bugün

bbc muhabiri selin girit'in önerisidir. attığı twit in yalancısıyız.

görsel

Şimdi peşin peşin ak partililer yapınca boykot , başkası yapınca boykot değil diyenler olacak. ben kanımızı emen faiz lobisini boykot ediyorum sen kendi ülkenin ekonomisini. işte aramızdaki fark bu.
sanırım bu abla tam olarak sadece günlük ihtiyaçları karşılayarak hayatta kalmaktan bahsediyor. kusura bakma hatun kişi bu ülke de öyle teklifler sıcak karşılanmaz. parası olan zaten alır, olmayansa izler kalır. hep böyledir.
(bkz: duran adam değil durduran adam olalım)
Gazetecilerin ekonomi hakkında yorum yapmaması gerektiğini gösteren tweet.

Hani eskiden ekonomist sonradan gazeteci olanlarda yorum yapmasın. Onlarda sapıtıyor sonra. (bkz: yiğit bulut)

tabi istisnalar mevcut (bkz: ege cansen)
kapitalizmin anavatanından gelen saçma bir öneridir.
Alti ay degil alti dakika tuketmeden duramaz bu kapitalizm usagi.
Tuketmek onun genlerinde var.
bu eylemleri desteklemeyenlerin yüzde 80 olduğunu düşünürsek bir sike derman olmayacak protestodur.
altı ay boyunca tüketilmeyecek olan şeyler 10 kg fondöten, 5 kg ruj, 15 kg oje, 55 litre parfüm ise söylemesi pek bir basittir.
eğer koç ailesinin bir mensubu falan değilseniz bi bok oldurmayacak eylem. koç ve benzeri biriyseniz, zaten size verilmiş talimatların dışında hareket etme şansınız yok, size "türk ekonomisini bitir" dendiyse bunu usülünce yapacaksınız zaten, yine sorun yok...

ha, bu ve benzeri twitleri ayfon beş ile falan atıyorsanız halinize ancak gülünür.
yiğit bulut'a yapılmış bir öneriden ibaret olabilir.

6 ay jöle sürmese ekonomi durur. net.
demokratik haklarını ülkeyi batırmaya çalışarak isteyen insan saçmalığıdır.samimiyetsizliktir.
(bkz: sen neyin kafasındasın)

gerçekleştirilmesi imkansız eylem. uyanıyoruz ayağına bir aydır uykudalar biri dürtsün şunları.
bir araba için aylarca bir adada kurbağa ile beslenen, o da olmazsa birbirini yiyen insanların söz konusu büyük bir eylem olunca korkudan imkansızlığa vurdukları hede.

korkmayın la bu kadar..
bu mümkün.
iktisat biliminde karşılığı ekonomik depresyondur.
ekonomi hassas bir dengedir. harcanan tek bir para yerine iç içe geçmiş horizanlardan oluştuğunu düşünürsek, bir yerde meydana gelecek ufak bir kısılma bile daralmaya yol açar. fakat herkesin sürdürmesi gereken bir yaşamı ve gelirine göre bir harcama düzeni var ve bunu bozmak zor. ama harcamalarda akp yandaşı büyük firmalar yerine esnaf tercih edilebilir. bu durum ekonomiyi büyütüp ülkeyi zenginleştirir.

ne olacak şimdi...
Keynesynist düşünceye göre ekonomiyi durgunluğa iter. Diğer bir çok ikdisatçıya göre uzun dönemde sıkıntı oluşturmaz. Şöyle: gelirinizi tüketim ya da tasarruf olarak
Ayırabilirsiniz. Tasarrufta ilerde ya tüketim olacak ya da yatirim olacak. Burada tasarruf söz konusu. Tasarruf tüketime ya da yatırıma eninde sonunda geçecek hatta tasarruf büyük oldugundan muhtemelen yatırım olacak. Bu da çıktıyı arttıracak. Evet kısa dönemde küçük firmalar ortadan kalkabilir ama sizin istediğiniz merciler muhtemelen zarar görmeyecek. Ha siz illa keynesyenist düşünce diyorsanız onunda çözümü var. Sizin tüketim yapmanıza gerek yok. (bkz: kamu harcamalari). Zaten elinde fazla döviz rezervi olan hükümet oluşan cari açığida kapatır. Tek çözüm hiç tüketim yapmamak oda zor gibi.
tayyip demiyor muydu daha 2 yıl önce ''çok harcamayın.tasarruflu olun'' diye. demek ki selin girit tayyip'in ajanı!
imkansız iddia. hayatta kalmak için karın doyurmak, işe gitmeden önce banyo yapmak gibi gerçekler varken eyleme geçirilmesi çok zordur mantıklı düşünülürse.