor. Gelecekte yardim etmelerini rica edecegim. Hatta agir sozlesme sartlari altina imza atarim please vs.