--spoiler--
rem isimli bir shinigami sayesinde death note sahibi olmuş, sonra koskoca ölüm tanrısını kendine aşık ederek öldürmüştür. Yagami light'a deliler gibi aşıktır, ancak kira onu sadece kullanır. patavatsızın önde gidenidir, bir de harika karakterize edilir, süper sevimlidir. Ancak aslında psikopattır da.

--spoiler--

görsel
görsel
http://www.wikifotos.es/s...c2/2007/07/26/1650016.jpg
görsel
görsel
görsel
--spoiler--

death note'u elinde bulundurmadığı sürece zeka yaşı 9'dur.

ama inanılmaz şirindir, hele o son bölümdeki asil duruşunu hiç unutamazsınız. o cıvık karakter bu kadar mı hüzünlü bakar be.

--spoiler--
(bkz: aşık olunan anime karakterleri)
Elegant Gothic Lolita stili elbiseleriyle ve onları mükemmel taşıyışıyla gözlerimi doldurmuş olan anime karakteridir.
aranılan kız modelidir. kısa boylu, sarışın tatlıdır. kusursuz bir surat hacmi vardır. mükemmel yaratılmıştır.
malın önde gidenidir. bu kadar akılsız bir kıza nasıl katlanılır bilmem. death note u izlerken bile onun olduğu bölümleri atlatasım geliyor be.
death note adlı animedeki ikinci kiradır.
light yagami değilde ryuzakiyle daha çok yakışıldığı tarafımca tespit edilip onaylanılmıştır.*
(bkz: mianhada saranghanda)
death note animesinin çakma kirasıdır. çok saf olduğundan kullanılır.
akla hilal cebeci'nin japon ve sarışın versiyonunu getirir.
--spoiler--
Misa: Light, bir ölüm meleğini nasıl öldüreceğini biliyor musun?
Light: Beni ne zamandır ilk ismimle çağırıyorsun?
Misa: Şövalyem dememi mi tercih ederdin? Çünkü sen Misa'nın parlak zırhlı şövalyesisin.
Light: Light yeterli olur.
--spoiler--

gerçek bir gerizekalı. benim gibi bir light aşığını da çıldırtmıştır ayrıca eksilere düşen iq'suyla...
kesinlikle aptal sarışın olmayan sevimli mi sevimli death note karakteridir. gayet keskin zekalı ve akıllı olmasının yanında tek handikapı light denilen megaloman, narsist ite olan aşkı nedeniyle gözünün kör olmasıdır. bir de senaristlerin keskin dönüşü var tabii. Nedense başta çok zeki olan misa'yı sonradan kurgu uğruna aptallaştırarak izleyicinin gözünden düşürmüşlerdir. yoksa misa misa candır. gadasını aldığım.
ingilizce falan öğrenmeye kalksa en çok ı am de zorlanır bu şahıs, kendisinden sürekli olarak misa diye bahsediyor bence ilginç bir ayrıntı.
Başlarda insanın sinirini bozan, zamanla lightın tutumu ve gıcıklığı karşısında üzüldüğümüz death note karakteri.
Aşkımmm <3.
erkek olsaydım bu karakter gibi bir kız isterdim
seksi . biraz aptal . ama erkeğine , başkalarına kötülük yapabilecek kadar aşık.
Kendine misa misa diyen bazen hayranları tarafından misa chaaaaaan diye çağırılan tatlı anime karakteri. Lisedeyken buna aşıktım itiraf ediyorum. Hatta misa nın cosplay lerine daha çok aşıktım.