bugün

bizim bu müşteri sadakatine olan seviyelerine erişmemiz mümkün değil dediğim kitap satış devi. başımdan geçen olayı kısaca anlatayım:

stephen king'in dört tane ciltli kitabının siparişini verdim. birisi ciltsiz basım(karton kapaklı) geldi. hemen amazon live chat'i açtım ve yazışmaya başladım. önce özür dilediler. ve dediler ki size ücret iadesi yapacağız. ben de kitabı nasıl geri göndereceğim dedim. buraya dikkat, kitabı geri göndermenize gerek yok. satabilir, bağış yapabilir veya sizde kalmaya devam edebilir dediler. ben de ödemenin tamamını istemediğimi, bunu ahlaki bulmadığımı sadece ciltli baskı ile karton kapak edisyonu arasındaki farkı istediği söyledim. biraz beni beklettiler. sonra dediler ki biz bu fiyat farkını hesaplayamadık siz de bize yardımcı olun, beraber belirleyelim. tahmini ne kadardır dedi. ben de onlara bir fiyat söyledim ve dedim ki bu yardımınızı gördükten sonra artık bu geri ödemeyi istemiyorum. sizden kitap almaya devam edeceğim ve bu yaklaşımınız için sizi tebrik ederim.

sonuç olarak harbi büyük firmalar. boşuna amazon olmamışlar. bu bir yalakalık falan veya duyduğum eziklik değil. adamlar işlerini çok iyi yapıyor, müşteri sadakati sağlıyorlar. böylece sen onlardan alış veriş yapmaya devam ediyorsun.
ilk kez Microsoft’un piyasa değerini geçerek sahibini dünyanın en zengin adamı konumuna getirmiş şirket.

http://www.haberturk.com/...ini-gecti-1838691-ekonomi
bazı kolay yoldan para kazanma hevesinde olan kişilerin çinden alıp amerikalıya sattığını iddia ettiği e-ticaret sitesi.
2004 yılında piyasa değeri 20 milyar dolardı.
şimdi 877 milyar dolar.
14 senede 43 kat değerlenmiştir.
apple dan önce 1 milyar dolar seviyesine gelecek olan şirket.
Fiyatları tamamen farklı olan site. Yurtdışından herhangi bir bölgeden Mistral Wind-sup marka sörf tahtası 1,249 euro iken türkiye’de ki fiyatı 9,899 tl dir. Tamam gümrüktür şudur budur da, bu kadar da fiyat farklılığı olmaz ki vicdansızlar.
bide kasklara bak.
Microsoft'u sollayarak dünyanın en değerli şirketi olmuştur.
(bkz: amazon un dünyanın en değerli şirketi olması)
amazon go adı altında çalışansız mağazasını açmış şirket biz de hala poşet satma derdindeyiz.
saatlik çalışma ücretinin 15 dolar olduğunu şirket.
ayda 2400 dolar yapıyor.
şirkete ait bir kargo uçağı, ABD´nin Teksas eyaletinin Houston kentinde düştü, uçakta bulunan üç kişilik mürettebatın hayatını kaybettiği düşünülüyor.
Google, apple, microsoft devlerini sollayarak dünyanın en değerli şirketi olmuştur. 220,8 milyar dolar gibi bir rakamdan bahsediliyor ki sunucularında bir milyon'a yakın güvenlik açığı tespit edilmiştir.
Görebilene Türkiye'den ürün gönderip dolar kazanma fırsatı sunan dünyanın en büyük eticaret sitesidir.

(bkz: eihracat)
gönderimleri pandemi yüzünden 1 ayı bulabilen site.
1.59 trilyon dolar değeriyle dünyanın en büyük e-ticaret şirketidir.
Çük gibi arayüze sahip site.
Kıçı kırik trendyol, hepsiburada, n11 ve çiçeksepeti'nden daha hızlı ve guvenilir olan alişveriş firmasi.

Über hizli über iş bilen.

Adamsin !.
italya Rekabet Kurumu tarafından pazar hakimiyetinini ve lojiktik ağını rakipleri aleyhine kullanmaktan 128 milyon avro ceza kesilmiş şirket.
geliri geçen yılın son çeyreğinde yüzde 9 artışla 137,4 milyar dolara ulaşmış e ticaret şirketi.
paketleme ve dağıtımında sorun yaşanmayan güzel site.
bol bol veri toplayan sitedir.
hatta benden okumuş olmayin isterdim ama ülkelerin bile veri tabanlarını depolayan severlere sahiptir.
Pentagon bile bütün bilgilerini Amazon severlerinde saklıyor.

bir de o Alexa yok mu?
ağzında bakla ıslanmıyor, evde olup biteni amazon'a anlatıyor.

ayrıca; sendika düşmanlığıyla ün yapmış sirketlerdendir.
Bir garajda başlayan girişimcilik dünya devi olmakla devam ediyor.
kolay gelsin firmasından memnunum yalnız, iş iadeye gelince mng kargo ile çalışmalarından memnun değilim.
(bkz: mng kargo/#46759699)