bugün

yakinda sansimi deneyecegim, amerika firmasinda calisiyorum ve isler cok iyi gidiyor. Gelecekte yardim etmelerini rica edecegim. Hatta agir sozlesme sartlari altina imza atarim please vs.
Zordur. Yıpratır. 10 sene önce Türkiye cennet diyordum. Gitmek isteyenlere "deli misiniz Türkiye Amerika'dan milyon kat güzel, çok sıkılırsınız derdim. Bugün aynı şeyi diyesim geliyor ama diyemiyorum.
Amerikada yaşanıyorsa güzel, amerika da yaşanıyorsa durum feci diye düşündüğüm olay.

(bkz: yazım hataları)
bana geçmişte biri almanyada yaşayacaksın, diğer de amerika da yaşayacaksın olmak üzere 2 seçenek sunulsa hiç düşünmeden almanyada yaşamayı tercih ederim.

bana böyle bir seçenek hiç sunulmadı ve şu anda almanyadayım.
konu hakkında bilgi almak istediğim şeyler var orada yaşayan varsa yeşillendirsin.
Bigger is better.

Felsefe bu.

Saygılar sunuyorum azizim…
Ücretsiz green cart başvurusu yaparak belki gerçek olabilecek hayaldir.
Kanada daha iyidir.
Rüya görmeyi istemektir. Amerikan rüyası denilen şey dünya kaynaklarının %25'ini tek başına yiyen devletin insanlarına aidiyeti bir şekilde dayatması ile süregelen bilincin devam etmesidir. Herkes "abd şeytan" der; ama yaşamaya can atar. Lanet olasıca pis serseriler. Hey dostum, senin sorunun ne biliyor musun?
eskisi kadar havası yok amerika'nın ve orada yaşamanın fakat sonuçta mevcut durumda buradan iyi olduğunu düşünmekteyim.
Adamın birine demişler;
Dostum, senin ulken nizamsız bir orman.

Adam da demiş ki;
Orman olabilir dostum, ziyanı yok. Kuralları biliyorum. * )
Almanya da yaşamayı, Amerika'da yaşamaya tercih ederim. Amerika'da yaşamayı da Türkiye de yaşamaya tercih ederim.
Baba paran varsa, nerde yasarsan yasa.

iyi seydir.
Zenciysen şansın Yok 5. Sınıf Vatandaşsın,müslümansan terörist muamelesi görürsün,yahudiysen yaşadın.
Bilgi almak için söyle aydınlatıcı bir canlı yayın yapılmaktadır an itibariyle;

https://youtu.be/IQNBeNXgmQ4
hayalim new jersey de yaşamak.
ermeni dolu bir ülke olduğu için muhakkak size ermeni katliamıyla ilgili düşmanca şeyler söyleyip provoke etmeye çalışan bolca tiple karşılaşırsınız.

bir yunan kökenliyle karşılaşıranız muhakkak size kindar şeyler söyler canınızı sıkar.

her tarafta zenci homeless görmekten bunalırsınız.

bu üç neden amerika'yı terketmek için yeterli sebepler zaten.
10 gündür gerçekleştirdiğim olay. ilk deneyimlerim olarak söyleyebilirim ki; Harika. Ama ben soğuk olan bölgeye (minnesota) de yaşıyorum ve alışmak belki biraz zaman alabilir ama bunu deneyimlemek bile güzel olacaktır. Umarım “kanada’ya yerleşen izmir’li” hikayesine dönmez. *
yaşadığın yere göre değişir,

oranında ümraniyesi, sultan gazisi, tarlabaşısı çok.

tek özelliği sabah akşam tv dan kafa ütüleyen

siyasetçisi yoktur. çalışan gerçekten de yükselir.

bir siyasetçiye yanlaması falan gerekmez.

çalışmayanın işi zordur.
Bir halt degildir.

Yapılan araştırmaya gore 2.000 lira'dan az maaş alan insanların %84'ü dışarıda calismak ve yasamak istiyormus.

4.000 liraya çıkınca bu oran %30'un altına düşüyormuş.

Kısacası para yapmaya bakın. Karadenizden, egeden, akdenizden daha iyisini bulamazsınız.
amerika'da yaşamak rüyası 9/11 de sona erdi. artık abd ye göç edenlere yabancı gözüyle bakılıyor. bu olguyu en iyi son yıllarda göç edenler anlatabilir.
Parayı bulunca Boston, Virginia, Alaska veya Georgia da bir kasaba olabilir. Güzel minik ormanlar içinde karların olduğu Bir yerde oldukça mükemmel olur. Ben coğrafi olarak istiyorum onun dışında bir niyetim yok.
(bkz: doğum yapmak için amerika ya gitmek)
Çoğu vatandaşımızın hayalidir bende dahil.
farelerle yaşamak istiyorsanız gidebilirsiniz.

ama klasik garajlı bahçeli müstakil amerikan modeli evde oturmak herkes gibi hayalim.

Elbet bir gün.