bugün

sozlukte en çok ezilen nesil. * *
5. neslin kurtulmasını sağlamışlardır.

valla lan, eskiden beşlere yüklenirlerdi, altı gelince bayrağı devraldılar eheh.

devrecilik var burda abi.

(bkz: yeni gelen mahkuma kötü davranan tipler)
Diğer nesillerle karşılaştırıldığında bayan sayısı biraz daha fazlaymış izlenimi veren nesil.
adı yüzünden ''altına yatırım yapan nesil'' diye dalga geçilen ve dalga geçilmeye mahkum olan benimde ait olduğum nesil.
altın satan nesildir, çok zengindirler dolayısıyla..
oskarlı filmden etkilenip oradan nick araklayan nesil.
(bkz: slumdog) altıncı nesil yazar.
(bkz: jamalmalik) altıncı nesil yazar.
ya millonaire; parayı bulunca o da gelecek.
ulan ben size ne diyim? hey yarabbim...
(bkz: allahım yaratıyorsun bari takip et)
nedir bu altıncı nesil takıntısı anlayamadım ama ne de olsa ben de altıncı nesilim, bilemem, anlayamam, çeşit türlü saçmalık yaparım... ama altıncı nesli kabullenen iyi kalpli, sıcak kanlı uuserlar da yok değil. ne diyoruz bekleyeceğiz; göreceğiz.
çylak olmanın dayanılmaz acısının yanına eklenen ve üzüntüyü kat kat artıran devrecilik durumudur.

"yauuu ben ne zaman yazar olacam"
icerisinde zamaninda silinmis birinci nesilleri de barindirabileceginden, altinci nesil geldi sozlugun safti kaydi kolayciligina kacmak, bu yorumu yapan kisilerin iq seviyesinden baska bir seyi ortaya koymaz. 6nci nesil, sozlukle yeni tanisan insanlari icerebilecegi gibi, sozlugun isleyisini ve dinamiklerini cok iyi bilen yazarlari da kapsayabilir. *
(bkz: siz bilmezsiniz eskiden buralar hep dutluktu)
çok komik sahiden...

etnik köken, nüfus cüzdanının din hanesinde yazan ibare, cinsiyet filan türünden, kimsenin tercihi olmayan ama bi şekilde üzerine giydirilmiş sıfatlardan ötürü süregelen bin yıllık tartışmalar ne zaman bitecek de toplumsal yaşamda herkes o en çıplak "insan" haliyle gezebilecek diye bekliyoruz bi de. oysa önümüzde koskoca bi 'nesil' sorunu var. daha bunu halledemedik.

tanım mı?

vereyim: '80 öncesi nesillere kıyasla apolitik nesil. abileri, ablaları canavardı bunların.
yedinci nesil gelse de rahatlasak dediklerini duyar gibi olduğum nesil. çok gitmeyin üstlerine bizde zamanında onlar gibiydik. geçmişini unutan geleceğini göremez**.
dahil olduğum güzide sözlük nesli.. daha yazar olamadım ama sabırlıyım.. kedi sabrı..
ilk beş nesilden daha genç, daha dinamik ve daha özgün olan nesildir.*
benimde içinde bulunduğum 7. den önceki nesil.
evvela herkesten çok özür dileyerek, nesil ayrımı yapan bir şahıs olmadığımı, altını çizerek belirtmek isterim, şu zamana kadar tek kelime etmedim, şu nesil şöyledir, bu nesil böyledir diye, zira bu sözlük yazarlığı, nesil önceliğine değil, akıl, bilgi, birikim, üslup önceliğine göre değerlendirilmelidir.

fakat ne zaman, yanlış, saçma, gereksiz bir başlığa tıklasam, başlığı açan kişi altıncı nesil çıkıyor, yani bu durumda kime ne demeli? elbette 'altıncı nesil şöyledir, böyledir' gibi bir genelleme, çok yanlış ve gereksiz olacaktır ama altıncı nesilin çoğu, yazmadan önce okumalı bence, üzgünüm ben bu kanıya vardım, yemin ediyorum, bütün yanlış başlıklar, gereksiz entryler ve saçma sapan kıyaslamaların altından hep altıncı nesil yazarlar çıkıyor, arkadaşlar, tüm altıncı nesil, bu entryi eksilesin, umrumda değil ama ne olur sözlüğü kirletmeyin, biraz daha dikkatli olun, rica ediyorum, noolur yaaaa.
(bkz: çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz)
(bkz: nesilden nesle)
bu sözlük diğer nesillerden sıkılmış anlaşıldı diye diğer nesillerin bir anlamda içini kemirten nesil.

hayır anlamadığım sözlükte düzenli manitası olan gençlikte yok. kim üredi len bunları. *

(bkz: gençlik hatasi)
sözlükten aforoz edilmek istenen nesildir ayrıca.
eskiler tarafından istenmeyen nesildir.
(bkz: biz kalkalım)
(bkz: beni silin)
-önceden burala hep otluktu dimi sali abi
+he lan ne oldu yincek bişe kalmamış
-sömüdülee vala otlarumuzu.
+artıh buranın adı gısır köy olacah! biz ölene gadar başka nesil gelmeyeceh o gadder!
-aha bah şurda biraz ot galmuş.
6. nesil bıcırığı; nihahaha yaşasun götlük *
-yidin mi lan!
6. nesil bıcırığı; yidüm valla.
+nan sen sahte okeyle dönerken ben çüft oheyle bitiyodum zibidi!
-aldın mı lafu hıh.
6.nesil bıcırığı; aldum aldum arkamda kim var bah
-ana zall.
+babasu mu nan bunun gaç gaç gaç.
-yoh yoh ana zall! allaa
her yeni gelen nesil aşşağılandığı için en azından yedinci nesil yazarlar gelene kadar sabırlı olması gereken yazar grubudur.
(bkz: ikinci nesil geldi ortam bozuldu)
(bkz: dördüncü nesil de olsa yazar yazardır)
(bkz: altıncı nesili beğenmeyen beşinci nesil yazar)
daha onlarcası.
biz diğer beş nesile gelmedik ki, diğer beş nesil in lafıyla vezir diğer lafıyla rezil olalım. diye düşünen nesildir .
genelleme yapmak gerekirse format bilmeyen, format özürlü, ota boka başlık açan ve en önemlisi forum ile sözlük arasındaki ince çizgiyi tutturamayan nesil.
onlara kızmamak lazım belki de, moderatörler buna izin veriyorsa bize bok yemek düşer belki de!
ancak şöyle bir vaka var ki uzaklara dalıp dalıp izlenesi;

(bkz: öss ye 2 ay kala çalışmayı bırakmak/#5084834)

6. nesil patentlidir..