bugün

gümüş, çelik, altın olarak şu an itibari ile 3 kategoride devamlılığını sağlayan 18-24 yaş arası gümüş 24-28 yaş arası çelik ve 28 den sonrada altın olarak tercih edilen iki karşı cinsin birbirine gönül bağı ile bağlı olduğunu simgesel olarak gösteren yüzüğe verilen genel isimdir.
evlilik tasması.
annemin ilk alyansı normal herkesin taktığı düz alyanslar gibiydi. çocukken annemin alyansımı değiştiricem demesiyle ve yeni alyans almasiyla : nee! evlenme yüzüğünü mü değiştireceksin? demiş ve buna çok şaşırmıştım. o zaman bana alyansı değıştirmek evliliği değiştirmek gibi büyük gelmışti. alyansa çok büyük anlamlar yüklemişim. bir kere takılınca hiç çıkmayan ve değıştirilmeyen bişey sanmıştım.
erkeğin takacağı alyansın parasını bayan, bayanın takacağı alyansın parasını erkeğin vermesi gibi bir geleneği olan, ve diğer takılardan ayrı bir sınıfı olan kişinin sözlü, nişanlı yada evli olduğunu belirten anlamlı takı.
hem mecaz anlamda hem de gerçek anlamda parmaklıktır.
takarsın parmağına ve taktığın an evliliğe hapsolmuşsundur.
sınırların dışına çıkamaz, çıkarsan suçlu olursun.
kökü allianz olan kelimedir. evlenen kişilerin*, evliliği bir sigorta olarak görmelerinden dolayı, almancadan dilimize geçmiştir. *
taktığın saniye itibariyle tüm özgürlüğünün elinden alınmasına sebep,demir den şeyyy
taktığımdan değil, takanlardan ötürü.....
parmaklık tır.

parmağa takılır.

hapis eder.
evliliğin parmakta yansıması. millet alnına yazamayacağı için evli olduğunu parmaklara takılan bir çift benzer yüzükle işi kotarıyorlar, akıllı insanlar vesselam.
yillar boyunca gelisip kendini asmis yuzuktur. evliliklerin suresi azaldikca, bu halkacigin fiyati bir o kadar pahalilasir.
zaten eskiden konsept bir sari halkadar ibaretti, simdi ki alyanslarin alyans oldugunu kavramak icin bin sahit lazim. * * * *
takmayana hain gözüyle bakılır.
oysaki çıkartmak için 3 saniye yeterlidir(1 saniyede yokedenler var)
eşimi hiç aldatmadım, hiç de alyans takmadım.
ben hep zildim
yani peş parasız.

sevgilime ilk yüzüğüm
ahşap, daire

saklar hala
gözümün nuru.
bazı erkeklerin sürekli kaybettiği yüzüktür.
kimine göre demir parçası, kimine göre sonsuzluğun başlangıcı.
ermeni ismine benzeyen sözcük.

(bkz: alyans verişyan)
dilimize fransızcadan geçmiştir.
semboldür.içi bazen acıyla,esaretle bazen de sıcak sevgiyle dolu bir sembol.
artık anlamını yitirmektedir. liseli tipler sevgili olup ikinci ayında takıyorlar ayrılınca da fırlatıp atıyorlar. yazık be.kültürleri yozlaştırıyorlar.
ösym'nin yeni sınav güvenlik kurallarına göre her çeşit yüzükten farklı olarak sınav salonuna alınabilen yüzük çeşidi. mantıklı bir karar.
çat diye göze çarptığında pat diye ambale olan insanın dank eden kafasının materyalidir.

şöyleki; belli bir yaş aralığında, ikili ilişkilere armut sap çöp zırvaları ile bakılıyor.
ay yok o olmaz yok bu da olmaz bu hiç olmaz bu gol değil bu da gol değil yok artık bu da mı gol değil haykırışları esnalarında biri görülüyor. mmmm olabilitesi var gibii, bakalım kimmiş neymiş neyin nesiymiş, yaşı cismi işi gücü dıdısı dıdısının kaynı balzıdı derken kim olduğu az çok öğreniliyor lakin bunlar ehemmiyet raddesinde en arkalarda kalıyor. neden. çünkü her an elimize bir davetiye geliyor, en evlenmeyecek insanlar bile bi bakıyoruz bilmem nerede ne şekilde evleniyor bilmem kimlerin balayı fotoğraflarını görüyoruz, bilmem şunlar hamile kalmışlar şunlara bunlara da bebek görmeye gidelim, altın düşmüş bikaç çeyrek alalalım da takıcaz mecbur, davetiyeye bak allah aşkına, kınada oje dağıttı gördünmü vay anasını neler değişiyor len biz büyümüyoruz derken falan iken bla bla bla iken akılda beğenilen kişiyle alakalı tek bir soru beliriyor; bekar mı ki? bekar olma ihtimali çok düşük çünkü kapılmıştır. evet amiyane ya da değil kapılıyorlar.
evli çıkan neyse artık ununu elemiş eleğini asmış duvarına allah daim etsin mutluluğunu daa nişan yüzüğü görmek şöyle sağdan sağdan bi koyuyo tabi insana. yakın zamanda kaçmış ya.
öle işte dert bu alyanslar dert.
incikli boncuklu işçilikli parmağın üçte ikisini kaplayanlardan hiç bahsetmeyeyim bile.

allah tamamına erdirsin cümle sözlü nişanlıları. amin.
almaya aile büyükleri ile beraber değil ösym yetkilileri ile birlikte gidilmelidir. aksi taktirde bir bakmışsınız alyansınız, alışılmış bir alyansa benzemiyor diye sınavınız iptal ediliverir.

http://kpssrehber.com/kps...en-dolayi-iptal-oldu.html
Dün rüyamda gördüğüm. yok artık daha neler.
uzun bir süre taktıktan sonra artık parmakta alyans yerini belli eden ufak bir amele yanığı oluşuyor. alyansı takmasan da parmağında varmış hissi veriyor.
eski mısır'dan kalma bir gelenek. dairenin sonunun ve başının olmaması nedeniyle sonsuzluğu simgelediği düşünülerek uygulamaya girmiştir.
her ne sebeple takilirsa takilsin insana guven veriyor, gecen denedim ki ilk kez taktim, kendimi 40 yillik evli hissettim, boyle parmaktan gecip yerine oturdugu an hafifliyor insan bi falan degisik ve guzel.
güncel Önemli Başlıklar