bugün

Nerede değilsem orda mutlu olacakmışım duygusu yüzünden pekte bir yere gitme isteği yok bende.
insanın kafasını emanete bırakacağı bir yer olmalı. Bu kafayla nereye gidilir, insan kendinden ne kadar uzaklaşabilir ki? Nereye giderseniz gidin, gövdenizin üstünde duran başınız saksı vazifesi görmediği sürece boştur.

T: için yol çekmesi. Boştur. Çeyrek asırdır içim yol çekiyor. Boş.
Ama, Karanlık sokaklar kör, sağır dilsizdir.
Canınınız sıkkın olduğunda, herşeyin boğazına düğümlendiği anlarda, sıkıntılar dayanılmaz bir hal aldığında kafa dağıtmak istemek. Kaçmak değildir ama son bir gayret gitmektir.
Şu an en çok istediğim şeydir. Lakin ne gidecek yerim ne gitmeye imkanım var. ölsem de olur yani.
Bana sık sık gelen istektir. Para yok tabi, o ayrı konu.
içindeki sıkıntıyı atamadığın zaman kendini atacak yer arama isteğidir.

gidemez abi insan yine de, sanki ensesinden çivilenmişcesine gidemez. bir umuttur ki onu yaşatır hep.
görsel
Hadi tası tarağı toplayıp şurdan ayrılalım.
Genelde finallerden önce olan, sonra gidemeyeceğini anlayınca, göte giren şemsiye açılmaz napalım dediğimiz durum.
Her daim içimde olan istektir, gerçekleştirmek mümkün olacaktır elbet bir gün..
"Gittiğim olmadı hiç. Ama olsun istemek de güzel."
Yine içimde alıp başını gitme isteği, yine gidememe..
sorumluluklarinin altindan kalkamayacagini dusunen sahsin istegidir. Devekusu misali kafayi topraga gömmekten farki yoktur.
zaman zaman gelen istektir tüm dünya basıma yikiliyormus gibi gelir, bir dert için dertlenmem yalniz;artik birikmistir icimde.gitmek istersin geride kimim var ki bağlı olduğum zaten diye düşünürsün.ama paran yoktur ya en cok o koyar iste.
Nereye, ne zaman, nasıl, hangi parayla gibi deli sorularla dans edip, akabinde, dizinizi kırıp oturduğunuz, lollipop kıvamında bir istektir...
Lollipop biter ve çubukla başbaşa kalırsınız...
Hat safhada olan istektir. Gerceklesmesine cok az kalmıştır.
Ben bile bulmak istemiyorum kendimi.
ara ara beni de yoklayan. sonra düşünüyorum kira, faturalar, yol filan gitti mi maaşın yarısı, otur oturduğun yerde amınakoduğum diyorum afedersiniz.
alıpta başını gitmek istersin...

karanlık sokaklar kör sağır dilsiz...
görsel
şu aralar istediğim tek şey.. sadece ben, kendimle kalayım. neresi olursa.. telefon dahi olmasın yanımda.. bolca düşüneyim.. herşeyi sorgulayım.. kendime acıyıp ağladığım zamanlar olsun.. ve bol kahkahalarım.. çıplak ayaklarla kumda yürüyeyim.. herşeyden arınayım.. falan.
Şuan gitmek istemiyorum

Ama bi gitmeye karar verirsem
Dönmem bidaha.
beni neredeyse hiç yalnız bırakmayan istek. şöyle birkaç yüz euro param olacak, bir şengen vizesi pasaportta ve bir de sırt çantası... otostop çekerek, kamyonlara atlayarak, sınır köylerinde ansızın köylülerin kapısını çalıp onların evinde kalarak bir seyahat yapacağım... insanı daha özgür hissettiren hiçbir şey yok.
şu aralar en çok istediğim bi istektir.

şöyle birikmiş bi param olsa, azıcık da cesaret kimse tutamaz da beni ama işte. her şey istediğimiz gibi olmuyor.
neyin başını diye sorgulanması gerekir.
7 gun yillik iznim kaldi. 5 gün izin alirim, haftasonlari ile 9 gun olur. 1 depo benzin alsam şöyle egeye kadar gider gelirim. ama küçük bir yerlesim yeri bulmak lazim. Köyceğiz falan olur aslinda.
Gidecek yerinin olmamasiyla beraber yatacak istir.