bugün

Loreal in cushion fondoteni lumi bilmemne indirimde alinmasi gerek. Cok guzelsin askim sen. Kalici degil ama cok dogal duruyor. Seviyorum. Ahanda gorseli.

görsel

Indirimde 34 tl hatta 30 tl falan sanirim.

Edit: pudra olarak en uygun fiyatli essence var 10 tl mi ne mk. Ama wet n wild in pudra ve bronzer paletindeki sari pudrada guzel. Baz olarak flormarin bazi veya nyxn bazini kullaniyorum.
Ruj-mümkünse kırmızı-wet&wild
Rimel-max factor
Allık-mac
Eye liner-maybelline
Kapatıcı-nyx.
görsel
Kesinlikle the balmın manizer kardeşleridir. Birincisi mary lou , herkesin bildiği gibi çok güzel bir aydınlatıcı.
ikincisi cindy lou , pembe allık gayet sedefli toz toz durmayan bir allık.
Üçüncüsü betty lou , çok güzel bir bronzer tabi kontrollü sürülmesi lazım.

Güncel fiyatı 130 tl gibi birşey ama ben bir sene önce indirimsiz fiyatı 80 tl iken %50 *+ %10 indirimle 36 tlye almıştım ve hala bitmedi günlük kullanmama ragmen sadece mary lounun hafif metali görünmeye başladı.
Her ten rengine gore degisir renkler ve zevkler. Ama herkes icin en onemli nokta varsa o da cilt makyajidir. Fondoten ve kapatici konusunda kesinlikle ucuza kacilmamali. Kaliteli ve saglikli bir markadan almak lazim. Uygun fiyatli olarak loreal'in fondotenlerini onerebilirim. Ben lumi magique fondoten kullandim cok begendim oneririm. kapatici yuksek degil ama aydinlik bir cilt istiyorsaniz cok iyi. Yine kapatici olarak loreal true match kapatici kullanabilirsiniz. Maybelline age rewindlar da iyi ama cok fazla kimyasal iceriyor. Allık icin uygun olarak the balm in alliklarini oneririm. ben frat boy ve hot mama kullaniyorum ikisi de harika. Far olarak da the balm iyidir ama pahali gelecek olursa wet n wild farlari cok iyidir. Comfort zone herkeste olmali mesela. Ruj olarak ben likit mat rujlari daha cok tercih ediyorum. Bu konuda en iyisi deborah milano. Ama maybelline in turkiye ye yeni getirdigi seri de guzel baya. Maskara olarak maybelline ve flormari tavsiye ederim. Akmayan siyah goz kalemi icin essence a bakin derim. Şu an yanimda olmadigi icin kalemin adini yazamiyorum.

Edit: pudra ve aydinlaticiyi unutmusum. Arkadaslarin da dedigi gibi pudra olarak rimmel london in stay matte i iyi. Aydinlatici mary lou veya maybellime strobingliquid aydinlaticisini kullanabilirsiniz.
Pudra olarak rimmel stay matte arkadaşlar özellikle 05 beige olanı. Aydınlatıcı olarak mary lou manizer. Ruj olarak golden rose velvet matte 16 nu. Rimel olarak max factor false lash effect. Ha bi de baz olarak yves rocher in bazı .
Eğer benim gibi ıslak ten makyajı seviyorsanız ona göre kullandığım kesinlikle çok başarılı olan alınması gereken ürünlerden ilki lorael true match kapatıcı ve pure beautynin cc kremi.

True match kapatıcı kesinlikle çizgilere dolmuyor , kalıp kalıp durmuyor bide teninize göre aldığınızda kusursuz kapatıp belli bile olmuyor.*Güncel fiyatı 45 küsür ama indirimde 21 tlye düşüyor.

Pure beautynin cc kremide yaz günleri için çok kullanışlı , zaten cc kremler içinde yüksek güneş koruması içeriyor. Yoğun kapatıcılığı yok ama cildin rengini düzenliyor , kızarıklık falan kalmıyor. Böyle cilde oturuyor yapış yapış bir durumu yok ama doğal bir parlaklığı var. Eger bira daha kapatıcı olsun derseniz pure beautynin bb kremini öneririm. *cc nin güncel fiyatı 28-29 tl gibi bişey. Aynı şekilde bb de öyle.

Eğer fondöten derseniz , yves rocher'ın no default fondötenini öneririm . Kapatıcılığı güzel ve kalıp durmayan doğal parlaklığı olan üründür. Çok güzel bir kokusu vardır ayrıca tamamen bitkisel bir üründür , dediklerine göre gdo'lu ürün bile kullanmıyorlar. *güncel fiyatı 72 tl'dir.
görsel
10 liralık pudraymış da bik bik bik. Tatava yapma . Sen totona sür haydi . Snsnsnsns .
Daha yuksek fiyatli da onerebilirim sorun degil lancome, mac, clinique veya nars da kullaniyorum. Iceriklerinden de haberim var yuksek fiyatlilarin bile cok temiz degil icerigi mineral pudra olmadigi surece. Kimse burda ahkam kesmesin sen istemiyorsan kullanma zorla alip suratina surmuyoruz ayni sekilde ben de zorla alip kullandirtmiyorlar. Senin her seyin dior, chanel, sisley, marc jacobs vs. falansa bilemiyorum tabii. Kaldi ki biz de pudra olarak laura mercier kullanmak isterdik 250 tl yi basip? Hey allahim.
Çocuklar, flormar 202 dudak kalemi alın. Tek ihtiyacımız olan makyaj malzemesi budur bence.
bence herkes mac, the balm vsvs. kullanmak zorunda değil. uygun fiyatlarda da çok güzel kaliteli memnun bırakan makyaj malzemeleri var. essence de gayet kaliteli bir marka aynı zamanda uygun fiyatlı. herkes memnun kalmak zorunda da değil bu makyaj malzemelerinden. beğenmeyen gitsin beğendiğini alsın.
10 tllik pudra diye küçümsediginiz ürün avrupa birliginde üretilen alman malı bir ürün.
Aynı fiyat aralığında rimmel london, maybelline gibi ingiliz malı ürünler de var.
Niye avrupa'da üretilmis ürünler olması önemli? Çünkü zararlı maddelerin kullanılması konusunda en sıkı kurallar ab'de.

Ürünler Ucuz ama insanı öldürmez.
Bunu da sıradan tüketici olarak değil sertifikalı bir msds hazırlayıcısı olarak söylüyorum.
Violet voss marka bi far paleti 50$ alinca kullanip goruyorsun ki pigmentasyonu berbat, hicbir sekilde far bazi veya sprey kullan hicbir kar etmiyor. Bunun yaninda bir nude tude kullaniyorsun aradigin her sey onda var. Abd menseili markalar genellikle "paraben, sls kullanmiyoruz" urunlerimiz temiz deyip isim degisikligi yaparak o maddeyi urunlerinde kullanirlar cogunlukla. Yani demem o ki bir urune cok para verince mukemmel bir sonuç elde etmiyorsunuz. Uygun ve saglikli cok marka var.
Makyaja yeni başlayan biri direk ağır makyaj yapmaya çalışırsa hüsran olur. Bu konu hakkında söyleyecek çok şey var.

Öncelikle hafif ten makyajı için kapatıcı, bb krem veya cc krem, pudra yeterli olur.
Fondoten de bir seçimdir. Dikkat edecek olursanız güzel bir görünüm için göz çevrenizi aydınlık tutun.

Bronzer-allık-highlighter a geçecek olursak: bunları toz halinde almanız doğal bir görünüm sunacaktır. Bronzer Cildinizden 1-2 ton koyu olabilir. Elmacık kemiğinin altına sürülür. Allığı sevmiyorum ama elmacık kemiklerinize dokundurun. Highlighter ise abartmayın, parlamayın yani.

Kaşlarınızın renginde bir farı veya kaş kaleminizi, boşlukları doldurmak için kullanabilirsiniz lakin benim tercihim sadece uçlarına koyu bir görünüm vermek.

Göz makyajı çok açık bir konu. Lakin dediğim gibi yeni başlıyorsanız kahve turuncu gibi renkleri gözünüzün dışından kapak çizgisine sürerseniz hoş duruyor.
Rimeller de fazla seçenek var. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra 1-2 kat rimel geçin, örümcek bacağı olmasın.
Eyeliner yetenek ister, geliştirin kendinizi ve amy winehouse olmayın yeter.

Dudak kalemi ile çerçeve yapmanız dudaklarınızı dolgun gösterir. Ben yoğun nemlendiricili ruj sevmiyorum likit mat rujlar favorimdir. Teninize yakın bir ruj bana göre hiç bir işe yaramıyor sadece görüntü kirliliği, hafif koyu bir renkle tamamlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
görsel
Bilen bilir bu pudrayı her yerde çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Milyoncularda 5₺. Misss.
görsel
Hangi dil konuşuyorsunuz siz ya.
yüzünüzü temizlemek için kilo ile pamuk almanız gerekiyor öncelikle.
Şöyle bir okuyayım dedim de n'oluyoruz ya hu?
Sanırsın herkes birer makyaj uzmanı!

Bu nedir böyle? Bronzerlar, highlighterlar, açıcılar, kapatıcılar bilmem neler...
Okudukça acaba ben kadın değilim de kendimi mi öyle sanıyorum dedim.

Altı üstü bi kafeye bi mağazaya okula ya da ise gideceksiniz.
Her biriniz birer reklam yıldızı ya bir star gibi davranmak zorunda değilsiniz.

Bu kadar fazla makyaj malzemesi parası veren kadınları gördükçe aklım şaşıyor!

insanlar doğala dönüyor bizim kızlarımız badana boya işine!
Pudra ve maskara alın sürmesi çok eğlenceli oluyor.
Zaten bunları kullandıktan sonra aynada kendimi taniyamaz , muhtelemelen cüzdanimdaki hafiflikle beraber fakülte çatısından atarim kendimi . Hayir isimleri bir kenera bir malzemenin kirk farkli cesidi kirk farkli markasi kirk farkli tonu var . Her gun ayni islemi farkli urunlerle üsenmeden yapan gun icindede kontrol edip tazeleyen bide günün tüm yorgunlugunun üstüne gelip o yüzü temizleyip nemlendiren hemcinslerimi yürekten tebrik ediyorum .
bence kesinlikle krolayn fondoten ve nyc allık tavsiye ediyorum kalıcılığı çok uzun sürüyor.
her sözlük erkeğinin kadınına hediye alırken uğrayıp danışması gereken konu başlığı.

bilgi içerikli entryler.

merak ettiğim tek konu kapatıcı nedir, ne işe yarar ?

görsel olarak baktığımda her kadına yakışacağını düşündüğüm favorim

1-büyükannemin favori ruju guerlain kiss kiss

2- teyzemin favori ruju.
Kanebo Sensai Intense Lasting Ruj.

diğer malzemeler için hiç bir fikrim yok.

erkekler için önerim ise

1-kiehl'sin ürünleri .

Facial Fuel No-Shine Moisturizing Lip Balm.

Erkeklere Özel Toparlayıcı, Kırışıklık Karşıtı, Koyu Halka Görünümünü Azaltan Göz Kremi
Age Defender Eye Repair

2-Labello For Men lip Balm.

3-Cowshed Bullocks Erkek Bakım Seti.
hem kullanışlı hem pratik.